Útěk z polygamie (TV film)

Escape from Polygamy

USA, 2013, 86 min

Je mi dnes smutno, tak smutno! A tenhle film mi rozhodně náladu nezlepšil, spíš naopak. Ti dva mladí a všichni ti, kteří mají zlé zkušenosti s nějakou sektou - najdou cestu k Bohu? K Tomu, který o sobě prohlásil „Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne..." Je tolik slepých, falešných cest, které nikam nevedou, a dnešní modernisté prolhaně hlásají, že všechny jsou si rovny! Je to těžké hledání pro tyhle lidi a nejen pro ně, je to dnes velmi těžké pro každého!(26.4.2017)

Neskutocne, jak satan dokaze zhovadit Bozie zalezitosti. Je odveky luhar a nim aj zostane, fantazia nulova, len kopirovat a zhovadit. Film celkom dobry, sice nizkorozpoctovy, ale ako memento proti kdejakym potrhlym sektam je to celkou oukej. 3*, dal by som 3.5 keby slo(13.7.2019)

• Arsenal83

Už vo filme V krajine bez Boha som uviedol, že existencia Mormonov by mala byť postavená mimo zákon, tak ako všetky náboženstvá, ktorých vyznanie má diskriminujúcu a protizákonnú podstatu. Úteku z polygamie ale chýba trochu viac dramatickej zložky, vyhrotenia a eskalácie napätia.(19.4.2017)

• ARI50

Takový pokus o velké drama ze špetkou zábavy slabý a místy nezáživný.(15.4.2019)

Docela povedený vhled do života jedné povedené komunity, či spíše sekty:) Prorok a jeho moudra, to je teda docela síla.... lehce béčkové zpracování, nicméně nepochybuji o inspiraci skutečným příběhem. Varování pro všechny, kdo by chtěli do nějaké sekty vstoupit.(27.3.2017)