poster

Anita B. (festivalový název)

 • Itálie

  Anita B.

Drama

Itálie, 2014, 88 min

Režie:

Roberto Faenza

Producenti:

Luigi Musini

Střih:

Massimo Fiocchi

Scénografie:

Cosimo Gomez

Kostýmy:

Anna Lombardi
(další profese)
 • Morholt
  ***

  Jak lince, zabývající se poosvětimským traumatem, tak té hrající na strunu zklamání z první lásky chyběla hloubka a víc emocí. A je to škoda, protože herci nebyli vůbec špatní a představitelka hlavní hrdinky by určitě zvládla víc, než jí režie dovolila. Ale ani tak to nebylo úplně špatně natočené, potěšilo domácí prostředí a i trocha toho židovského folklóru. 65%(7.12.2015)

 • Volodimir2
  *****

  Anita B. je nádherný, provokatívny a naozaj pozoruhodný film založený na skutočnom príbehu odohrávajúci sa v Československu. Zameriava sa na ťažkosti, ktorým čelili tí, ktorí prežili holokaust a po skončení 2. svetovej vojny sa vrátili z Osvienčima do reálneho života. A na túto tému zase tak veľa filmov nie je. Krásna Anita nosí hlboko vo svojom vnútri bolesť, ktorá sa pomaly začína prejavovať, najskôr jemne, a potom sa zväčšuje úmerne. Ale v jej okolí ju nikto nechce počúvať, každý chce na prežité traumy zabudnúť a tak sa sústavne stretáva s nepriazňou osudu, ešte aj v láske. Ale bojuje a jej vysnívaná budúcnosť v Palestíne sa jej nakoniec napĺňa.(19.12.2015)

 • mira007
  ***

  Citlivý jednoduchý italský film odehrávající se dějově v Čechách roku 1945 na celkem ojedinělé téma poosvětimské trauma, které nemá hlavní hrdinka s kým sdílet, protože to v poválečné době nikoho nezajímá.(6.3.2017)

 • dom156
  odpad!

  Nejprve bych zde napsal fakt, který celý film dehonestuje. Maďarští židé, kteří mluví pouze italsky, žijí v Sudetech po druhé světové válce. Horší blbost jsem ještě neslyšel, tehdejší již dost levicový režim šel tvrdě po cizincích a židé byli další na řadě. Dále se ale vůbec nic po celých 88 minut neděje. Jen jsou zde prázdné konverzace, zbytečné klábosení a ničím nezajímavé příběhy a mezilidské vztahy. Úplně ztracených 88 minut života, opravdu nedoporučuji.(12.1.2020)