poster

Někdo jako já

 • Švýcarsko

  Eine wen iig, dr Dällebach Kari

 • anglický

  Someone Like Me

Drama

Švýcarsko, 2012, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MickeyStuma
  ****

  Snímek tak trochu připomíná dobu, jakou si dnes žádný ze současné mladé generace už neumí ani představit. Přísný otec nepřeje své dceři chlapce do kterého se zamilovala a to jenom pro, že jsou z vyšších vrstev a chlapec je obyčejný holič. Romantický historický příběh sleduje hlavně jeho a jeho veškeré počínání. Snaží se seč může, jen aby dívku získal. Komediálního tu však není nic. Jen dějství jak z červené knihovny, které potěší snad jen ženské diváky.(6.5.2015)

 • Vesecký
  **

  Standardní romantické dílko, na které se dá koukat, pokud si občas chceme odpočinout od něčeho vážnějšího. A spíše pro ženy. Chudý a postižený holič a krásná dívka majitele módního salónu. Dva světy, které se střetly a nalezly v sobě zalíbení. Prostě by to byla červená knihovna, jenom se špatným koncem. Vzpomínky těžce nemocného Karima na svoji životní lásku , z něhož vyplynuly dvě a místy tři časové linky vyprávění, to vše bylo zvládnuto dobře a s přehledem. Práce maskérů taky na výbornou. Ale zkazil mi to závěr s tím jinak orientovaným mladým holičem, což s vlastním dějem nemělo co dělat. To už i ve Švýcarsku se tito lidé dávají povinně do každého filmu? Takže o jednu hvězdičku méně.(13.4.2017)

 • Xmarc
  ****

  Pěkně zpracovaný příběh, dobře zahrané, bezva atmosféra, decentně podaný humor v podání hlavního hrdiny, který nijak nekazí celek a situaci, v jaké se díky vrozené vadě ocitl. Pro podobně postiženého člověka to muselo být v tehdejší době a společnosti velice nepříjemné a složité. Obzvláště, když je z chudé rodiny a začne se ucházet o dceru z vyšší společenské vrstvy.(11.5.2017)

 • dogma97
  ****

  Moc pěkně udělané. Ne přelomové či uchvacující, ale dobře napsané a dobře zahrané.(1.8.2015)

 • kolemjdouc
  *****

  dojemný příběh dvou mladých lidí,Už dlouho mě žádný film tak nechytil za srdceDokonce si dali tvůrci tu práci a dosadili do hlavní role herce kdy jeden hraje mladého a druhy ve stáří.Výběr byl precizní!!!!.A zase ty barevné filtry na kameře.....(31.1.2017)