When Calls the Heart

(TV seriál)
Drama / Romantický
USA, (2014–2021), 60 h 2 min (Minutáž: 40–85 min)

Předloha:

Janette Oke (kniha)

Erin Krakow, Lori Loughlin, Martin Cummins, Daniel Lissing, Gracyn Shinyei, Pascale Hutton, Jack Wagner, Loretta Walsh, Erica Carroll, (více)

Série(8) / Epizody(82)

Seriál o osudoch mladej odvážnej ženy, ktorá sa snaží zmeniť, a zapadnúť do banského mestečka v roku 1910. Elizabeth Thatcherová (Erin Krakow) pochádza z bohatej rodiny a celý život žila v pohodlí kanadského mesta. Napriek tomu však neodmietne ponuku ísť učiť do banského mestečka Coal Valley a vydáva sa na cestu úplne sama. Spočiatku obyvatelia mestečka nechápu, ako chce taká kultivovaná žena prežiť v pustine - bez osláv a bohatstva. Elizabeth sa napriek tomu podarí obmäkčiť srdcia ľudí, keď začne v učení využívať nové metódy, a každé dieťa je pre ňu dôležité. Do mesta prichádza aj nový strážnik Jack Thorhon (Daniel Lissing), ale keď zistí, že bol prevelený, aby dával na Elizabeth pozor, vôbec sa mu to nepáči. Okrem toho zistí, že existujú isté nezrovnalosti ohľadne smrteľnej nehody, ktorá sa v bani nedávno stala. Jack začne nehodu bližšie vyšetrovať a postupne si k Elizabeth nájde cestu. Medzičasom však na oboch čakajú rôzne nebezpečenstvá a problémy, ktoré toto tajomné mestečko skrýva. (Eawy)

TV spot 4

Podema

Je to dobrý seriál, a protipol ke přehnaně brutálním seriálům, kterých je také dost. Hlavní dvojice je moc fajn. Rozhodně to skouknu víc než jednou a těším se na další řadu. Troufnu si to doporučit:-) ()

marusshhka

Seriál je o dost lepší než úvodní strnulý film, ve kterém hrají úplně jiní (a dle mého názoru nedobře vybraní) představitelé. Dokonce se těším na každý nový díl. Konečně se našel pěkný rodinný seriál. To je v dnešní záplavě fantasy či krimi seriálů, kde lítají hlavy a další nechutnosti a kde žádný vztah nemá pořádný vývoj, protože dvojice to hrají rovnou do postele a "každý spí s každým", opravdu dobrý počin. Moc se mi líbí, jak to mezi hlavní dvojicí jiskří, a taky jsem se už párkrát od srdce zasmála. Na produkci Hallmark dost nečekaný výkon:). UPDATE: Myslím, že nanejvýš několik dílů by seriálu prospělo víc. Přece jen mi přišel dost uměle natahovaný, no co už:). ()

Monikka

Tohle vás tak strašně pohladí po duši...Všichni tam jsou k sežrání, hlavní duo je velká bomba (holkám se při pohledu na Jacka pokaždé budou podlamovat kolena), je to vtipné a tak mooc milé. Pro milovníky naivní romantiky, kteří přežijí trochu toho pathosu, skvělá volba. ()

• Fanúšikovia tohto seriálu sa nazývajú "Hearties". (Eawy)
  • V březnu 2019 byla ze stanice Hallmark Channel propuštěna Lori Loughlin (Abigail Stanton), když vyšlo najevo, že se účastnila podvodu a uplácení, aby dostala své děti na lepší univerzitu. Hallmark ji také vyhodil ze série televizních filmů Garage Sale Mystery (od r. 2013). O pár dní později byla Loughlin propuštěna i Netflixem, u nějž hrála v revivalu Fuller House (od r. 2016). (hansel97)
  • Predstaviteľ Jacka Thortona, Daniel Lissing, je natoľko silný, že v jednej časti 2. série, keď mal pomôcť hereckej kolegyni Erin Krakow do sedla, ju cez koňa prehodil a ona skončila v blate vedľa neho. (Eawy)