Mike Tyson: Naprostá pravda (TV pořad)

Mike Tyson: Undisputed Truth

Komedie

USA, 2013, 83 min

Spike Lee

Mike Tyson

Základný pohľad na rozprávanie o filme znie: nesnaž sa prerozprávať príbeh, pretože to nikdy nedokážeš lepšie ako film sám. Túto formulku teraz môžem uplatniť na Mikea Tysona a jeho pohnutý osud - žiaden dokumentarista vám jeho život nepriblíži lepšie a autentickejšie, než Mike sám. Približne 85 minút sledujeme na pódiu jediného muža, ktorý bez škrupulí a zábran rozpráva o svojom detstve, zločineckej dráhe na šikmej ploche, ľuďoch, ktorých stretol, prvom kontakte so svetom boxu a prvom kontakte so svetom belochov, kariérnom postupe, získaní a neskôr obhájení prvého titulu, osobnom živote, problémoch s drogami, svojich ženách, ťažkých chvíľach a bolestných stratách, ale aj úspechoch v žiare reflektorov, väzení, deťoch a vlastne všetkom, čo o sebe môže povedať. Mike si povedal, že bude transparentný a otvorený, a nevynechal žiadnu, akokoľvek kontroverznú kapitolu svojho života. Spike Lee bol skvelou voľbou, pretože si s Mikeom veľmi dobre rozumie, a ich show je dohromady niečím výnimočným. Fanúšik-nefanúšik, tento humorný, ale aj dramatický a smutný pohľad na Tysonovu životnú púť prosto stojí za to vidieť. 85%(19.4.2014)

Kdo by to byl řekl, že tenhle chlap, který se proslavil v ringu a byl pořádný agresivní magor, se nakonec ještě proslaví jako stand-up komik. Zní to trochu jako klišé, zvlášť když si člověk vzpomene na snímek "Zuřící býk", ale hlavně na boxera LaMottu, který se nakonec také živil jako stand-up komik. Pravda, on měl přece jen svůj klub, kde se snažil to nějak doklepat. Mike Tyson je v tomhle dobrý z hlediska mezinárodního. Je to hlavně v tom, že se dokáže na sebe a na to, co dělal, dívat z nadhledu a je schopen si ze sebe dělat srandu. Doufám, že si to nějak znovu nepodělá.(5.2.2014)

Ladies and Gentleman, your welcome heavyweight champion of the world!!!!! IRON MIKE TYSOOON. Železný Mike, Zvíře, "Nejzlejší chlap na světě" Mike Tyson je pro mě největší boxer všech dob a rád bych viděl souboj v jeho nejlepších letech proti dnešnímu Wladimiru Klitschkovi, bohužel nikdy nikdo neuvidí. Tyson tu vypráví příběh jeho cesty životem, veřejně odmítá znásilnění Desiree Washingtonové za které si odseděl tři roky a už nikdy to nebyl po návratu z basy ten starý Mike. Podotýká že dnes je kamarád s Holyfieldem kterému se omluvil za exces s uchem. Hráblo mu. I když je to jistě buran, kdo z nás není a kdoví jak by jsme se chovali vydělat tolik co on. A media umí nafouknout všechno.(23.11.2014)

,,SLIBUJU, ŽE DNES TO BUDE ODLEHČENĚJŠÍ, TAK JAKO MOJE OSOBNOST. NEVÍM, CO SI Z DNEŠNÍHO VEČERA ODNESETE, ALE JEDNODUŠE ŘEČENO: TOTO JE MŮJ PŘÍBĚH. MOJE CHYBY, MOJE BOLESTI, RADOSTI, MŮJ ŽAL, MŮJ TALENT, MŮJ ŽIVOT, MOJE NAPROSTÁ PRAVDA...“ /// ,,The Baddest Man on the Planet“ chce přesvědčit, že jeho život opsal kruh a vrátil se na začátek. Byl nádherný dítě… - ano, má to vtip a celkem šmrnc. Mluví jasnou řečí (fuck, shit, mother futer…) a je znát, že se Spikem Lee jsou dlouho kamarádi. Neříkám, že se povedlo úplně všechno, ale číslo má to, co můžete od vystoupení Stand Up Comedy čekat. Nebo že by to bylo Publik Relations? To už si musíte rozhodnout sami. Každopádně nečekejte Ajnštajna, jak vysvětluje teorii relativity. Spíš zpocenýho Novotnýho (toho co si říká bavič vole…). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě Mike Tyson. 2.) Zajímá mě Mike Tyson a nevím, kdo byl Cus D'Amato. 3.) Zajímá mě Mike Tyson a nevím, kdo mu píchal bejvalku. 4.) Thx za titule ,,mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(28.5.2014)

Kdo by neznal Mike Tysona. Už jako děti jsme slyšeli o tom, jak svému protivníkovi v ringu ukousl ucho. Tady ten 83 minutovej stand up skeč je ale něco jiného, něco co krásně otevře cestu do duše Mike Tysona. Nejhezčí na tom všem je, že on se těm svým chybám zasměje. Přizná je, zasměje se jim a bude doufat, že jeho budoucnost bude vypadat úplně jinak. Chvíli jsem se smál, chvíli jsem zíral v jakém prostředí Mike žil. A stálo to za to.(14.5.2014)

• Mike Tyson