Čermák a Bjelac hrajú dobre, ale práca s vedľajšími postavy zaváňaju lacinosťou českých TV seriálov. Rejžovi chýba zmysel pre detaily. Na druhú stranu, rytmiku servírovania informácií zvláda dobre a koho príbeh gangsterského hovada zaujíma, ten sa nudiť určite nebude. Na české pomery slušný inštrumentálny soundtrack.(22.9.2015)

Gangster Ka překonala má očekávání... Chvílemi se mi dokonce vybavoval seriál Narcos, Čermák hrál svou postavu podobně, jako jeho brazilský kolega postavu drogového krále Escobara... Jen škoda, že je český herecký rybník tak malý a tak se v podobných filmech objevují stále ta stejná jména (viz. Lexa Willis Pyško)(26.2.2017)

Neskutečná zábava sledovat jak scénář, dramaturgie, ba ani tvůrce plakátu nestíhá dynamiku a cílevědomost režiséra, který sice nemá původní styl, ale napodobovat západní formální metody kriminálek dokáže perfektně. Už jen to, že herci projednou nehrajou jak v divadle, ale jak ve filmu (jakkoli postsynchrony zase válčej), střih na sebe navazuje a každá scéna má ve filmu své opodstatnění mě potěšilo natolik, že jsem začal ignorovat redudantní overvoice, retardované dialogy či jasný finanční deficit oproti ambicím režie. Bavil jsem se výborně a celý čtyři hvězdy jsou pro Pachla.(31.1.2016)

"V tomhle státě je takovej bordel, že nikdo ani netuší, co kdo komu krade. Osmdesát procent národa neví, co to ta posraná DPH je. Že to je nástroj na jejich okrádání." Gangster Ka je jednou z vlaštovek z, pro mě, čím dál lepšící se české kinematografie. Má smysl, má solidní koncept, který dost dobře funguje ve scénáři. Pravda, Káčko je místy dost zkratkovitý a bere situaci hopem, ale je to snad jedinou vadou na kráse celého filmu. Gangster Ka diváka přivede na pochyby a k zamyšlení, nad situací, která je v republice. Kolik tunelářských krys je v parlamentu, kolik lidí,jako Káčko spolupracuje v dnešní době s politiky. Daněmi, které platíme si kupujeme prolhané fráze politiků a ještě špinavější sliby. Líbí se mi, že se do toho Pachl takhle zakousl a nebál se toho. "Jednou z vlastností ďábla je, že neumí prohrávat. Ve chvíli, kdy každý strčil hlavu do písku, si Káčko teprve protahoval prsty." Pravda, jména jsou sice smyšlená, ale je jednoduché si dosadit jména opravdových lidí, které by tam sedly. Kdo sledoval kauzu s Krejčířem, tak to bude mít o něco snazší. Přiznám se celou kauzu, sem si dohledal až posléze, ale když se na to zpětně podívám, tak je to dost působivý náhled (a zpracování) na Krejčířovu kauzu. Scénář funguje velice obstojně. Jak už jsem zmiňoval, je pravda, že se ve filmu občas velice rychle přechází z jedné situace do druhé, ale dá se v tom relativně lehce zorientovat. Co je dalším takovou rozporuplností Gangstera je střídání vypravěčů. Ze začátku se divák ztrácí, ale v průběhu děje, si už divák dokáže přiřadit hlas k určité postavě a ví, kdo je momentálně vypravěčem. Hynek Čermák exceloval a svou roli zvládl perfektně, i přes jeho odpor ke Káčkově charakteru, o kterém se člověk může dočíst v jednom z rozhovorů, právě s Čermákem. Film, za který se česká kinematografie vůbec nemusí stydět a může se stavět po bok jiných evropských kvalit. Napínavé, se správně thrillerovským nádechem, s nesebeparodizujícím dějem a kvalitním hereckým ansáblem. Čermákovi bych toho Českého lva dal se stoprocentní jistotou. "Já vám řeknu vtip, jo? Víte jaký je rozdíl mezi telefonním automatem a politikem? Do telefonního automatu hodíte minci a můžete mluvit. A do politika vrazíte milióny a musíte držet hubu. Já si myslim, že to je přesný." 84%(22.1.2016)

„Co to jako mělo znamenat, tohle? Co to mělo znamenat, ty jo?!“ – „Co? Někdo tě chtěl zabít.“ – „Mě? A proč jako?!“ Mile mě překvapila řemeslná kvalita filmu, od zvuku přes vizuál, velká spokojenost. Bavily mě i (hlavní) postavy, Čermákův Kraviec, ale snad ještě víc Bjelacův Dardan. Po příběhové stránce už to taková bomba nebyla (některé scény působily krapet naivně), ale stále mě film bavil natolik, abych se nezačal ani na chvíli nudit. I když přiznávám, že kvůli neznalosti skutečných kauz jsem se nedokázal do filmu tak dobře ponořit (ok, asi můj problém). Nejhorší mi ovšem přišly dialogy/repliky, které, jak se tak někdy říká, často šustily papírem, ale taky dost záleželo na tom, kým zrovna byly pronášeny (některé postavičky i díky nim působily krapet jako karikatury). Nicméně, spokojenost nakonec převládá a já se revanšuju slabšími, ale přesto ještě 4*. A stejně tak mám zájem zhlédnout i druhý díl, u kterého doufám minimálně v pokračování načatého trendu z jedničky a někde v koutku duše snad i zvýšenou kvalitu.(13.7.2016)

• - Spoiler: V jedné scéně, kde leží již zastřelený policista, kterého hraje Zdeněk Žák v kádi, je jasně vidět, jak se mu při dýchání hýbe břicho. (BloodMax)

• - Všechny zahraniční scény byly natočeny na Kanárských ostrovech. (zbyshek)

• - Radim Kraviec (Hynek Čermák) jezdí vozem Porsche 911 Carrera S 2005. (TheDon)