Gomora (TV seriál)

Gomorrha - Die Serie

Gomora

Gomorrah: The Series

Krimi / Drama / Thriller

Itálie / Německo, 2014–2019, 41 h 34 min (Minutáž: 42–56 min)

Předloha:

Roberto Saviano (kniha)

Mokadelic

Marco D'Amore, Fortunato Cerlino, Salvatore Esposito, Fabio De Caro, Christian Giroso, Giovanni Buselli, Carmine Monaco, Lino Musella, Marco Palvetti, Maria Pia Calzone, Domenico Balsamo, Emanuele Vicorito, Carmine Battaglia, Alessio Gallo, Gaetano di Vaio, Massimiliano Rossi, Gianluca Di Gennaro, Cristina Donadio, Alfonso Postiglione, Luca Gallone, Antonio Ciccone, Antonio Folletto, Daniele Vicorito, Pina Turco, Riccardo Ciccarelli, Vincenzo Pirozzi, Vittoria Scognamiglio, Liana Balogun, Denise Capezza, Rinat Khismatouline, Matilde Gioli, Antonio Giancarlo Zavatteri, Gino Romano, Antonio Milo, Bianca Nappi, Raffaella Anzalone, Danilo Bonfante, Anna Brancati, Giovanni Auriemma, Simone Borrelli, Riccardo Avitabile, Fabio Bellomunno, Anna Cacace, Alessandro Bressanello, Elena Starace, Alfredo Herrera, Ivana Lotito, Nino Porzio, Gianfranco Gallo, Francesco Meoni, Michelangelo Dalisi, Rosario D'Angelo, Nello Mascia, Cristiana Dell'Anna, Irene Maiorino, Andrea Di Maria, Carlos Caracciolo, Gaetano Amato, Franco Marino, Mimmo Esposito, Gennaro Canonico, Andrea Renzi, Louise Brealey, Nikola Dodov, Barry Ward, Loris De Luna, Pavel Zelinskiy, Gianni Parisi, Luciano Giugliano

Komentáře uživatele dawe787 k tomuto TV seriálu

Kdo viděl Suburru, musí vidět i Gomoru :), ale teď vážně, zajímaly mě další díla od Sollimy a Gomorra mě naprosto pohltila. Těch 12 dílů uteklo jak voda s grandiózním finále a nyní už si dávám druhou sérku, mohu jen doporučit! Připisuji, že druhá sérka je ještě lepší než první, postavy se vybarvily, děj se rozvinul do šílených zvratů a napětí by se občas dalo krájet. Už se těším na třetí sérku!(20.7.2016)

Mafiánské drama na pokračování z prostředí dnešní Neapole, kde jde jen o jediné - o prachy! A ty se vydělávají, když máte vládu nad územím a ovládate trh s drogami, kde se točí neskutečné peníze. Vše začíná u Dona Pietreo, který dlouhé roky vládne nejvyšší silou v dané oblasti a bojuje s občasnými konkurenty. Pak se kola osudu otočí jiným směrem, když je blbou náhodou zatčen a je uvězněný. Když si vzpomenu na utahanou Chobotnici z 80.let (sic s krásnou hudbou od Morriconneho) nebo na nezapomenutelné mafiánské romantické drama Černý stín Vesuvu, tak tohle po té dvacetipětileté pause stálo za to!! Buongiorno Napoli, jízda může začít!(22.7.2016)

Bombové pokračování 1.série, shlédnuto během tří dnů komplet s titulky a dá se říci, že tvůrci tlačí ještě více na pilu a je to vymakanější než 1.sérka. Přistihl jsem se, že už vlastně fandím i některým osobám, přitom jsou vlastně všichni "ti zlí" :D Každopádně konec legrace, tady jde o realitu všednich dnů dnešní Neapole, kde každý den umírají i nevinní lidé v nekonečné válce mafiánských gangů o nadvládů nad územím. Jsem moc zvědavý, kterým směrem se potáhne třetí série a snad bude co nejdříve! Zase po dlouhé době seriál, který mě naprosto pohltil, navíc ze středu Evropy, země EU, prostě nám blízká země, žádné zaoceánské story. Arrivederci Napoli!(22.7.2016)

Velkolepé finále! Arrivederci v 5.sérce!!(9.5.2019)