poster

Gomora - Série 4 (série)

Krimi / Drama / Thriller

Itálie / Německo, 2019, 10 h (Minutáž: 50 min)

Komentáře uživatelů k sérii (20)

 • Enšpígl
  ***

  I když už u seriálů čekám až bude kompletní série, stejně je na hovno, že musím čekat na další sérii další roky a tudíž ztratím kontext. Musím říct, že první půlka byla slabší, hrozně mco klanů, postav na úkor ztráty přímočarosti, pak už se alespn začalo pracovat s prvky překvapení a nechybělo napětí, navíc dějová linka Gennyho na to, žejí věnovala taková pozornost v první části vyzněla pak do ztracena a to se mě teda moc nelíbilo. S Patrizie udělaly kozu těžce s rozporem třetí série. No dám tři, ale je to zatím nejslabší série.(26.5.2019)

 • gudaulin
  ****

  Genny ušel během 4 seriálových řad dlouhou cestu vývoje od rozmazleného slabošského mafiánského spratka přes zabijáka a vůdce pouličních kriminálníků k podnikateli, který se pokouší před veřejností hrát úlohu ctihodného občana, co zapomněl na kořeny, ze kterých vzešel. Moc mu to nejde, protože zátěž minulosti je příliš veliká a rizika, která vyplývají z těch, co nezapomněli na obou stranách barikády, jsou značná. Genny čistí své okolí od překážek, stojících mu v cestě, a nezastaví se ani před vlastní rodinou. Na konci cesty by na něj mohl být otec právem hrdý, protože syn se dostal mnohem dál, než o čem mohl otec snít. Přes zdánlivě epizodickou formu je vidět celistvý příběh a vývoj postav, které směřují k temné katarzi. Celkový dojem: 85 %.(15.7.2020)

 • malylada
  *****

  Tleskám, s jakou bravůrou dokázali i ve čtvrté sezoně udržet skvělou dějovou linií a opět přidat něco odlišného od ostatních. První polovina dává prostor klanům a jejich pletichám. Mír dlouho nevydrží, každý se snaží dělat levou a nechybí vynikající vykreslení jednotlivých postav a jejich charakterů. Každý dostává svůj prostor, někdo malinko méně, což mi přišlo jako škoda především u Enza. Gennaro se stává jednou z největších a nejikoničnějších postav tohoto žánru vůbec. Z počátku vůbec nezasahuje do hlavní linie, až se opět stane Avengerem Neapole !!!! S jakou grácií dokáží tvůrci malými zvraty neustále gradovat zápletku do samotného závěru je až fantastické. V posledních pěti minutách jsem skoro doufal, že se zázrakem vrátí Chiro. To čekání na pátou sérku bude drásající......95%(23.8.2019)

 • Marsik
  *****

  HBO GO - Nářez! 95% (with J.)(14.5.2019)

 • cpt.Lynch
  ****

  Celkově slabší než první dvě série, lepší než třetí. Nové postavy jsou super. Některé postavy jsou mi naopak už velmi protivné: Enzo, Azzurra i Patrizia. První díly slabší, Genny se dává na developmen a vše ostatní je spíše taková mafiánská telenovela na efekt. Od půlky to začíná mít obrátky a poslední epizoda je možná tou nejlepší v celé sérii. Když už jsem měl pocit, že bych byl radši, ať už ten seriál nějak důstojně uzavřou, tak teď se těším na další sérii. 4,5*(30.3.2020)

 • Disease
  *****

  Možná díky časovému odstupu, ale tahle série mi přišla nejlepší.(29.1.2020)

 • Waldir
  *****

  Štvrtou sériou sa opäť potvrdilo, že Gomorra je najlepším európskym seriálom súčasnosti a dovolil by som si povedať, že aktuálne najlepším gangsterským seriálom vôbec. Skvelá chladná atmosféra, no najmä realistické zobrazenie Neapolu. Celý seriál však stojí predovšetkým na výbornej práci s dejom, vývoji hlavných hrdinov a zaujímavých zakončení "zauzlených" dejových liniek (niečo podobné ako to kedysi bravúrne zvládalo Game of Thrones).Klobúk dole. Neostáva mi nič iné ako sa netrpezlivo tešiť na ďalšiu sériu.(7.5.2019)

 • nessbeal
  *****

  Gennaro is back!(7.5.2019)

 • mira007
  ***

  Čtvrtá série Gomory je seriál na který se dobře kouká, ale s první sérií, která je pro mne seriálový gangsterký TOP to už moc společného nemá. Jestliže jsem si u třetí série stěžoval na klesající realističnost tak tady to je ještě horší. Genny se rozhodl jít do důchodu a předá bossování Patrizii, která dřívě byla jen jakýsi nucený poslíček, ale tady najednou řídí celou organizaci jakoby v tom vyrostla. Ta uvěřitelnost viděného zabolela a taky už jsem chytil silnou averzi na to, jak tam každých třicet minut permanentně se někdo bije do prsou a s hrdostí v očích brání svou čtvrť a vzpomíná na historii jací jsme my a jací jsou oni. Už moc opakovaný kolovrátek, který jsem naposledy byl ochoten přijmout, když umíral Číro.(13.6.2019)

 • pushover
  *****

  Technicky stále skvělé, občas jim do toho trochu prosakuje telenovela, takže nic nového. Dějové zvraty super.(11.5.2019)

 • bearmeedek
  ****

  Po našlápnuté Trojce začíná Čtyřka nějak unaveně a rozpačitě. První dvě kapitoly jen přešlapují dokola, chybí ty grády a člověka napadá, jestli to raději nemělo Trojkou skončit. Kapitola tři dost zbytečná. Dvě nedospělá zvířátka se chtějí po svém rovnat staré zvěři a ta je na konci sežere. Takové odbočky byly už ve druhé sérii. Trochu svého soukromí zde ukáže Patrizia, ale v roli mlčenlivého vyjednávače asi byla sympatičtější. V další kapitole vyrazí Genny do Londýna za obchodem a na těchto 42 minut by stačilo minut 15. Až sem si tvůrci splnili nějaké nepochopitelné představy, možná aby udrželi obvyklý počet epizod. Které mimochodem oproti předchozí řadě zkrátili o 8-10 minut. Od páté kapitolky to začíná být stará dobrá Gomorra a samozřejmě to každým dalším dílem graduje. Poslední třetina opět výborná. Protože spousta známých postav už „vyhynula“, hlavními osobami série jsou Patrizia a Genny. A nakonec i s nimi se dá rozehrát pořádné drámo. Konec jasně naznačuje, že by mohl být další návrat. Celkově opět velmi dobrý dojem, ale za ten začátek musím s hodnocením trošku dolů.(11.12.2019)

 • Arkanoid
  *****

  Synchronizácia hudby s narastajúcim napätím za sprievodu dokonalej kamery a strihu je opäť technickou dominantou série. Hlavná postava začína legálne podnikať a uvedomuje si vlastnú identitu. Levantovci ako rodina so špinou zažitou krvi dávajú seriálu okrem kvalitných postáv aj krásne nové lokácie vidieckeho sídla so záhonmi viniča. Ako to už v seriáli býva, počiatočné drobné nepokoje onedlho strieda vojna, čo sa môže zdať ako otrepaný námet, no pri kvalitných postavách rastúcich každou epizódou je to vždy niečo iné, načo sa oplatí pozrieť. Niektoré epizódy sa zameriavajú len na určité postavy a iné dostanú priestor v ďalších epizódach, lebo aj bez niektorých postáv sa na určitý čas dá potiahnuť dej. Séria opäť nesklamala, vývoj postáv sa posunul vďaka skvelým scenáristom divácky pozitívnym smerom a ostal priestor na pokračovanie. Mafia totiž nemá konca, zbavením sa jednej hlavy chobotnice dostane priestor ďalšia.(7.5.2019)

 • Ozzy2
  *****

  Fakt super, nemám slov, úplně jiné, než předchozí tři řady, Ciro Di Marcio moc chybí.Patricia mi moc nesedí, tady je to trochu úlet, ale jsem tři díly před koncem, tak možná pochopím, proč to tak je.(20.11.2019)

 • DonBraso
  ****

  Z mého úhlu pohledu nejhorší série.Popravdě první čtyři díly jsou někdy na hraně kacířství,protože to nemá hlavu a občas ani tu patu.5. Díl je rázem jinde a taky ho režíruje už známej Ciro a je to sakra znát.Neskutečná vata až nudný první čtyři části jsou naprostým překvapením,kdy jsem zjistil,že Patrizia zas až tak moc dobře hrát neumí.Jakmile má skoro celý díl pro sebe,tak to není ono.Ciro byl a bude magnet,bohužel bez něj se ten děj neskutečně ze začátku motal,než Gennaro vypadnul z absolutně nudného Londýna a kdy pomaličku hodil vše za hlavu.Je tu další familie do party,která hraje prim,pár známých postav z dob minulých,který zahřejí na srdíčku.A hlavně opet Neapol kam tento seriál patří.Nejhorší je,že od prvních dílů jsem si říkal,že jak ve trojce někdo z hlavní linky bude mrtvej.Ano bylo tomu i zde a myslím,že dost diváků to i tušila.Škoda překvapení,ale konec trojky byl šok.Zde jen mávnutím ruky.Jinak je tu samozřejmě vše jak v jiných sérií.Takže typická kamera za vozidlem i postavou,skvělý soundtrack,od půlky konečně pravá mafie.Já doufám,že pětka nebude vymýšlet občas zbytečné dějové linky,který nevedou vůbec někam a místo zbytečné vaty ukážou to co každý divák může vidět neustále.Boj o moc.Pátá série má vyhlídky naprosto grandiozní a doufám,že tvůrci opět ukáží staré kořeny.85%(14.5.2019)

 • petikacka
  ****

  Tak zatím je to nejslabší série, ovšem pořád dobrý... Je to poněkud rozvláčnější...Poněkud roztříštěnější...Chybí mi tam Ciro...Patricia je pro mě naprosto nečitelná a bez emocí....No, seriál miluju, ale pokud by to mělo jít dál tímto směrem, tak ať je to to raději poslední série... Za mě 75%(16.9.2019)

 • kolemjdouc
  ***

  poslední série pro mne nezačala zrovna slibně.je to jako puzzle do kterého se skládají předem známé dílky .Předchozí série diváky zaujaly tak se narychlo spíchl scénář k,snad už ,poslední..Nedávno zbourali slum ve kterém se natáčela velká část serie.Ale nuto uznat, že v poslední sérii se povedl soundtrack(16.4.2020)

 • hony23
  ****

  Je pravdou, že chvílema máte pocit, že seriálu dochází dech. Začíná už to být na jedno brdo, znepřátelené gangy, zrady ve vlastních řadách i mezi spojenci, když se jeden gang vystřílí, brzy se objeví nový a jede se dál. Navíc ústřední postava se snaží žít jako spořádaný občan a je trochu v seriálu upozaděna. Jenomže ve chvíli, kdy si říkáte, že to asi měli ukončit po 3.sérii, se to rozjede a překvapivý závěr vás navnadí na sérii pátou, protože zbývá spoustu nevyřízených účtů.(18.7.2020)

 • strobl.r
  ***

  Mám pocit, že se z drsného dramatu o neapolské drogové mafii, stává romantické drama o milostných zápletkách hlavních protagonistů...(14.5.2020)

 • Aniki
  ***

  Pridam se k tem, kteri vidí, jak silně klesla čtvrtá "la serie" na kolena. Ale neni to nic neobvykleho, serial mel dobrou sledovanost, vydelavá, tedy logický krok-pokračovat stůj co stůj. Podobné dějové zvraty (zatim snad jeste ne zvratky) lze vymýšlet prakticky donekonečna, pokud bude stran diváctva zájem. Pátou případnou sérii už si nechám opravdu ujít, neboť je skutečně zaděláno na telenovelu.(26.8.2019)

 • Jan00

  TO: Enšpígl. Ano seriály jsou na h....o. Máte pravdu. Filmaři z nás dělají blbce a diváci jim to žerou. Filmaři si vytvářejí dobrou živnost na spoustu let, některým to vydrží, až do důchodu... Divák je u toho hňup! Měli by seriál natočit a po dokončení poslední série to teprve vypustit.... Dle vyjádření lidí z mého okolí, seriály právě z tohoto důvodu nesledují, protože si nemohou po roce ( kdy je vysílána další série ) pamatovat, co bylo v předešlých sériích. Bohužel se dívají na Slunce, seno, erotika a podobné kraviny, které se neustále opakují a potom z toho národ blbne, viz volby...(28.4.2020)