Eichorst pracuje na přípravách převtělení Pána, Bolívar má za úkol dovézt hlínu, která je k převtělení nutná. Kelly se stará o své nové děti a vybírá si jen ty nejsilnější. Na konci dílu jim pak dá očuchat oblečení svého syna a dá jim za úkol Zacha najít. Eph a Nora začínají s testováním nakaženého páru. Nejprve páru neřekli, že je vyléčit nemohou, ale když jim to pak pověděli, pár souhlasil s pokusy. Eph a Nora zkouší známé bakterie a viry, ale nic na upíry nezabírá. Eph je zklamaný, náhle však dostanou nápad s aminokyselinami, které by zabrat mohly. Noře je špatně z toho, jak pár využívají, ale ví, že tím mohou zachránit lidstvo. Jejich pokusy schvaluje i Abraham. Abraham prohledává svoje staré poznámky o upírech a snaží se najít způsob, jak by Pána mohl zabít. Abraham pátrá také po knize Lumen. Abrahama jeho pátrání dokonce zavede až k Palmerovi, kterého zmínka o knize Lumen poněkud vykolejí. Abraham tak ví, že je na správné cestě. V tomto díle zjistíme i to, jak Abraham v mládí přišel ke svojí holi, která původně patřila Pánovi. Tehdy se hůl dostala do Vídně a Abrahama na ni upozornil mladý muž na vozíku. Abraham hůl získal, měl ji u sebe vetešník, který býval nacistickým lékařem v koncentračních táborech. V tomto díle také vidíme, jak starosta New Yorku neví, co má s nákazou dělat. Jedna z radních má ale plán jasný a hodlá vyčistit Staten Island. Radní se nebojí upíry zabíjet, ostatní ano. Dutch a Vasiliy čistí okolí domu a při té příležitosti spolu mají sex. (TV Prima)

Necrotongue

I po druhé epizodě druhé série přetrvává spokojenost jako po shlédnutí předchozího dílu,děj plynule navazuje,příběh se rozvíjí,jen se mi zdá,že vázne logika,ulice jsou plné lidí,přitom se někteří zoufale skrývají ve skladištích-divné. ()