Sest pribehu z jednoho mestecka, ktere se navzajem prolinaji a spojuje je jediny okamzik zahrmeni na obloze. Sceneraristy zvladle a dalsi plus je nepremrstena stopaz.(24.2.2009)

Rozpočet FIM 5miliónovTržby Celosvetovo $302,185(1.9.2010)

Film Joki/Řeka je natočen velice moderní formou. Říkám si, že možná až moc. Několik spolu vůbec nesouvidejících situací, kde jediným pojítkem je stejné město, čas a onen záhadný zvuk. Takových forem tu už bylo.. Ale napadlo vás, že kažný nastíněný výsek situace by při dobrém zpracování vydal za jeden samostatný film? Zkrátka ze severských filmů mě mrazí. Někdy je to až nepříjemné.(25.2.2009)

• hygienik

Chabý odlesk kedysi výborných škandinávskych "poviedkových" filmov. Napríklad Na Vianoce doma.(7.3.2018)

Je jasné, že tolik různých příběhů se v bezmála stovce minut sotva stihne nějak víc rozpracovat – a to i přesto, že zachycený děj netrvá určitě ani hodinu reálného času –, takže například o příteli DJe, který se na začátku filmu rozhodne neskočit, se už ve zbytku nedozvíme vůbec nic. Zvláštní, jak často se aspoň jedna dějová linie u takových snímků odehrává v nemocnici (srov. např. Playing by Heart).(26.2.2009)