Reklama

Reklama

Vida Winterová je světově známá spisovatelka, které však už nezbývá kvůli vážné nemoci moc času. Rozhodne se, že ještě než zemře, sepíše svůj životopis. Osloví proto mladou spisovatelku Margaret, kterou pozve na své venkovské sídlo, aby její zpověď zaznamenala. Margaret nejdříve práci odmítá. Vždyť Vida již tolikrát o svém životě veřejně lhala. Nyní je to však jiné, umírající žena je odhodlaná říci pravdu. Ve svých vzpomínkách se vrací do rodného domu Angelfield, kde vyrůstala se svou sestrou – dvojčetem. Jejich dětství však nebylo radostné, v domě se totiž odehrála řada událostí, při jejichž vyprávění mrazí. Margaret je příběhem Vidy Winterové šokována a sama se vydává pátrat do nedalekého Angelfieldu. Odhaluje postupně další děsivá fakta ze života Vidiny rodiny a zároveň je nucena čelit vlastním vzpomínkám na svou tragicky zesnulou sestru. To největší odhalení má však teprve přijít, s posledním výdechem Vidy Winterové. (TV Prima)

(více)

Recenze (32)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Very british. Taková typická, stylová věc od BBC, která začíná příjezdem autorky životopisů na starobylé venkovské sídlo, kde jí jeho obyvatelka vypravuje příběh ze svého dětství ... který začíná jejím příjezdem na starobylé venskovské sídlo :-D klasičtější už to být nemůže. Na můj vkus příliš obyčejný film, ale natočený je pěkně. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Lea sa živí ako životopisec. Jedného dňa príma pozvanie do sídla ťažko chorej, "slečny" Winterovej. Tá ju na sklonku života žiada o poslednú vec. Vypočuť si jej posledný "13 príbeh". Rubrika prezidenta PZ, "Ako to nespackať" by sa mohla preniesť aj do filmových žánrov. Snímok okrem myšlienky nedisponuje žiadnym z hororových prvkov. Opiera sa prevažne o príbeh, ktorý sa skôr radí do žánru mysteriózna dráma. Preto akékoľvek očakávania fanúšikov hororu sú úplne zbytočné. Je to obrovská škoda. Potenciál vzhľadom k výberu prostredia a solídnemu príbehu bol obrovský. Pokiaľ budem tento snímok hodnotiť ako drámu, nebol síce zlý, no bohužiaľ ani v tomto prípade nijak mimoriadne neprekvapil. Mohli si dať záležať aspoň na atmosfére, keď už "kde nič, tu nič"- 50%. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,NECHCETE SI TROCHU ODPOČINOUT?“ … ,,NE. CHCI TEN PŘÍBĚH DOKONČIT DNES. JE NAČASE VYPRÁVĚT VÁM TŘINÁCTÝ PŘÍBĚH.…“ /// Umírající bába chce vyklopit největší tajemství svýho života. Mele něco vo baráku, ve kterým straší, no a celý se to zdá bejt taková píčovina, páč půl hoďky v hajzlu a krom anglickýho venkova (ten jim filmově jde) není co obdivovat. Furt nějaký kecy, a když už za hoďku začnou strašit, tak jen tajemstvím. Žádný triky, ale vyprávění nudnýho příběhu o dvojčatech, ve kterým, než se dočkáte nějakýho zvratu, tak přijdou závěrečný titulky. Dneska už může mlít hadry kde kdo! Stačí, aby kolem sebe zasmradil gotikou /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2006 napsala Diane Setterfield, číst nebudu. 2.) Zjistím, že ne fšechno vod BBC musím vynášet do nebe (ale kurva, co když se pletu…). 3.) Thx za titule ,,datel071“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Tak to som si opäť raz nabehol. Tešil som sa na hororovú drámu a mysterióznu atmosféru, ale dostal som len jednu veľkú nudu, slabý príbeh, predvídateľné rozuzlenie a hlavne žiaden horor. Ani jedno vrzgnutie dverami, ktoré by trocha postrašilo, čo je obrovská škoda, pretože vzhľadom na fantastické prostredie v akom sa film natáčal tu bol obrovský potenciál. Veď koniec koncov na to som sa aj nalákal. Veľké sklamanie. 40/100 ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Mám z toho podobné pocity ako z remaku "Flowers in the Attic". Pekne nakrútené, kvalitné herecké výkony, solídna hudba, fajn prostredie, sem tam (aj keď dosť zriedka) malá (minimálna) štipka hororovej atmosféry, ale ináč je to celé NESKUTOČNE nudné. V tomto prípade skôr súhlasím s komentárom "Fr", nie je to síce úplne zlý film, ale aby takéto niečo na mňa zapôsobilo, musí tam byť tých aspektov viac ako len tie technické. Takže nebudem súdiť knihu podľa obalu - úprimne povedané to celé na mňa zapôsobilo ako veľká vyumelkovaná a vyšperkovaná škrupina, ktorú keď otvorím, nenájdem v nej absolútne nič. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Scénář k filmu byl napsán podle stejnojmenné knižní předlohy od Diane Setterfield. (LaCasita)

Reklama

Reklama