Začít nanovo

Scénografie:

Chad Keith

Kostýmy:

Kim Wilcox

Hlavní postava po pro něj překvapivém rozvodu potkává samé citové ploché ženy, s kterými chodil před dvaceti lety. Uvědomuje si své paralelní nežité životy. Jeho zženštilost ženám neimponuje a chtějí si s ním jen uživat. Po znovunabytí svobody žijí tak nějak podle sebe. Jejich ženské vlastnosti jsou karikovaně zveličené (scéna, kdy si ráno žena vyčítá, co dělala včera večer). Chvílemi dochází až k převrácení generových rolí: „Ty jsi vážně příšernej, ale skvěle se s tebou píchá, je mi s tebou dobře.“, nebo další hrdinova bývalka: „Jedu na kurz surfování v Kostarice a pak něco mám v Papui-Nové Guinei“. Úvodní záměrně odosobněná scéna snímku, kdy poradkyně s mechanickým vystupováním společně s manželkou oznamují překvapenému manželovi rozvod, mi připomenul přednášku výborného psychologa Jeronýma Klimeše, který na přednáškách občas používá ukázky z filmů. Na jedné přednášce říkal, že muž si takovéto věci promýšlí dlouhou dobu, ale ženy fungují jako přepínač. Cvak a rozhodla se. Humor není až na vyjímky slovní („Mildred? To je takové staromódní, ale hezké jméno“), ale spíše vyplývá z různých situací. Z tématu by šlo možná vytěžit více, ale pro mě zábavný fim, který nutí k zamyšlení.(19.9.2017)

Co se stane s chlapem po rozvodu? Hlavně s chlapem, který vlastně ani pořádně neví, proč se s ním jeho žena rozvádí? Překvapivě najde určitou útěchu, i když jen chvilkovou, v sexu. Tohle je něco, co snímek "Goodbye to All That" prezentuje moderní komediálně dramatickou rovinou. Jde to, ale víc jak ten průměr z toho nedostanu.(4.1.2015)

• TommyDiamond

Už si ani nepamatuju, kdy nějakej film z produkce HBO nebyl píčovina. Začít nanovo je další rádoby komedie s prvky dramatu a romantiky, která není vtipná, nemá ani stopu romance a místo dramatu nabízí jen hloupé, přehnané a nepochopitelné situace. Tento patvor, který se mi v podobě digitálního hlenu usadil na disku, byl odstraněn. Kdo si váží svého času, jistě tento skvost vynechá....(16.2.2016)

• Johnny.ARN

Ďalšia z tých kecačiek, ktoré je ale veľmi dobre podaná a trefne situovaná. Čo sa stane, keď chlapa vypustíte z manželstva? Inak ten úvod, keď sa o tom dozvie, kedy je postavený vlastne pred hotovú vec a jemu táto zmena stavu oznámená zo dňa na deň mi prišla ako vrchol filmu. Parádne zahraté. A odpoveď je, že začne šukať všetko, čo mu príde pod ruku. Potom to ale na neho začne doliehať, minulosť, prítomnosť a on sa začne postupne rozkladať. Tie stavy a dialógy až také zaujímavé neboli, ale krok po kroku ten dej niekam posúvali. Malo to príjemné obsadenie, Lynskey aj tak navždy ostane psychotická Rose ( čo z časti bola aj tu ) a celé to tak nenásilne plynie. Síce pomerne trefné na dnešnú dobu, ale hlbšiu stopu to asi vo mne nezanechá. 2 z 5(20.12.2015)

• IQ Tiqe

O tom, jak se chlap vyrovnává s rozvodem. Kdyby to nebyl takovej moula, na kterýho z nevysvětlitelnýho důvodu letí ženský, kdyby to bylo trochu živější nebo aspoň vtipný, tak by to bylo aspoň trochu koukatelný. Takhle si to podle mě člověk pustí jen kvůli sexu.(23.12.2014)