Reklama

Reklama

Arata-naru sekai

  • Japonsko アラタなるセカイ

Obsahy(1)

Príbeh rozpráva o štyroch vysokoškoláčkach, ktoré v tichosti prechádzajú neúrodnou zemou. Tieto dievčatá sú cestovateľkami v čase a boli vyslané 6000 rokov do budúcnosti, v ktorej sa donekonečna opakuje stále ten istý deň. Jediné, čo si so sebou mohli vziať, sú ľahké predmety, napríklad mobil. Je však zrejmé, že v budúcnosti signál nie je. Čo je vlastne ich úlohou? Čo majú vo svete budúcnosti vykonať? A dostanú sa napokon späť do prítomnosti? (Carol Pifková)

(více)

Recenze (4)

Echelon1 

všechny recenze uživatele

„Aha, to je pointa!“ „Mňa si nevšímajte, ja len prechádzam okolo.“ Ale anó, je vraj ešte manga (nejaká Clip Studio čmáranica) a „light novela“ (nejaká wordovská čmáranica), ktoré sú potrebné pre pochopenie. Hlavne, že kratučký záber na spodné oblečenie, je k pochopeniu určite veľmi dôležitý. Sčítané, vynásobené, umocnené = toto nestojí za vašich 30 min. života. Ak sa teda nechcete k smrti unudiť. ()

MartinTerran 

všechny recenze uživatele

Nebudu tady tvrdit, že jsem pochopil o co tam šlo, protože to by nebyla pravda, ale leccos o cestování časem vím (samozřejmě jen teoreticky) a tohle nedává žádný smysl. Ty věci okolo by nějak ušly, ale to gró rozhodně není možné! Minulost měnit z budoucnosti nelze, proto se to vždycky dělá naopak. Kdyby to tak bylo, pak by se dalo polemizovat dál, co je a není pravděpodobné atd. Jelikož to má jen jeden díl, tak je strašně rychlé, nic se nevysvětlí a pak je z toho mnoho lidí zmatených a o tom svědčí i místní hodnocení. Hodnocení: 15/100. ()

Reklama

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele

Z cestovania časom mám vždy chaos. Ale niečo takéto napchať len do polhodiny a vlastne nič sa tam neudialo a nič som dokopy nezistila tak to ma ako velice nasralo. Nudila som sa a jediné čo toto anime zachránilo pred odpadom je to, že z tých nesympaticky nakreslených postáv sa mi dve ako tak pozdávali a pozerala som to v robote, v nedeľu, keď tu bolo mrtvo a nudila som sa. ()

DaweForeman 

všechny recenze uživatele

Tohle je celkem oříšek nějak okomentovat. Člověk musí být snad detektiv, aby tohle rozluštil, jak to bylo myšleno. Mě se z toho povedlo akorát dostat to (podle mého názoru), že se jedná hlavně o romantický počin, kde jaksi láska (nejen ta romantická) dokáže zvládnout i zub času. Určitě bych tipoval, že tam toho bude více, ale opravdu bych to musel zkoumat sekunu po sekundě a to se mi nějak nechce. Něco mi řiká, že je to účel tohohle počinu, aby se člověk nad tím hluboce zamyslel, aby to nebylo tak očividné. Nebo to možná má něco společného s tím, jak tam říká ona Arata ke konci v tom filmu, proč ten film vůbec točila. Každopádně postavy mi přišly celkem zajímavé - hlavně to, že ať byla situace jakákoliv, tak to všechno braly s humorem, a co se týče hudby a animace, tak tam bych řekl, že je to dobrý. ()

Reklama

Reklama