poster

Zvířata a Attenborough (TV film)

 • Česko

  David Attenborough: Vzestup zvířat

 • Velká Británie

  Rise of Animals: Triumph of the Vertebrates

 • Velká Británie

  David Attenborough's Rise of Animals: Triumph of the Vertebrates

Dokumentární

Velká Británie, 2013, 2x50 min

Režie:

David Lee

Scénář:

David Attenborough

Hudba:

Joel Douek

Zvuk:

Chris Syner
(další profese)
 • vander19
  ****

  David Attenborough je proste macher na dokumenty ako Tarantino na scenáre a kvalitné snímky, ktoré bavia. Sú poučné, ale vedia to tvorcovia predať tak, že aj laik čo nerozozná leoparda od hyeny si príde na svoje. Samozrejme, keď sa do niečo pustí BBC tak je to viac menej vždy naprostá bomba s úžasnými zábermi.(17.5.2016)

 • agassi68
  ****

  Profesionálne dokonalé, najmä malý tvor na ruke Sira Davida :)(11.9.2016)

 • filmmovier
  *****

  Opět perfektní a dokonalé. V tomto dokumentu tentokrát o vývoji obratlovců a savců. Plno doprovodných animací (dinosauři, obří vážky), rozhovory s odborníky, nahlédnutí na obrovskou sbírku fosilií a koster v Čínském národním přírodovědném muzeu a opět spoustu zajímavých a tradičně vkusně podaných informací. Prostě další dokument, který je až snad téměř povinností vidět. Já opět nemám co vytknout, protože kombinace skutečných záběrů, animací a prostě všeho, co tam je, je naprosto skvělá. A jak říkám už hodně dlouhou dobu - nikdo jiný než David Attenborough by dokumenty točit neměl. Prostě je to zbytečné a dokument o evoluci prostě už lépe udělat nejde. 100%.(15.7.2016)

 • Movie Gourmet
  *****

  Neúnavný pracant a doyen dokumentárních filmů sir David se tentokrát zaměřil na evoluci obratlovců. V dvoudílném dokumentu poutavým způsobem podává současný pohled na jejich vývoj a cestu k ovládnutí planety. Využití počítačové, techniky, díky které vám doslova vyhynulí živočichové ožívají před očima a to, že sir David natáčel i v Číně a dělal rozhovory s tamními odborníky, dělá z tohoto dokumentu výjimečný počin. Záběry z Čínského národního přírodovědného muzea na snad největší sbírku koster dinosaurů na světě působí údiv. Využití moderní počítačové techniky se od posledních několika dokumentů od sira Davida začíná stávat vysokým standardem. BBC documentaries rules! Verdikt: 5* a 85 - 90 %.(21.1.2014)

 • Stejšn
  *****

  Úžasné. Pořady Davida Attenborougha sleduju už přes třicet let. Je velice zajímavé vidět jejich vývoj s použitím dostupných technologií - zatímco v osmdesátých letech kreslil obrázky uhlem na tabuli, dneska používá počítačové rekonstrukce, takže popisovaní historičtí tvorové doslova ožívají.(31.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace