Mike Tyson: Naprostá pravda (TV pořad)

Mike Tyson: Undisputed Truth

Komedie

USA, 2013, 83 min

Spike Lee

Mike Tyson
  • Frajer42

Zřejmě se dokument zavděčí všem fanouškům, které tahle černá časovaná bomba má. Ostatním nemá co nabídnout. Mike Tyson svým hrozně ušišlaným hlasem s příšerným negerským přízvukem vypráví (čte) nudné předpřipravené pohádky, kterým snad ani sám nevěří. Dost mě zklamalo, že se u nich člověk dokonce ani nezasměje, přestože negřík dělá, co může. Jako člověk se mi po zhlédnutí tohohle nablýskaného nesmyslu zhnusil. Před zhlédnutím jsem ho měl docela rád, protože jsem o něm věděl snad jen to, že kdysi býval dobrý boxer a jednomu pánovi ochutnal ucho. Pravdou je, že život skutečně neměl jednoduchý, ale ani v situaci, kdy už ho jednoduchý míti mohl příliš silnou touhu neprojevoval. Spike Lee se před zraky mnoha diváků pokusil udělat z nebezpečného a nepředvídatelného poloidiota černý vzor čistého dobra. Smutné na tom je, že jak tak koukám kolem, tak se to zcela vydařilo. Sledování mě nebavilo, ba dokonce uráželo. Hvězdičku za efekty na plátně.(21.5.2014)

Ladies and Gentleman, your welcome heavyweight champion of the world!!!!! IRON MIKE TYSOOON. Železný Mike, Zvíře, "Nejzlejší chlap na světě" Mike Tyson je pro mě největší boxer všech dob a rád bych viděl souboj v jeho nejlepších letech proti dnešnímu Wladimiru Klitschkovi, bohužel nikdy nikdo neuvidí. Tyson tu vypráví příběh jeho cesty životem, veřejně odmítá znásilnění Desiree Washingtonové za které si odseděl tři roky a už nikdy to nebyl po návratu z basy ten starý Mike. Podotýká že dnes je kamarád s Holyfieldem kterému se omluvil za exces s uchem. Hráblo mu. I když je to jistě buran, kdo z nás není a kdoví jak by jsme se chovali vydělat tolik co on. A media umí nafouknout všechno.(23.11.2014)

• Mefistofelle

Existují pouze dvě možnosti - buď máte Tysona rádi a obdivujete ho... nebo ho nemůžete vystát. Osobně se řadím k té druhé skupině. Sledovat tohoto přestárlého boxera kterak se pokouší být vtipný a sympatický je svým způsobem utrpení. Mikovi hodně napomáhá značně nenáročné publikum, kterýmu stačí když Mike řekne fuck nebo nigga a reagují nadšeným smíchem a tleskáním. Tyson více než dojmem komika na mě působí jako nekriticky zbožňovaný kazatel, který velebí Boha, v tomto případě sebe. A i když je jeho životní příběh nepochybně zajímavý, jeho sebeprezentace mě strašně rozčilovala. Tyson vypráví o přepadávání a loupežíchv ghettu jako kdyby to byly nějaké veselé příhody ze života Huckleberryho Finna. A publikum to žere. Co na tom, že Tyson je asociál, zločinec a samolibá zkoksovaná celebritka, lidem se takhle líbí, po Rockym přijde vhod anti-Rocky. Na mě ale tohle nefunguje.(4.12.2014)

Kdo by to byl řekl, že tenhle chlap, který se proslavil v ringu a byl pořádný agresivní magor, se nakonec ještě proslaví jako stand-up komik. Zní to trochu jako klišé, zvlášť když si člověk vzpomene na snímek "Zuřící býk", ale hlavně na boxera LaMottu, který se nakonec také živil jako stand-up komik. Pravda, on měl přece jen svůj klub, kde se snažil to nějak doklepat. Mike Tyson je v tomhle dobrý z hlediska mezinárodního. Je to hlavně v tom, že se dokáže na sebe a na to, co dělal, dívat z nadhledu a je schopen si ze sebe dělat srandu. Doufám, že si to nějak znovu nepodělá.(5.2.2014)

,,SLIBUJU, ŽE DNES TO BUDE ODLEHČENĚJŠÍ, TAK JAKO MOJE OSOBNOST. NEVÍM, CO SI Z DNEŠNÍHO VEČERA ODNESETE, ALE JEDNODUŠE ŘEČENO: TOTO JE MŮJ PŘÍBĚH. MOJE CHYBY, MOJE BOLESTI, RADOSTI, MŮJ ŽAL, MŮJ TALENT, MŮJ ŽIVOT, MOJE NAPROSTÁ PRAVDA...“ /// ,,The Baddest Man on the Planet“ chce přesvědčit, že jeho život opsal kruh a vrátil se na začátek. Byl nádherný dítě… - ano, má to vtip a celkem šmrnc. Mluví jasnou řečí (fuck, shit, mother futer…) a je znát, že se Spikem Lee jsou dlouho kamarádi. Neříkám, že se povedlo úplně všechno, ale číslo má to, co můžete od vystoupení Stand Up Comedy čekat. Nebo že by to bylo Publik Relations? To už si musíte rozhodnout sami. Každopádně nečekejte Ajnštajna, jak vysvětluje teorii relativity. Spíš zpocenýho Novotnýho (toho co si říká bavič vole…). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě Mike Tyson. 2.) Zajímá mě Mike Tyson a nevím, kdo byl Cus D'Amato. 3.) Zajímá mě Mike Tyson a nevím, kdo mu píchal bejvalku. 4.) Thx za titule ,,mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(28.5.2014)

• Mike Tyson