Květiny v podkroví (TV film)

• Flowers in the Attic

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2014, 86 min

Deborah Chow

Předloha:

Virginia C. Andrews (kniha)

Kayla Alpert

James McAteer

Kostýmy:

Lyn Kelly
  • lilyflower

Jedného krásneho rána sa páni z americkej televízie Lifetime rozhodli, že práve nastal čas na spracovanie kontroverznej témy v knihe Virginie Adrews - Kvety v podkroví. Už tu jeden pokus bol a dopadol katastrofálne. Takže stretlo sa pár ľudí, zavolali hercov (Burstyn, Graham) ale aj nehercov a išlo sa na vec. Lenže práve v tomto momente končí všetka sranda. Film sa kĺzal len po povrchu príbehu, vlastne nič poriadne nevysvetlil, a keby že knihu predtým nečítam, nechápem o čo tam vlastne ide. Samozrejme neobišlo sa to aj o pár vymyslených a pár zjemnených situácii. Autori sa predsa len báli tému úplne otvoriť. Spracovanie - strih robil nejaký školák, hrôza. Hudba bola na niektorých miestach nepatričná, v iných chýbala, končila a začínala bez jasného úmyslu. Deti, ktoré strávili 2 roky v neľudských podmienkach vyzerali stále zdravo, dobre živené a až na trochu sivej farby pod očami úplne OK. Z hercov ma vyslovene dráždila Heather Graham. Ani nie pre postavu ktorú hrala, ale ako to hrala. Afekt, vyvalené oči, absolútne nepripravená na takú komplikovanú postavu. Ďalšia v rade "príjemných" bola Kiernan Shipka, ktorá svoje texty v podstate prednášala, ako na Hviezdoslavovom Kubíne. Takže prečo dve hviezdičky? Ellen Burstyn si odskočila z hereckého dôchodku a ľavou zadnou zahrala krutú starenu - jedna hviezda. Ďalšia hviezda je pre Masona Dye a dvojičky, ktorý sa celkom snažili.(31.1.2016)

Připadá mi, že tady nikdo netuší o co jde. Že film je natočen téměř přesně podle knižní předlohy V.C. Andrewsové a proto je takový jaký je. Dobře. Co mě ale zaráží je výběr herečky do role Cathy. V knize byla popisována jako nadpřirozeně krásná dívka, ale tady?....no nevím. Každopádně V.C. Andrewsová může nabídnout hodně a záleží na tom jak se toho filmaři zhostí. Tady podle mě na 70% a to je do sta ještě docela daleko.(4.4.2014)

• kaylin

Námět tohoto příběhu se mi líbí, ale castingově je to tak špatně obsazené, myslím v roli dětí, že jsem měl problém se s nimi ztotožnit a vlastně se mi to ani nepodařilo. Ellen Burstyn předvádí jedno ze svých klasicky dobrých vystoupení, ale samotná její postava není až tak skvělá. Děti vypadají moc dobře a moc hrdinsky na to, aby se nechaly jen tak mlátit a trpěli, hlavně ti starší by měli být trochu víc uťáplejší. Dokonalost toho, jak mají upravené vlasy a kolik mejkapu nosí, jen podtrhává neschopnost vytvoření té správné atmosféry. Škoda, ten námět je hodně zajímavý a hodně kontroverzní. Budu se muset podívat na snímek z roku 1987, jehož je tento remakem. Oba filmy, původní i tento televizní vyházejí z knihy Virginie C. Andrews. Snímek bude pokračovat ve filmu "Petals on the Wind".(13.4.2014)

Byl jsem přesvědčen, že si pouštím originál, ale remake mě v žádném případě nezklamal. Ellen Burstyn a Heather Graham zahrály dvě mrchy různého ražení dokonale a častokrát jsem měl chuť jim rozkopat ksichty. O to víc byly mé pocity na konci rozporuplnější, ale v tomto případě to nepovažuji za filmařskou chybu. Naopak. Své si odvedli i představitelé zavřených dětí a tak jediné, k čemu mám menší výhrady, byla atmosféra, která mohla být o něco temnější. Ale i tak se jedná o nadprůměrnou televizní zábavu. 75%(15.4.2015)

• SheenaStaley

Ak by sa dalo dat 5 odpadov tak ako 5* stále by to bolo málo...tvorcovia na tomto príbehu urobili zhruba rovnaké nepochopiteľné zlo ako matka na svojich styroch deťoch v tomto príbehu...prosím každého kto zvažuje, že si to pozrie aby si miesto toho prečítal predlohu (sama som ju zhltla za menej ako 24 hodín) alebo si radšej pozrite povodny film.... za toto by som filmárom dala elektrické kreslo...(31.7.2015)