Osudová láska

• angličtina

Quantum Love

Romantický

Francie, 2014, 81 min

Tak v prvom rade musim pochvalit vyber hercov,Sophie Marceau je stale nadherna zena,nechapem,ako to robi,ze v jej veku vyzera na 30,no uzasne sa na nu pozera a Francois Cluzet je mega-sympatak,on na mna urobil dobry dojem uz vo filme Nedotknutelni,jednoducho tato romanticka zalezitost je prijemna,mila a pohodova,citit z nej Francuzsko,za mna davam pat hviezdiciek...:-)(7.2.2019)

příběh starý jako lidstvo samo.Příběh ,kde se představy mísí se skutečností,touha s odmítáním....typická francouzská vztahovka.Vadil mi neslaný nemastný Cluzet. se kterým měl jeho dabér asi dost fušku. Trefit se mu do úst...Příběh plynul lehce tak jak to umí Francouzi - když chtějí.Bez zbytečného mezinárodního obsazení.(21.6.2017)

Již po prvním setkání pociťují silné vzájemné souznění a přitažlivost. Když se náhodou potkají znova, jejich city vzplanou naplno. U obou však nastává velký citový chaos, protože on současně stále miluje svou ženu a děti a její zásadou je - nic si nezačínat se ženáčem... Film obsahuje všechny prvky romantického slaďáku, včetně těch ne úplně lichotivých (některé naivní a jen těžko uvěřitelné okamžiky a náhody a taky vcelku plochý příběh). Má ale oproti většině podobných snímků něco navíc. Je to perfektní práce režiséra a kameramana, kteří si krásně hrají z obrazem při vyjadřování pocitů a představ obou hlavních aktérů. A jsou to i právě oni hlavní představitelé - stále krásná a přitažlivá Sophie Marceau a neuvěřitelně sympatický Francois Cluzet. Oba jsou ale hlavně výteční herci, což dokazují. Vystupují velice přirozeně a jejich vzájemná narůstající touha a současně obavy z něčeho krásného, avšak nesprávného, co je na spadnutí, vyjadřují velice uvěřitelně a krásně. V neposlední řadě k příjemnému zážitku přispívají známé chytlavé melodie. 75%.(11.11.2016)

Tak to byla čistokrevná sladká romantika. Nejsem herec, ale pokud by po mě režisér chtěl, abych zahrál chlapa zamilovaného do Sophie, troufnu si říci, že bych byl nominovanej na Oscara, protože do Sophie se prostě nejde nezamilovat a navrch ještě Pont Neuf nejromantičtější místo v Paříži, ach mě romantické já se ve 2:18 probudilo, nejvyšší čas se jít dívat na finále Stanley Cupu. Škoda, že v tolika záběrech byla reklama na ukousnutý jabko, dal bych jinak pět.(5.6.2016)

• lucijelucije

Une Rencontre katastrofální nuda. Navíc kam se poděly morální zásady. Pierre miluje svou ženu tak moc, že ji zahýbá, a Elsa nechodí se ženatými muži, ale tak možná ve svých představách. Protože kdyby to bylo na ni, tak ho nepustí i kdyby měl tři ženy. Navíc příběh je planý a opakuje se pořád dokola. Setkají se, odloučí se, setkají se.. a tak dále.(24.9.2016)