German Angst

Fantasy / Horor / Mysteriózní / Povídkový

Německo, 2015, 110 min

I. Final Girl: Až příliš okaté tlačení na pilu a děj ve výsledku působí poněkud nepřesvědčivě (3/10). // II. Make a Wish: Pěkná povídka o násilí. Kdo je oběť a máme vlastně na výběr? (6/10). // III. Alraune: Vizuálně i dějově nejpovedenější součást antologie. Touha, sen, realita, strach. (7/10). Ve výsledku trochu zklamání po kdysi viděném traileru. Obávám se, že tvůrci nakonec zcela nenaplnili původní ambice, ale za tu jednu projekci to určitě stojí.(16.4.2016)

Pre mňa skôr priemerná hororová antológia, ktorá má výhodu v tom, že slabšie začína a postupne sa zlepšuje. Prvá poviedka o mladej domácej mučiteľke je skôr opozeraná nuda, ktorá nemá moc čím naplniť ani tú pol hodku (2*). Druhá – neonacisti vs. hluchonemí je o niečo lepšia, ale stále nič na čo by som spomínal (3*). A story číslo 3, ktorú tu už viac-menej zaslúžene vychválil ricci, je našťastie highlightom vylepšujúcim celkový dojem. Na antológiu mi síce prišla zbytočne dlhá a účinná hlavne vo finále ako z nočnej mory (4*). Btw., kto je zvedavý hlavne na tento segment, tak sa ani nemusí obávať nemčiny, je totiž komplet po anglicky (druhá story je cca z polky a prvá len nemecky).(11.6.2015)

Tahle antologie mne opravdu bavila! Skvělá kamera, co si všímá detailů, hraje si s obrazem, ukrývá a pozvolna odhaluje, výborná hudba, kterou mnohdy nahradí jen zvuky a ruchy a příběhy plné násilí vypovídající formou podobenství o naší společnosti. Pro mne nejslabší byl první zářez. V jistých chvílích mi připomněl V pasti (2005), i když zdejší hlavní protagonistka zašla ještě dál. Druhá povídka je syrová a surová s velmi působivým vloženým příběhem ze 2.sv.války - mrazivý masakr! Nejvíce se mi líbila třetí o tajemné mandragoře, která je magická a má nejblíže k horroru (satanskému). Dekadentní klub Mabuse (jak příznačně nazván po známém padouchovi) s německou dark scenou, halucinace, sny, krev (koupelnová scéna je doslova kečupová) a monstrum (tak nějak jsem si vzpomněl na Jakubův žebřík /1990/, ale i na Věc, Vetřelce a všechny ty fajnové monstr filmy).(15.5.2016)

Hororová antológia zložená z troch príbehov. Prvý Final Girl od Buttgereita sa mi zdal najslabší. Príbeh o jednej teenagerke posadnutej svojimi morskými prasiatkami, ktorá sem tam niekoho vykastruje vo svojej spálni, mohol dopadnúť aj lepšie, keby tá najočakávanejšia scéna nebola mimo záber (4/10). Dojmy vylepšil Make a Wish, zručne nakrútený torture / exploit o poľskom hluchonemom páriku, ktorý prepadnú nemeckí neonacisti. Našťastie majú zázračný talizman, takže sa to celé trochu zvrtne. Tu už bolo gore na veľmi kvalitnej úrovni a tento subžáner mi sedí, aj keď som mal v závere pocit, že sa z toho dalo vytrieskať aj viac (7/10). A potom príde to najlepšie, A. Marschall (ktorý ešte zlý horor nanakrútil a jeho poviedka berie polovicu stopáže celého film, super...) a jeho Alraune o fotografovi, ktorý sa dostane do tajomného erotického klubu, z ktorého nie je možné len tak ľahko vystúpiť. Zaujímavý nápad, krásny vizuál, snové sekvencie, množstvo erotických scén, a to, čo prišlo v závere, robí z tejto poviedky možno to najlepšie, čo som vôbec v hororovej antológii videl. (10/10, lebo viac sa dať nedá). Ináč, presne takúto drogu by som si rád vyskúšal, a absolútne by ma netrápilo, čo je sen a čo je realita - niekedy je lepšie nestarať sa, že... Veľká poklona Andreasovi a ako celok spokojnosť.(10.6.2015)

Snímok skladajúci sa z troch hororových poviedok od troch odlišných režisérov. PRVÝ (Final Girl): Mladé dievča trpiace prehnanou starostlivosťou o domáce morské prasiatko z času na čas prepadá zvrátenej chuti týrať svoje mužské obete. DRUHÝ: (Make a Wish): Nemý, zamilovaný pár poľskej národnosti disponuje zázračným amuletom, ktorý plní neobvyklé priania. O jeho sile sa presvedčí aj skupinka nemeckých neonacistov. TRETÍ (Alraune): Talentovaný fotograf jedného večera navštívi špecifický klub pre uzavretú spoločnosť kde vyskúša doposial nepoznanú drogu. Po jej konzumácii len sťažka rozlíši sen od reality. Každý jeden z troch príbehov má svoje čaro. Pokiaľ by som ich hodnotil samostatne, je nad svetlo sveta jasné, že posledný je najmä vďaka poslednej scéne či rozuzleniu jednoznačne najlepší. Mne osobne sa od samotného tvorcu jeho posledný výtvor "Masks" až tak nepozdával, takže mňa prekvapil. Hlavným hororovým prvkom "German Angst" je samozrejme gore, ktoré najmä v druhom a treťom príbehu, priam prekvitá, takže z môjho pohľadu veľmi silné tri hviezdy. Možno by som udelil aj viac, ale prvá story je vzhľadom k ponúknutej konkurencii pomerne slabí výtvor - 65%.(18.6.2015)

• - První povídka, kdy dívka poslouchá zprávy v rádiu, kde mluví o brutální vraždě, se skutečně stala v červnu 2012. (Kudly4)