Men of Rock

xtraper

Profesor Iain Stewart nám v dokumentárním pořadu BBC prezentuje příběh o tom, jak na krajině Skotska odhalí světu, jak funguje planeta Země. Skupina prvních geologů ve Skotsku přišla na to, jak určit skutečné stáří Země, jak změřit zemětřesení, pomohla pochopit Super vulkány, objevit a vysvětlit původ dob ledových a jak se po povrchu planety pohybují kontinenty. Tento nový tří dílný seriál nám dokazuje pomocí nejmodernější vědy, rané, vizionářské a revoluční myšlenky, které změnily vědecké chápání světa navždy. ()

ddf76

Vyborny dokument o historickem vyvoji geologie. Dozvedel jsem se plno novych informaci. Diky za titulky pevicovi. ()

kirmakX6on

je třeba zdůraznit, že jde o dějepisný dokument - je o tom, jak významní geologové přišli na své převratné nápady (dnes notoricky známá fakta), co bylo jejich inspirací, jak a kde sbírali důkazy pro své teorie a jak je před skeptickými kolegy obhajovali. První díl je o otci moderní geologie, James Huttonovi, který přišel s tím, že geologické procesy probíhají pomalu na obrovských časových škálách a že nová země vzniká dvojím způsobem - usazováním erodovaných hornin a výlevy magmatu. Druhý díl je o tom, jak se přišlo na to, že kontinentální desky se pohybují a třetí díl o dobách ledových. Žádné podrobnosti, zajímavosti ani nové poznatky o těchto jevech ale nečekejte (a proto taky dávám jen tři hvězdičky). Jinak, dokument má docela dobrej soundtrack a po jeho shlédnutí myslím bude hodně lidí překvapeno, jak krásnou zemí Skotsko je. 60% ()