Útok Zeppelinů

Dokumentární
Velká Británie, 2013, 49 min

Ian Duncan

Alasdair Reid

Film o útoku Zeppelinů nám ukáže, jak Němci za první světové války zahájili novou kampaň ve znamení teroru, která úplně přepsala dosavadní pravidla boje. S létajícím monstrem, které jako by vkročilo do světa ze stránek vědeckofantastických románů, s prakticky nezničitelnou vzducholodí Zeppelin, mohli Němci celých osmnáct měsíců útočit na Velkou Británii. Poprvé v historii se stalo, že součástí nelítostných snah o vítězství za každou cenu bylo bombardování nevinných civilistů v jejich domovech, což mělo mít za následek morální rozklad národa. Ve spolupráci s historiky a znalci zbraní hledá inženýr Hugh Hunt z univerzity v Cambridgi odpověď na dodnes nerozřešenou záhadu: Jak to, že se vojenským inženýrům nepodařilo tyto obrovité létající doutníky naplněné vysoce hořlavým plynem zastavit? (TV Spektrum)

Marze

Všestranné informace o vývoji a útoku německých vzducholodí na Británii. Civilní obyvatelstvo si poprvé uvědomilo, že se stává součástí budoucích válek. V druhé světová válce měl Hitler Brity jako spřízněnou rasu rád a přesto na civilní obyvatele zpočátku útočil. ()