poster

Neznámý holocaust (TV film)

 • Velká Británie

  Unseen Holocaust

 • Slovensko

  Neznámy holokaust

Dokumentární

Velká Británie, 2013, 90 min (Alternativní: 49 min)

 • Volodimir2
  *****

  Jednou z Hitlerových ambícii na začiatku vojny bolo vyhladiť a vyhnať všetkých Slovanov z ich rodných krajín a tak získať životný priestor pre nemecké osídľovanie. Tento dokument, len pre silné žalúdky, odhaľuje zatiaľ nepoznané najväčšie zverstvá nacistov na obyvateľoch Sovietskeho zväzu po začatí operácie Barbarossa. Masakre v Kerchu, Babij Jaru, Rostove, Smolensku, Charkove boli predchodcami masakrov v plynových komorách a spaľovacích peciach koncentračných táboroch po celej Európe.(14.10.2014)

 • Marze
  ****

  O tuto část historie se zajímám a toto je další výtečný archivní dokument, který něco ukazuje o povedeném německém národě. Nyní pro vymírající Němce loví pracovní sílu neziskovky kousek od pobřeží Afriky. Tyto humanitární organizace , které povzbuzují chudé z celého světa, aby si hledali práci v Evropě, financuje EU. K tomu jim velmi pomáhá Frontex (pohraniční stráž EU), která migranty nevrací na africké pobřeží, ale importuje převážně do Německa. Jen zvrácenou víru o škodlivosti Židů nahradila zvláštní utopická víra v globální svět bez hranic a ještě podivnější je, že se týká je Evropy.(25.6.2018)

 • gogo76
  ****

  V Sovietskom zväze za vojnových čias premietali v ruských kinách pravidelný "Sajuzkinožurnál", ktorý informoval o dianí na fronte podobne ako nemecké týždenníky. Samozrejme každá strana s tou svojou propagandou. Tí istí ruskí dokumentaristi natočili svojimi kamerami aj nemecké vraždenie prevažne židovského obyvateľstva a to ešte v časoch, keď sa továrne na smrť iba rozbiehali. Dokument si zakladá hlavne na záberoch, ktoré vraj ešte nikto nevidel. Pravda je, že poniektoré zábery sú známe. Scéna "starena s bičom" pod krkom je dokonca svetoznáma. Tvorcovia hovoria o hodinách strašného materiálu, ktoré sa našli v ruských trezoroch. Vraj tak strašného, že nám to radšej neukazujú. Mať hodiny materiálu a urobiť 45 minútový dokument je dosť prúser. Navyše sa mnohé zábery často opakujú!! Diali sa strašné veci a nezľahčia to ani herecké výkony, pre účely ruskej propagandy, kde "ruské dévačky" plačú jak o život. Pri väčšine záberov vám však do úsmevu určite nebude. Vzhľadom na množstvo nájdeného materiálu je dokument skôr premárnenou príležitosťou, ale zábery majú veľkú historickú hodnotu, preto na hodnotení neuberám. 80%.(15.11.2015)

 • Guran
  ***

  Dokument svým způsobem nepřináší nic nového. To, že Hitler vraždil židy i na východní frontě snad ví každý. To, že Ukrajinci byli pohřbíváni v masových hrobech ví taktéž každý. Stejně vás to ale nenechá a se zájmem a se slzami v očích budete sledovat tento dokument o největších vraždách v historii lidstva. Dokument je dobře zpracovaný a hlavně vám ukáže drsné, zkutečné záběry, které snímaly mrtvá těla vyhublá až na kost.(3.4.2015)

 • Morholt
  *****

  Dokument, který se nesoustřeďuje na koncentrační tábory, ale na činnost jednotek SS Einsatzgruppen, které operovaly na východní frontě, kde měly za úkol likvidovat Židy a další, z hlediska Třetí říše, nekalé živly. Člověk, kterého toto téma zajímá tu, co se informací týče, neobjeví nic nového a nově zveřejněné otřesné záběry nejsou o nic otřesnější než ty, co už známe, ale jsou tu i výpovědi očitých svědků, kteří nacistické běsnění zázračně přežili či svědectví jednoho z esesáckých katanů. Je dobře, že podobné dokumenty vzbnikají i v dnešní době, protože na tohle by se nemělo nikdy zapomenout.(27.1.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace