poster

Pán času: Sněhuláci (TV film)

 • Velká Británie

  Doctor Who: The Snowmen

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2012, 59 min

Režie:

Saul Metzstein

Scénář:

Steven Moffat
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Carnivorous snow meets Victorian values. Na škodu je pouze a jen stopáž, která nedopřává dostatečný prostor oběma rovinám příběhu. A tak je sice celá potemnělá viktoriánská „Winter is Coming“ pasáž se zlovolným sněhem a Paternoster gangem (Doyleova to múza!) nápaditá, mrazivá i funkční, ale na vedlejší koleji. Prim hraje linie (ne)navracející se Clary dostávající Doktora z apatické „mouchy sežerte si mě“ ulity. Vánoční speciál kombinující po vzoru vánočního pudinku zdánlivě neslučitelné věci (zahrnující mimo jiné i hláškující trpasličí "bramboru" se vzhledem Niky Laudy po Nürburgringu či vraždící sněhpajduláky) v chutnou kombinaci, která by s ohledem na jednoslovný Doktorův test zasluhovala popsat slovem, které vystihne podstatu i zaujme… Hlasuji pro variantu doktorovina.(24.1.2014)

 • Jano...
  *****

  Moffat dokázal tradíciu vianočných špeciálov dotiahnuť ešte ďalej. Vinou rozdelenia 7. série na dve polovice, tieto Vianoce neboli zlatou bodkou za sériou, ale jej priamou súčasťou, premostením z jednej polovice do druhej, a tým pádom aj súčasť story-arcu. A Moffat z toho vyťažil, čo sa dalo. Paternoster gang sa okamžite stal mojou srdcovkou. Snowmen bol prvý z tejto ich paternosterskej série príbehov v mŕtvom (a tu vzkriesenom) žánri viktoriánskeho brakového sci-fi. Ďalej sme tu mali Doktora v nezvyklom psychologickom rozpoložení, druhý odkaz na "jedinú záhadu vo Vesmíre, ktorá stojí za vyriešenie," parádne dialógy (a jeden skutočne špičkový medzi Clarou a madam Vastrou), červy mažúce pamäť, bojachtivý zemiak z Vesmíru, mrazivého záporáka v podaní Richarda E. Granta, monštrum s hlasom Iana McKellena a pár mrknutí na Marry Poppins... čo viac si priať?(2.1.2015)

 • Dan9K
  **

  Ještě, že tam byl ten zajímavý aspekt postavy Clary, jinak je to hrozné béčko, zvlášť poslední desetiminutovka to strašně zkazila. Poslední minuta je naopak zase fajn, moc jsem však nepochopil, proč se Doctor na konci tak divil, když podle jeho jednání to měl vědět celou dobu...Vůbec nechápu zdejší nadšené ohlasy, tuctový díl.(6.9.2016)

 • Allien.9
  *****

  Oproti všemi zbožňované "Vánoční koledě" (92%?!?), kterou považuji za jeden z nejhorších dílů seriálu (a zároveň za úplně nejhorší doctorský speciál), jsou "Sněhuláci" téměř uctívání hodnou záležitostí. Je sice pravda, že z nich dýchá spíš zima než Vánoce, ale to se dá - vzhledem k tomu, že tu nejsou ani otravné skoky v čase, ani Amy Pondová - lehce odpustit. Matt Smith mi poprvé sedl na 100% a Clara... No, myslím, že budu spokojená; je to ostatně lichá společnice.:-)(20.10.2014)

 • Jinny
  ****

  Atmosféra je podobná jako ve Vánoční koledě a to je jenom dobře. Zápletka je typicky whoovská (přitažená za vlasy a trochu kouzelná), ale působivá je tentokrát hlavně interakce Doktora a jeho nové (a nebo vlastně ne) společnice, která jediná ho dokáže dostat z deprese. Na tu kombinaci flirtování a přátelského pošťuchování je radost pohledět. Mezi Clarou a Doctorem funguje skvělá chemie a na rozdíl od Amy je to děvče se smyslem pro humor, které se každému kolem sebe nesnaží rozkazovat a je plné pozitivní energie. Moffat ovšem co se týče ženských postav příliš široký repertoár nemá, a tak se zase jednou setkáváme se samostatnou zlobivou holkou (jako by ten part už nehrála River Song).(17.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace