poster

Zázračné dítě internetu: příběh Aarona Swartze (festivalový název)

 • USA

  The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

 • Slovensko

  Internetový chlapec : Príbeh Aarona Swartza

  (festivalový název)

Dokumentární / Životopisný / Krimi

USA, 2014, 105 min

Scénář:

Brian Knappenberger
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mimomisu
  *****

  Zvlast pokud si clovek uvedomi, ze je to prace jednoho coveka od rezie, scenare, a castecne strih, tak klobouk dolu. jak mi u dokumentu vadi hrani na city a orchestralni dojemna hudba, tak tady proste ani trosku. A hlavne, Aarona jsem par let sledoval, takze obsahove nemam namitky, i kdyz, jako kazdy dokument podobneho smeru, muze byt trochu tendencni pribehu. Jenze u tohodle pribehu se tendencnost omlouva naprosto.(16.7.2015)

 • fallangell
  *****

  Pořád nevím, jestli to byl osobní, nebo poloitický film. Ať tak či tak to je určitě dobrý film.(8.3.2015)

 • baribal
  ****

  Poměrně náročné, ale rozhodně stojí za pozornost. Postava Aarona byla pro mě dřív zcela neznámá a tenhle dokument ho skvěle představuje. Ohledně vyprávění nemám žádné výtky, vadilo mi ale silné tlačení na emoce hudbou v částech vzpomínání.(28.12.2016)

 • Ihuj
  *****

  Vynikající dokument, který podává příběh Aarona Swartze v podstatě jako ukřižování. Je to dojemné jako Titanik a pochopitelné i pro lidi, kteří si neprošli protesty proti ACTA/PIPA/SOPA a internetové technologie jim příliš neříkají (byl jsem na tom se dvěma děvčaty). Pro mě srdcovka.(7.3.2015)

 • Randyz
  *****

  Mazec. Popravdě jsem o tomhle pozoruhodném klukovi před shlédnutím dokumentu moc neslyšel. A jsem mu vážně vděčný za to, za co bojoval a je to vážně děsivé, že mu vláda takhle zničila život, který mohl přinést ještě spoustu skvělého a důležitého pro společnost, namísto aby hony na čarodějnice pořádala někde na Wall Street... Ale chápu, že zneškodnit a umlčet jednotlivce je mnohem jednodušší než hledat viníky v korporacích a vlastním prohnilém systému...(6.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace