German Angst

Fantasy / Horor / Mysteriózní / Povídkový

Německo, 2015, 110 min

Hororová antológia zložená z troch príbehov. Prvý Final Girl od Buttgereita sa mi zdal najslabší. Príbeh o jednej teenagerke posadnutej svojimi morskými prasiatkami, ktorá sem tam niekoho vykastruje vo svojej spálni, mohol dopadnúť aj lepšie, keby tá najočakávanejšia scéna nebola mimo záber (4/10). Dojmy vylepšil Make a Wish, zručne nakrútený torture / exploit o poľskom hluchonemom páriku, ktorý prepadnú nemeckí neonacisti. Našťastie majú zázračný talizman, takže sa to celé trochu zvrtne. Tu už bolo gore na veľmi kvalitnej úrovni a tento subžáner mi sedí, aj keď som mal v závere pocit, že sa z toho dalo vytrieskať aj viac (7/10). A potom príde to najlepšie, A. Marschall (ktorý ešte zlý horor nanakrútil a jeho poviedka berie polovicu stopáže celého film, super...) a jeho Alraune o fotografovi, ktorý sa dostane do tajomného erotického klubu, z ktorého nie je možné len tak ľahko vystúpiť. Zaujímavý nápad, krásny vizuál, snové sekvencie, množstvo erotických scén, a to, čo prišlo v závere, robí z tejto poviedky možno to najlepšie, čo som vôbec v hororovej antológii videl. (10/10, lebo viac sa dať nedá). Ináč, presne takúto drogu by som si rád vyskúšal, a absolútne by ma netrápilo, čo je sen a čo je realita - niekedy je lepšie nestarať sa, že... Veľká poklona Andreasovi a ako celok spokojnosť.(10.6.2015)

• J*A*S*M

Antologie obecně nemám moc rád - nevyhovuje mi jejich zpravidla nízká míra koncepčnosti, každý pes, jiná ves, nemívám z nich ucelený divácký zážitek. Tři příběhy z German Angst měly být spojeny německým původem autorů a tagy "sex, love, death". Náladou a stylem jsou ale naprosto odlišné. Nicméně, zvědavý jsem byl v podstatě pouze na Marschallův příspěvek, protože jej považuju za velmi talentovaného hororového režiséra (narozdíl od ostatních dvou pánů). Jeho povídka je skutečně nejzajímavější (o těch dvou zbylých v podstatě nemá smysl mluvit, už teď jsem na ně zapomněl), ale ani tak to není žádná hitparáda. Pár pěkných hororových halucinogenních výjevů, ale na celou délku povídky je jich hrozně málo.(15.6.2015)

Každý jeden z troch príbehov má svoje čaro. Pokiaľ by som ich hodnotil samostatne, je nad svetlo sveta jasné, že posledný je najmä vďaka poslednej scéne či rozuzleniu jednoznačne najlepší. Mne osobne sa od samotného tvorcu jeho posledný výtvor "Masks" až tak nepozdával, takže mňa prekvapil. Hlavným hororovým prvkom "German Angst" je samozrejme gore, ktoré najmä v druhom a treťom príbehu, priam prekvitá, takže z môjho pohľadu veľmi silné tri hviezdy. Možno by som udelil aj viac, ale prvá story je vzhľadom k ponúknutej konkurencii pomerne slabí výtvor - 65%.(18.6.2015)

První povídka je nejslabší, pojednává o slečně, která má slabost pro morčata a občas vykastruje chlápka, avšak mimo záběr, tedy nic co by příliš stálo za pozornost (3/10) Druhá povídka je výrazně lepší, pojednává o hluchoněmém páru, který se zašije v opuštěné budově,avšak tam na ně čeká banda neonacistů ( Slušných psychoušů) a začíná hra plná fyzického a psychického násilí. Poměrně drsná a nepříjemná věc (6/10) Třetí povídka a zároveň finální je definitivně nejlepší a podepsal se na ní šikovný režisér Marschall, který má na svědomí skvělé giallo Masks. Pojednává o fotografovi, který si domluví "rande na slepo" s jednou dívkou, která jej dovede do hodně divného soukromého podniku, ze kterého se né lehce dá odejít.(8/10) Velmi halucinogenní, tripová, silně erotická a v závěru šíleně brutální záležitost. Scéna ve vaně či následující v posteli patří ke scénám, které by měl vidět každý hororový fanoušek. 70%(16.2.2017)

I. Final Girl: Až příliš okaté tlačení na pilu a děj ve výsledku působí poněkud nepřesvědčivě (3/10). // II. Make a Wish: Pěkná povídka o násilí. Kdo je oběť a máme vlastně na výběr? (6/10). // III. Alraune: Vizuálně i dějově nejpovedenější součást antologie. Touha, sen, realita, strach. (7/10). Ve výsledku trochu zklamání po kdysi viděném traileru. Obávám se, že tvůrci nakonec zcela nenaplnili původní ambice, ale za tu jednu projekci to určitě stojí.(16.4.2016)

• - První povídka, kdy dívka poslouchá zprávy v rádiu, kde mluví o brutální vraždě, se skutečně stala v červnu 2012. (Kudly4)