• lillien

Měla jsem velká očekávání, nakonec jsem se dost často nudila. Čermák dobrý, ale jinak bramboračka s dotykovýma telefonama na konci devadesátých let, aneb jebat na detaily, neb divák je beztak blbec,hlavně aby to bylo celé takové moderní, vizuálně atraktivní a hrozně filmově in. Kdo je kdo mi úplně unikalo, nestíhala jsem se orientovat, ale o to vlastně ani nešlo, ve finále jsem měla pocit, že tvůrci vehementně potřebují prodat tu legendu o tom, kterak český žralok ojebal mocipána. Já to snad ani vědět nechci, mi je pak z těch idiotů podplacenejch na blití, když si uvědomím, že stačí jeden takhle vychcanej Babinskej, pár set tisíc v obálce a celá poslanecká sněmovna skáče, jak zmrd píská.(3.4.2016)

Na poměry ČR vcelku ucházející výtvor, kde chybí přehlednější scénář, razantnější režijní rukopis a větší tah na branku. Občas je ta snaha tvůrců být co nejvíce přirozený cool nad věcí a sázet to z patra jednu za druhou příliš okatá a nefunguje. Stejně tak neutuchající televizní feeling je na přesdržku. Když si ale vezmete, že taky mohlo vzniknout pokračování Slunce Seno, tak je tahle parodie na Krejčíře vcelku zábavná a Hynek Čermák si hlavní roli vyloženě užívá. Hollywood však připomíná svým šarmem jen a pouze Vlastina Svátková.(14.10.2015)

Kvalitní, záživný, drsný a po všech směrech poutavý snímek české provenience vždy potěší a v případě filmu Gangster Ka je tomu přesně tak. Počin Jana Pachla má nejen zdařilou hudbu, jež umí dobře podbarvit dané scény, ale potěší také hereckými výkony všech ústředních postav. Závěrem mohu vyjádřit potěšení nad tím, že konečně má česká kinematografie další povedený thriller, který se směle může rovnat ostatním evropským žánrovým příbuzným.(19.2.2016)

Po docela dobrém Cirkusu Bukowsky jsem byl zvědavý, s čím dalším přijde Pachl. A udělal mi radost. Film je opravdu povedený, snad jedinou větší chybu vidím v nápadů dvou voiceoverů, což je nápad spíše nešťastný než špatný. Spousta lidí tu (a oprávněně) chválí Čermáka, ale přitom je přehráván jak Bjelacem, tak Svátkovou (kteří jsou opravdu vynikající!!) a i Jeřábek v menší roli politika Kleina je celkem slušný. Zajímavé téma, pěkně vykreslená atmosféra, vhodná hudba od Věrčáka.. Už se těším na konec listopadu!(14.9.2015)

Bjelac výborně, ale označovat Čermákův výkon za "lvový", to bych si netroufl. Jeho postava je naprosto plochá, až na pár výbuchů vzteku a přehlídku vulgarit toho moc ze sebe nedostane. Zajímavé je obsazení Jaromíra Hanzlíka na týraného otce. Čapka jako vyšetřovatel moc nevypadá, stejně tak mi neseděl Pyško jako mafioso. Na druhý díl se ale podívám rád, ačkoliv dokumentarity tu bylo opravdu moc, takhle hraný film vypadat nemá. Tímto způsobem se divák možná leccos dozví, pod kůži se mu to ale nezařízne.(17.1.2016)

• - Spoiler: V jedné scéně, kde leží již zastřelený policista, kterého hraje Zdeněk Žák v kádi, je jasně vidět, jak se mu při dýchání hýbe břicho. (BloodMax)

• - Příjmení hlavní postavy Kraviec (Hynek Čermák), vybral režisér Jan Pachl podle vlastních slov proto, že jméno je odvozené od místa původu Radovana Krejčíře (Těšínsko), kde jsou zpolštěná jména poměrně častá. (zbyshek)

• - Natáčelo se také v JAR a v ČR, konkrétně ve vazební věznici Hradec Králové, v obcích Vonoklasy, Nižbor, Mukařov, v hotelech Prague a Expo. (M.B)