Rodina nie je len slovo... je to celá veta. Ak ovšem všetko dobre funguje. My sa v rodinnom filme Bodka a Anton dostávame hneď do dvoch rodín. Tá, v ktorej žije Bodka (Elea Geisslerová), je kompletná a úspešná. Matka je väčšinu roka v zahraničí a otec je uznávaný a - samozrejme - zaneprázdnený lekár. Bodka má všetko, čo potrebuje, ale najviac zo všetkého jej chýba prítomnosť, pohladenie a vnímavosť mamy. Ešte že má Bodka dobrú opatrovateľku a najmä úžasného kamaráta Antona (Mak Felder). Ten zase pochádza z nekompletnej rodiny. Mame sa veľmi nedarí a ešte ju zmáha aj choroba, takže Antonovi neostáva iné, ako ju nahradiť v práci. Im zasa chýbajú finančné prostriedky a nádej na lepšiu budúcnosť. Možno práve neutešená situácia priomäje Antona k tomu, že na večierku ukradne práve v byte Bodkiných rodičov drahý zapaľovač. Urobil to s dobrým úmyslom chcel mame pomôcť, aby sa čím skôr vyliečila. Tá však takúto pomoc odmieta a zapaľovač vráti majiteľke, teda pani Poggeovej (Juliane Kohler), Bodkinej mame. Tá však reaguje ináč, ako si to Bodka predstavovala a tým sa začína séria kaskádovitých situácií... (oficiální text distributora)

moviepill

Veľmi príjemný film pre celú rodinu, až na tú malú holku, ktorá je neskutočne nesympatická. (aspoň pre mňa) ()

meave

Príbeh dvoch priateľov s rozličných pomerov, ktorý deťom vraví, že peniaze nie sú všetko. Že obetavosť, láska a priateľstvo je dôležitejšie. To všetko formou, ktorá nie je tak gýčovitá ako Richie Rich, ale milá a zrozumiteľná a hlavne - uveriteľná. Mne sa to páčilo. ()