Gomora (TV seriál)

Gomorrha - Die Serie

Gomora

Gomorrah: The Series

Krimi / Drama / Thriller

Itálie / Německo, 2014–2019, 41 h 34 min (Minutáž: 42–56 min)

Předloha:

Roberto Saviano (kniha)

Mokadelic

Marco D'Amore, Fortunato Cerlino, Salvatore Esposito, Fabio De Caro, Christian Giroso, Giovanni Buselli, Carmine Monaco, Lino Musella, Marco Palvetti, Maria Pia Calzone, Domenico Balsamo, Emanuele Vicorito, Carmine Battaglia, Alessio Gallo, Gaetano di Vaio, Massimiliano Rossi, Gianluca Di Gennaro, Cristina Donadio, Alfonso Postiglione, Luca Gallone, Antonio Ciccone, Antonio Folletto, Daniele Vicorito, Pina Turco, Riccardo Ciccarelli, Vincenzo Pirozzi, Vittoria Scognamiglio, Liana Balogun, Denise Capezza, Rinat Khismatouline, Matilde Gioli, Antonio Giancarlo Zavatteri, Gino Romano, Antonio Milo, Bianca Nappi, Raffaella Anzalone, Danilo Bonfante, Anna Brancati, Giovanni Auriemma, Simone Borrelli, Riccardo Avitabile, Fabio Bellomunno, Anna Cacace, Alessandro Bressanello, Elena Starace, Alfredo Herrera, Ivana Lotito, Nino Porzio, Gianfranco Gallo, Francesco Meoni, Michelangelo Dalisi, Rosario D'Angelo, Nello Mascia, Cristiana Dell'Anna, Irene Maiorino, Andrea Di Maria, Carlos Caracciolo, Gaetano Amato, Franco Marino, Mimmo Esposito, Gennaro Canonico, Andrea Renzi, Louise Brealey, Nikola Dodov, Barry Ward, Loris De Luna, Pavel Zelinskiy, Gianni Parisi, Luciano Giugliano

Komentáře uživatele Furmi k tomuto TV seriálu

Výborný seriál. Ako som písal k jednému dielu chvíľku mu trebalo dať na rozbeh no od polovice 1. série je vypeckovaný naplno. Škoda len že sa seriál zameriava len na jeden klan resp. na jedno odvetvie "podnikania" Camorry a to drogy. Film bol skôr poviedková vec ktorá ukázala rôzne sféry vplyvu Talianskej mafie v spoločnosti. Ale i tak som si Talianske mafiánky obľubil cca od minulého roku viac ako Americké. Ako Európanovi sú mi asi bližšie, sú drsnejšie a sýrovejšie. Seriál Gomorra je presne taký.(20.8.2017)

Zatiaľ najznepokojujúcejšia epizóda prvej série. Už predošlá bola dobrý adrenalín pri Cirovej ruskej rulete "50 na 50". No vybudovanie z celej odpornej štvrte jednen obrovský narkospot (zaterasenie príjazdovej cesty pre vozidlá, zamrežovanie podchodov, jeden podchod ihly a škrtidlá druhý predaj drog, na balkónoch bežných ľudí hliadky s 6 hodinovými smenami a riadenie celej tejto psychiatrie popri ďalších mŕtvych na uliciach, úplne nových pravidiel od novej šéfky klanu. Dobrý seriál. Potreboval trošku rozbeh no po tomto diely je presne tam kde som ho mať chcel.(19.8.2017)

Druhá séria bola pre mňa sklamaním. Prvá bola jedna bomba ! Tak som okamžite šiel do druhej. Ani po jej polovici sa tam nejako nič zaujimavého nedialo. Pribudlo veľa nových postáv ktoré dostávali celé vlastné diely a ako rýchlo prišli tak i odišli. Tieto postavy boli nezaujimavé a diely boli dosť nudné, naťahované. Pribudlo to čoho som sa dosť obával a u seriálov aj obávam. Okrem nových nepodstatných postáv pribudlo i kopu nelogických rozhodnutí a umelé preťahovanie týmito sekundárnymi záležitosťami primárny dej. Ako keby sa hlavna zápletka začala diať až posledné 2 - 3 diely čo pri 12 dielnej sérii je dosť veľký prúser. Hlavne posledný diel, ktorý škončil dosť nečakane a zamotal poriadne karty do budúcna. Každopaádne keď sa dočkáme 3. série jednoznačne do nej pôjdem.(21.8.2017)