Květiny v podkroví (TV film)

• Flowers in the Attic

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2014, 86 min

Deborah Chow

Předloha:

Virginia C. Andrews (kniha)

Kayla Alpert

Miroslaw Baszak

Harvey Kahn

Jamie Alain

Scénografie:

James McAteer

Kostýmy:

Lyn Kelly

Knižní předlohu jsem nečetl, a že je to (údajně méně povedený) remake jsem dobře věděl, ale původní film se mi nepodařilo nikde sehnat. Námět mě zaujal, vlastně jsem zamáčkl slzu dojetí i když provedení mohlo být klidně ještě trochu temnější. Hlavně na hloubce postav by se dalo ještě zapracovat, a děti měly chřadnout dle mého o dost viditelněji. Ale jelikož to nemám s čím porovnat, s výsledkem jsem spokojen. Na televizní film víc než dobrý. 70%.(23.9.2016)

Připadá mi, že tady nikdo netuší o co jde. Že film je natočen téměř přesně podle knižní předlohy V.C. Andrewsové a proto je takový jaký je. Dobře. Co mě ale zaráží je výběr herečky do role Cathy. V knize byla popisována jako nadpřirozeně krásná dívka, ale tady?....no nevím. Každopádně V.C. Andrewsová může nabídnout hodně a záleží na tom jak se toho filmaři zhostí. Tady podle mě na 70% a to je do sta ještě docela daleko.(4.4.2014)

Vůbec by to nebylo špatný, ale chyběl tomu spád, švih, napětí, větší cit a hloubka, to je hrozná škoda. Mamku bych zlikvidovala jako první, coby herečku, to už ty děcka to zvládly líp. Námět výborný, možná by nebylo škoda jít víc do hloubky postav. Je tam mnoho otazníků, ještě zkusím časem film z roku 1987 a uvidím. Takhle je to hodně slabá trojka. Že pro Virginii Andrewsovou nejsou tahle témata vzdálená, vím už z četby jejích knih, které se čtou žel, daleko lépe I když po dvou pentalogiích jsem to vzdala, protože přece jen by to chtělo trochu změnu ústředního tématu. Ten už mně byl při čtení druhé pentalogie skoro proti srsti i když Virginie umí psát skutečně s citem.(13.4.2016)

• lilyflower

Jedného krásneho rána sa páni z americkej televízie Lifetime rozhodli, že práve nastal čas na spracovanie kontroverznej témy v knihe Virginie Adrews - Kvety v podkroví. Už tu jeden pokus bol a dopadol katastrofálne. Takže stretlo sa pár ľudí, zavolali hercov (Burstyn, Graham) ale aj nehercov a išlo sa na vec. Lenže práve v tomto momente končí všetka sranda. Film sa kĺzal len po povrchu príbehu, vlastne nič poriadne nevysvetlil, a keby že knihu predtým nečítam, nechápem o čo tam vlastne ide. Samozrejme neobišlo sa to aj o pár vymyslených a pár zjemnených situácii. Autori sa predsa len báli tému úplne otvoriť. Spracovanie - strih robil nejaký školák, hrôza. Hudba bola na niektorých miestach nepatričná, v iných chýbala, končila a začínala bez jasného úmyslu. Deti, ktoré strávili 2 roky v neľudských podmienkach vyzerali stále zdravo, dobre živené a až na trochu sivej farby pod očami úplne OK. Z hercov ma vyslovene dráždila Heather Graham. Ani nie pre postavu ktorú hrala, ale ako to hrala. Afekt, vyvalené oči, absolútne nepripravená na takú komplikovanú postavu. Ďalšia v rade "príjemných" bola Kiernan Shipka, ktorá svoje texty v podstate prednášala, ako na Hviezdoslavovom Kubíne. Takže prečo dve hviezdičky? Ellen Burstyn si odskočila z hereckého dôchodku a ľavou zadnou zahrala krutú starenu - jedna hviezda. Ďalšia hviezda je pre Masona Dye a dvojičky, ktorý sa celkom snažili.(31.1.2016)

• kaylin

Námět tohoto příběhu se mi líbí, ale castingově je to tak špatně obsazené, myslím v roli dětí, že jsem měl problém se s nimi ztotožnit a vlastně se mi to ani nepodařilo. Ellen Burstyn předvádí jedno ze svých klasicky dobrých vystoupení, ale samotná její postava není až tak skvělá. Děti vypadají moc dobře a moc hrdinsky na to, aby se nechaly jen tak mlátit a trpěli, hlavně ti starší by měli být trochu víc uťáplejší. Dokonalost toho, jak mají upravené vlasy a kolik mejkapu nosí, jen podtrhává neschopnost vytvoření té správné atmosféry. Škoda, ten námět je hodně zajímavý a hodně kontroverzní. Budu se muset podívat na snímek z roku 1987, jehož je tento remakem. Oba filmy, původní i tento televizní vyházejí z knihy Virginie C. Andrews. Snímek bude pokračovat ve filmu "Petals on the Wind".(13.4.2014)