V prostředí jižanského městečka, za horkého léta roku 1970, se rozehrává příběh rodiny Simmonsových. Ten se odvíjí ve vzpomínkách dnes už dospělé dcery Lidie. Hlavními postavami jejích vzpomínek je bratr Stu, otec Stephen, psychicky těžce poznamenaný vietnamský veterán, který si nedokáže udržet práci, a především strom, na kterém si Stu a jeho přátelé postavili své letní sídlo. Zde prožívají chvíle souznění a malých prozření, bojují s dětmi opileckého vdovce Lipnicka a zároveň se jen obtížně vyrovnávají s tím, že jejich otec je outsider. Během léta děti poznávají, že nenávist a řevnivost vede jen k nesmyslné a ničivé "válce". Pozvolna pochopí otcovu filozofii tolerance a vzájemné pomoci, jež ovšem nešťastného muže paradoxně stojí život. (Nova Cinema)

kajas

Dlouhá stopáž tomuto jinak velmi příjemnému rodinnému filmu (ano, tenhle žánr ve výčtu chybí) hodně škodí, v některých momentech jsem se opravdu nudila. Ovšem malý Elijah svým hereckým výkonem strká do kapsy všechny ostatní herce včetně Costnera, právě za něj zvyšuji své hodnocení o *. A ten český překlad názvu mi teda vážně moc neseděl. ()

mirec88

Prekvapivo slabo hodnotená dráma, ktorá ma zaujala po všetkých stránkach - či už ťažkým životom Elijaha Wooda, jeho sestry a samozrejme ich rodičom a všetkým okolo toho. Nechcem to tu rozpisovať, lebo by som spoileroval, ale je to uhrančivý a silný zážitok a v závere som plakal. Nádherná dráma. Costner hrá výborne, ale ešte lepšie Elijah Wood, ktorý už ako dieťa bol výborný herec. ()

Lacike

Dalsi podhodnoteny film, ktoreho zhliadnutie som vdaka tomu odkladal. A este ma odradzal Jon Avnet, ktory sa ako reziser doteraz prilis nevyznamenal. Pritom to je velmi pekny rodinny film s dvoma vyraznymi liniami. Prva sa venuje detskym hrdinom a ich rôznym prihodam, ktore zazivaju napriek tomu, ze vyrastaju v tazkych chudobnych podmienkach. Druha sa venuje ich otcovi v podani Costnera, ktory trpi posttraumatickym vojnovym stresom a napriek neustalej snahe mu nic nevychadza. Uz davno mi Costner nebol tak sympaticky a cely cas som mu drzal palce, aby to nevzdal. Bohuzial ocakavany smutny koniec je nevyhnutny. Ale aspon som sa znova poriadne dojal. Väcsinu casu ale sledujeme pohodovu liniu s detskymi postavami (ktore su skvele typovo obsadene a hned troch hercov som uz poznal z inych projektov) v ktorej neustale superia dve skupiny a nie je v nej nudza o zabavne momenty, takze napriek pomalemu tempu a stedrej stopazi, som sa ani na chvilu nenudil. Ako bonus dostaneme aj nejake to moralne ponaucenie o tom, ze akakolvek vojna je nezmyselna. Vzhladom na to je pôvodny nazov ovela trefnejsi ako ten cesky. S filmom som spokojny a odporucam ho kazdemu, kto ma rad rodinne filmy s detskymi postavami. Mne sa pacil ovela viac ako podobne ladeny Stand by Me. 8/10. ()

Stegman

Někomu může tento film připadat dlouhý, ale podle mě se to celkem povedlo. Costner zde moc prostoru nedostává, hraje unaveného válečného veterána. Wood tu má prostoru o hodně víc, hraje malého kluka s malým sebevědomím, neustále se snažícího vydobýt si svou pozici mezi ostatními dětmi. Pokud máte rádi filmy jako např. Srdce v Atlantidě nebo Pošli to dál, tak to zkuste. ()

Mantis

Má to své mouchy (hlavně po scenáristické stránce), ale herecké výkony hlavně dětských představitelů stojí za to. Hudební doprovod dobře lícuje s dějem a dalším pozitivem je nízký obsahuje patriotismu (což mne například vadilo u filmu Narozen 4. července ). Ještě malá poznámka, to co jsem viděl trvalo 159 minut - tj. patrně jinak sestřižená verze. Celkově 70%. ()

• Protože hercům v dětských rolí bylo v době natáčení mezi 13–14 lety, byly cigarety, které ve filmu kouřili, vyrobeny ze speciální bylinné směsy. (sator)