Neuseeland 3D - Das vergessene Paradies

• Německo New Zealand 3D - The Forgotten Paradise (neoficiální název)

Nový Zéland, jeden z najosobitejších a najkrajších kútov sveta. Vďaka svojej odľahlosti a intenzívnej sopečnej činnosti tu vznikol fascinujúci svet unikátnej fauny a flóry. Je to krajina udivujúca svojou rozmanitosťou; zatiaľ čo sa sever nachádza v subtropickom pásme, juh je známy svojim chladným počasím. Tvorcovia tohto dokumentu sa zamerali práve na túto diverzitu ekosystému krajiny. Diváci a diváčky majú tak možnosť zhliadnuť pieskové pláže a dažďové pralesy Severného ostrova, ako aj obnažené končiare Južného ostrova, stať sa na chvíľu členmi obrovskej kolónie tuleňov v oblasti zvanej Kaikoura či kolónie sul bielych na pláži Muriwai, alebo sa spolu s tvorcami poprechádzať popod gigantickými sopečnými vulkánmi, hlbokými vodopádmi i pomedzi nespočetnými termálnymi prameňmi. (beso74)

Saku

Attila asi nemel k dispozici dostatecnej rozpocet, zeme takovych prirodnich divu vypada v jeho podani jako dokument o Machove jezere. ()

bodion

Ako milovnik Noveho Zelandu musim povedat ze velmi slabe. Lacny televizny look, strasny voiceover, dlhocizne zabery na bubjajuce bahno a vypary v Rotorua, co je asi to to posledne kvoli comu sa vybrat do tejto uzasnej krajiny. Celkovo som mal pocit ze sa v celkom dokumene dookola ukazuju len 4 rozne lokality. Na druhej strane je takmer neuveritelne ze je toto mozno jediny dlhometrazny dokument o NZ. Dufam ze sa este David Attenborough dozije a raz sa s BBC vypravi aj sem ()