Osudová láska

Une Rencontre

Quantum Love

Romantický

Francie, 2014, 81 min

skvělá dvojice herců v hlavních rolích, těžko šlo vybrat lépe. I film samotný plynul příjemně a bavil mě, tyhle vztahovky, to je moje. Na můj vkus se ale tímto filmem až příliš prolínaly představy, což v kombinaci s jednotlivými setkáními této dvojice způsobovalo dojem jisté rozkouskovanosti. A mínusem je pak dle mého i nijaký závěr.(14.5.2020)

"Ženatý nemají penis." Tak to pozor, my je máme a jsou úžasně vytvarované. Jen nemáme povolení je používat kdy chceme, kde chceme a s kým chceme. I Pierre ho má a když to mezi ním a Elsou zajiskří, tak ... no to "velké tajemství" nebudu prozrazovat. Mě to tedy celkem bavilo, zejména ty erotické představy a Elsa, která se po třiceti letech vrátila k černé kožené bundě a zase mě v ní položila na lopatky. A to se nedělá.(7.11.2016)

Tenhle film nedá odpověď, ale nabídne spoustu otázek. Líbila se mi celá řada momentů ve filmu, včetně těch, kdy si režie prostě hrála. Miluju otázky "Co kdyby...?" A když přišla Pierrovi do zasedačky esemeska, jeho reakce mě ponoukla k tomu vykřinkout - sakra, seš frajer. S odstupem si troufám tvrdit, že film za 81 minut vašeho života stojí.(18.6.2016)

Již po prvním setkání pociťují silné vzájemné souznění a přitažlivost. Když se náhodou potkají znova, jejich city vzplanou naplno. U obou však nastává velký citový chaos, protože on současně stále miluje svou ženu a děti a její zásadou je - nic si nezačínat se ženáčem... Film obsahuje všechny prvky romantického slaďáku, včetně těch ne úplně lichotivých (některé naivní a jen těžko uvěřitelné okamžiky a náhody a taky vcelku plochý příběh). Má ale oproti většině podobných snímků něco navíc. Je to perfektní práce režiséra a kameramana, kteří si krásně hrají z obrazem při vyjadřování pocitů a představ obou hlavních aktérů. A jsou to i právě oni hlavní představitelé - stále krásná a přitažlivá Sophie Marceau a neuvěřitelně sympatický Francois Cluzet. Oba jsou ale hlavně výteční herci, což dokazují. Vystupují velice přirozeně a jejich vzájemná narůstající touha a současně obavy z něčeho krásného, avšak nesprávného, co je na spadnutí, vyjadřují velice uvěřitelně a krásně. V neposlední řadě k příjemnému zážitku přispívají známé chytlavé melodie. 75%.(11.11.2016)

příběh starý jako lidstvo samo.Příběh ,kde se představy mísí se skutečností,touha s odmítáním....typická francouzská vztahovka.Vadil mi neslaný nemastný Cluzet. se kterým měl jeho dabér asi dost fušku. Trefit se mu do úst...Příběh plynul lehce tak jak to umí Francouzi - když chtějí.Bez zbytečného mezinárodního obsazení.(21.6.2017)