German Angst

Fantasy / Horor / Mysteriózní / Povídkový

Německo, 2015, 110 min

I. Final Girl: Až příliš okaté tlačení na pilu a děj ve výsledku působí poněkud nepřesvědčivě (3/10). // II. Make a Wish: Pěkná povídka o násilí. Kdo je oběť a máme vlastně na výběr? (6/10). // III. Alraune: Vizuálně i dějově nejpovedenější součást antologie. Touha, sen, realita, strach. (7/10). Ve výsledku trochu zklamání po kdysi viděném traileru. Obávám se, že tvůrci nakonec zcela nenaplnili původní ambice, ale za tu jednu projekci to určitě stojí.(16.4.2016)

Vždycky se mi líbil Buttgereitův pohled, jeho styl snímání příběhu. A Marschallova preciznost. Obojího se mi v German Angst dostalo měrou vrchovatou. Kosakowski si prostě hrozně chtěl natočit něco horrorového. Námět zajímavý, ale chtít někdy nestačí... Buttgereit (***), Kosakowski (**), Marschall (****).(28.3.2019)

Snímok skladajúci sa z troch hororových poviedok od troch odlišných režisérov. PRVÝ (Final Girl): Mladé dievča trpiace prehnanou starostlivosťou o domáce morské prasiatko z času na čas prepadá zvrátenej chuti týrať svoje mužské obete. DRUHÝ: (Make a Wish): Nemý, zamilovaný pár poľskej národnosti disponuje zázračným amuletom, ktorý plní neobvyklé priania. O jeho sile sa presvedčí aj skupinka nemeckých neonacistov. TRETÍ (Alraune): Talentovaný fotograf jedného večera navštívi špecifický klub pre uzavretú spoločnosť kde vyskúša doposial nepoznanú drogu. Po jej konzumácii len sťažka rozlíši sen od reality. Každý jeden z troch príbehov má svoje čaro. Pokiaľ by som ich hodnotil samostatne, je nad svetlo sveta jasné, že posledný je najmä vďaka poslednej scéne či rozuzleniu jednoznačne najlepší. Mne osobne sa od samotného tvorcu jeho posledný výtvor "Masks" až tak nepozdával, takže mňa prekvapil. Hlavným hororovým prvkom "German Angst" je samozrejme gore, ktoré najmä v druhom a treťom príbehu, priam prekvitá, takže z môjho pohľadu veľmi silné tri hviezdy. Možno by som udelil aj viac, ale prvá story je vzhľadom k ponúknutej konkurencii pomerne slabí výtvor - 65%.(18.6.2015)

První povídka je nejslabší, pojednává o slečně, která má slabost pro morčata a občas vykastruje chlápka, avšak mimo záběr, tedy nic co by příliš stálo za pozornost (3/10) Druhá povídka je výrazně lepší, pojednává o hluchoněmém páru, který se zašije v opuštěné budově,avšak tam na ně čeká banda neonacistů ( Slušných psychoušů) a začíná hra plná fyzického a psychického násilí. Poměrně drsná a nepříjemná věc (6/10) Třetí povídka a zároveň finální je definitivně nejlepší a podepsal se na ní šikovný režisér Marschall, který má na svědomí skvělé giallo Masks. Pojednává o fotografovi, který si domluví "rande na slepo" s jednou dívkou, která jej dovede do hodně divného soukromého podniku, ze kterého se né lehce dá odejít.(8/10) Velmi halucinogenní, tripová, silně erotická a v závěru šíleně brutální záležitost. Scéna ve vaně či následující v posteli patří ke scénám, které by měl vidět každý hororový fanoušek. 70%(16.2.2017)

• J*A*S*M

Antologie obecně nemám moc rád - nevyhovuje mi jejich zpravidla nízká míra koncepčnosti, každý pes, jiná ves, nemívám z nich ucelený divácký zážitek. Tři příběhy z German Angst měly být spojeny německým původem autorů a tagy "sex, love, death". Náladou a stylem jsou ale naprosto odlišné. Nicméně, zvědavý jsem byl v podstatě pouze na Marschallův příspěvek, protože jej považuju za velmi talentovaného hororového režiséra (narozdíl od ostatních dvou pánů). Jeho povídka je skutečně nejzajímavější (o těch dvou zbylých v podstatě nemá smysl mluvit, už teď jsem na ně zapomněl), ale ani tak to není žádná hitparáda. Pár pěkných hororových halucinogenních výjevů, ale na celou délku povídky je jich hrozně málo.(15.6.2015)

• - První povídka, kdy dívka poslouchá zprávy v rádiu, kde mluví o brutální vraždě, se skutečně stala v červnu 2012. (Kudly4)