Agresivní virus

• USA The Strain
USA, (2014–2017), 34 h 22 min (Minutáž: 41–69 min)

Předloha:

Guillermo del Toro (kniha), Chuck Hogan (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

David Bradley, Sean Astin, Javier Botet, Natalie Brown, Francis Capra, Roger Cross, Kevin Durand, Ruta Gedmintas, Leslie Hope, Jonathan Hyde, Mía Maestro (více)

Série(4) / Epizody(46)

Na newyorském letišti J. F. Kennedyho přistane letadlo plné mrtvých pasažérů. Ty během letu přepadla neznámá síla a čtyřem z nich se podařilo přežít. Nikdo však netuší, co bylo příčinou smrti ostatních pasažérů, a proto je k případu povolán epidemiolog Ephraim Goodweather spolu s kolegy Norou Martinezovou a Jimem Kentem. Ephraim se právě rozvádí s manželkou, která ho opustila. Při vyšetřování událostí v letadle je objevena podivná truhla vypadající jako rakev. Ta však po nějaké době záhadně zmizí. Ephraim a Nora mezitím naleznou podivné červy. Patolog jim sdělí, že v tělech obětí se nenašla žádná krev. Na letiště dorazí starý židovský obchodník Abraham Setrakian, který si vynucuje setkání s Ephraimem. Ten ho odmítá, ale Ephraim mu stačí sdělit, že pokud se mu podaří zadržet rakev na letišti, nemusí dojít k žádnému problému. Ephraim tedy nařídí zákaz odjezdu všech větších vozidel z letiště. Rakev však s Jimovým souhlasem z letiště odveze zlodějíček Gus Elizalde, kterého najal Thomas Eichhorst, pravá ruka podivínského milionáře Eldritche Palmera. Na patologii mezitím těla zemřelých pasažérů obživnou a patologovi vysají veškerou krev. Setrakian si uvědomuje, že do New Yorku dorazila hrozba, které on už jednou v životě čelil. (TV Prima)

Recenze uživatele nirvana91 k tomuto seriálu (1)

Agresivní virus (2014)

Zase raz tí moji milovaní upíri.. na trošku iný spôsob. Celkovo mám stále zmiešané pocity, ako pri pozeraní, tak po dopozeraní.. Ale tá zmeska pocitov je v konečnom dôsledku dobrá. Trošku znechutenia, keď si človek povie, že by to najradšej vypol, v momente dopĺňa zvedavosť a tak sa to tiahne až do konca jedného dielu, keď to človeka úplne vtiahne a potom si ten ďalší musí aj tak pustiť znova, lebo zvedavosť človeka nepustí. Páči sa mi aj tá zásterka, že v meste je "epidémia". Slovo upír bolo vyslovené minimálne. Herci sú neznámi (až na školníka Filcha) ale dá sa na nich zvyknúť :) Jediné čo by som vytkla!! SPOILER Ako to že si nik nevšimol oči tých 4, čo prežili v lietadle, keď ich pustili z karantény.. Však to bilo do očí, že okolo zreníc ich mali červené, krvou podliate a nikto to neriešil ani sa nad tým nepohoršoval, až kým sa úplne nepremenili. SPOILER ()