Vynálezce her

The Games Maker

Dobrodružný / Rodinný

Argentina / Kanada / Itálie, 2014, 111 min

• tranquill

"Nejsem falešnej...profesionální!" Zprvu tohle dobrodružství vypadalo nadějně, ale pak mě přestalo bavit.(5.4.2020)

Začátek vypadal velice slibně, škoda nevyužitého příběhu uprostřed. Propadající škola byla nejlepší. ( Hodnocení: 7/10 )(6.4.2020)

• Untentrauer

Film má zajímavou stylizaci vzdáleně připomínající Grandhotel Budapešť, nebo USA 60-70 let. Cítil jsem tam i lehkou inspiraci Harry Potterem. Takže co se týká prostředí a atmosféry je to velmi zajímavé. Příběh je ze začátku poutavý, ale postupem času vyplouvají na povrch nedodělky a nedomyšlenosti až se z toho nakonec vyklube nudná záležitost. Umím si představit, že se tento film bude líbit malým dětem.(14.4.2020)

• brasek

Nechcem uraziť deti, pre ktoré je tento film určený a ktorým sa páčil. Lenže pre mňa je toto čistá psychiatria - oddelenie najťažších a nevyliečiteľných prípadov. Na toto sa fakt nedalo dívať.(5.4.2020)

Snímek připomínající atmosférou klasiky jako Jumanji, Zlatý kompas, Hugo a jeho velký objev a další, avšak co se týče napětí, svižnosti a přehlednosti děje, klesá bohužel hluboko pod tvůrci vysněnou úroveň. Přitom herecké obsazení na papíře nevypadá špatně. Ovšem (krom vcelku sympatického Davida Mazouze) jediná, která vůbec stojí za zmínku, je postava "Anunciacion" v podání Megan Charpentierové. Kdyby jí nebylo, tak tento "neobyčejný" příběh malého vynálezce skončí naprosto obyčejným fiaskem! A to obzvláště po balónové scéně v závěru.(6.4.2020)