Květiny v podkroví (TV film)

• Flowers in the Attic

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2014, 86 min

Deborah Chow

Předloha:

Virginia C. Andrews (kniha)

Kayla Alpert

Miroslaw Baszak

Harvey Kahn

Jamie Alain

Scénografie:

James McAteer

Kostýmy:

Lyn Kelly

Byl jsem přesvědčen, že si pouštím originál, ale remake mě v žádném případě nezklamal. Ellen Burstyn a Heather Graham zahrály dvě mrchy různého ražení dokonale a častokrát jsem měl chuť jim rozkopat ksichty. O to víc byly mé pocity na konci rozporuplnější, ale v tomto případě to nepovažuji za filmařskou chybu. Naopak. Své si odvedli i představitelé zavřených dětí a tak jediné, k čemu mám menší výhrady, byla atmosféra, která mohla být o něco temnější. Ale i tak se jedná o nadprůměrnou televizní zábavu. 75%(15.4.2015)

• dr.horrible

Tá myšlienka je parádna a s lepším scenárom, mohlo byť takmer SPOILER! toto meets toto Koniec SPOILERU!, v nudnom Tv spracovaní je to ale také nijaké. Horor ani náhodou, skôr psychologická dráma s prvkami thrilleru, ktorej ale chýba vyvrcholenie. Preto 2 hviezdy, aj keď na hranici. A tiež, tak zlý strih som nevidel už roky. Normálne neriešim, tu to ale už bilo do očí.. PS: Originál som nevidel(9.2.2014)

• SheenaStaley

Ak by sa dalo dat 5 odpadov tak ako 5* stále by to bolo málo...tvorcovia na tomto príbehu urobili zhruba rovnaké nepochopiteľné zlo ako matka na svojich styroch deťoch v tomto príbehu...prosím každého kto zvažuje, že si to pozrie aby si miesto toho prečítal predlohu (sama som ju zhltla za menej ako 24 hodín) alebo si radšej pozrite povodny film.... za toto by som filmárom dala elektrické kreslo...(31.7.2015)

Četla jsem celou pětici ze série Květy z půdy, a i když nejsem romantický fanda, velmi mě zaujaly a několikrát jsem se k nim vrátila. Proto jsem byla zvědavá i na film. A kupodivu jsem byla docela příjemně překvapená. Heather Graham ve své roli byla naprosto úžasná a přesvědčivá. Bohužel filmu dost škodí jeho levné filmové zpracování a postava nemilosrdné babičky mohla být zahraná určitě lépe. I přesto se zájmem skouknu pokračování - už i proto, že se velmi věrně drží knihy, což je rozhodně další plus. Dávám tři hvězdičky a uvidím co bude dál :)(20.8.2017)

Knižní předlohu jsem nečetl, a že je to (údajně méně povedený) remake jsem dobře věděl, ale původní film se mi nepodařilo nikde sehnat. Námět mě zaujal, vlastně jsem zamáčkl slzu dojetí i když provedení mohlo být klidně ještě trochu temnější. Hlavně na hloubce postav by se dalo ještě zapracovat, a děti měly chřadnout dle mého o dost viditelněji. Ale jelikož to nemám s čím porovnat, s výsledkem jsem spokojen. Na televizní film víc než dobrý. 70%.(23.9.2016)