poster

Třináctý příběh (TV film)

 • Velká Británie

  The Thirteenth Tale

Drama / Horor

Velká Británie, 2013, 90 min

 • Scaevola
  ****

  (náznak spoileru) Nešetřil bych superlativy - skvěle vystavěné a výborně zahrané, přičemž největší díl svých zásluh nese pečlivě vybudovaná atmosféra tichých anglických vřesovišť a ještě angličtějších tudorovských sídel. Jen škoda toho závěru, který je tak krotký, až bych doporučil jít spát přibližně patnáct minut před koncem a nechat se opájet nevysvětleným.(26.11.2014)

 • J*A*S*M
  ***

  Very british. Taková typická, stylová věc od BBC, která začíná příjezdem autorky životopisů na starobylé venkovské sídlo, kde jí jeho obyvatelka vypravuje příběh ze svého dětství ... který začíná jejím příjezdem na starobylé venskovské sídlo :-D klasičtější už to být nemůže. Na můj vkus příliš obyčejný film, ale natočený je pěkně.(28.1.2014)

 • Fr
  *

  ,,NECHCETE SI TROCHU ODPOČINOUT?“ … ,,NE. CHCI TEN PŘÍBĚH DOKONČIT DNES. JE NAČASE VYPRÁVĚT VÁM TŘINÁCTÝ PŘÍBĚH.…“ /// Umírající bába chce vyklopit největší tajemství svýho života. Mele něco vo baráku, ve kterým straší, no a celý se to zdá bejt taková píčovina, páč půl hoďky v hajzlu a krom anglickýho venkova (ten jim filmově jde) není co obdivovat. Furt nějaký kecy, a když už za hoďku začnou strašit, tak jen tajemstvím. Žádný triky, ale vyprávění nudnýho příběhu o dvojčatech, ve kterým, než se dočkáte nějakýho zvratu, tak přijdou závěrečný titulky. Dneska už může mlít hadry kde kdo! Stačí, aby kolem sebe zasmradil gotikou /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2006 napsala Diane Setterfield, číst nebudu. 2.) Zjistím, že ne fšechno vod BBC musím vynášet do nebe (ale kurva, co když se pletu…). 3.) Thx za titule ,,datel071“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(20.1.2014)

 • Forsberg11
  ***

  Veľmi pekne nakrútený no na nejaké hororové scény veľmi skúpy anglický televízny snímok. Lookom vôbec nie lacný, práve naopak, nebyť toho TV Film v zátvorke tu hore ani by som si nevšimol, že toto nie je štandartný kino blockbuster. V rámci možností veľmi potešujúca hororová dráma so zaujímavou zápletkou a atmosferickým prostredím. Anglické vidiecke starobilé sídla majú stalé niečo do seba. Dotvorené ešte o tradičné britské bezslnečné počasie sa jedná o čistú hororovpú kombináciu. Aj keď v tomto prípade nie patrične využitú. V konečnom dôsledku je The Thirteenth Tale "len" taká pohodovka na jedno pozretie. Veľa ľudí to určite poteší, mohých však naopak nezaujme... 65 %!(3.2.2014)

 • ricci.s
  **

  Mám z toho podobné pocity ako z remaku "Flowers in the Attic". Pekne nakrútené, kvalitné herecké výkony, solídna hudba, fajn prostredie, sem tam (aj keď dosť zriedka) malá (minimálna) štipka hororovej atmosféry, ale ináč je to celé NESKUTOČNE nudné. V tomto prípade skôr súhlasím s komentárom "Fr", nie je to síce úplne zlý film, ale aby takéto niečo na mňa zapôsobilo, musí tam byť tých aspektov viac ako len tie technické. Takže nebudem súdiť knihu podľa obalu - úprimne povedané to celé na mňa zapôsobilo ako veľká vyumelkovaná a vyšperkovaná škrupina, ktorú keď otvorím, nenájdem v nej absolútne nič.(27.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace