Upovídaná česká Gangster Ka se tváří poměrně vážně a úderným způsobem představuje kauzu Krejčíř. Musím uznat, že se jí to překvapivě docela daří a nenechává diváka ani na chvíli nějak výrazně vydechnout. Hlavní postava v podobě "Káčka" se v roli Hynka Čermáka opravdu podařila a z kamery téměř nesleze. Škoda jen přeplácaného scénáře a hlavně vedlejších postav, které kvůli nedostatku času a prostoru nemají šanci nějak zaujmout. [65%] | Kino - Prom.(16.9.2015)

Nemám najmenší problém dať tomuto filmu tri hviezdičky. Nie je na ňom nič svetoborného, ale oceňujem, že sa ani viditeľne nesnaží byť svetovým. Je zručne nakrútený, väčšina hercov, na čele s Hynkom Čermákom a Predragom Bjelacom, dobre a uveriteľne stvárňuje postavy a príbeh má svoj spád. Neprekážalo mi, že som nedokázal spájať postavy filmu s ich predlohami v českej realite. Vnímal som film ako príbeh a nie ako hraný dokument. Viac mi prekážala nevyvážená pozornosťi, ktorú tvorcovia vo filme venovali jednotlivým postavám a epizódam.(26.2.2017)

• Tuax

Moc mě to nechytlo, neoslovilo. Tím jak nemám už 14 let televizi, tak ani neznám české herce a zde jsem znal minimum a zbytek byly pro mě nové tváře. Hlavní představitel se mi vůbec nelíbil a jeho styl chůze byl pro mě snad ještě horší než styl hrání, jaký své postavě vetknul. Docela jsem koukal, do jaké role se to na stará kolena je schopen upsat Hanzlík. Příběhově mi to přišlo děsně skákavé, zkratkovité. Ten přístup s různými vypravěči je snad jediná zajimavá věc. A to, že by měl být Káčko fakt chytrý padouch, o tom by si mohl nechat zdát, teda aspoň hrdina v tomto filmu. K tomu ta snaha mít v tom různé intrikářské propojení je sice fajn, ale podle mě to moc nevychází. Vzájemné vztahy postav jsou takové odtažité, že je spodivem, že se spolu vůbec baví a jednají. Navíc ten koec je takový hodně do ztracena a film působí hodně necelistvě. Uvidím co pokračování, ale už nečekám, že by se to nějak zlepšilo.(9.5.2017)

Na úvod by som poznamenal, že ak by mal slovenský Únos podobnú kameru, ako Gangster Ka, bol by som s ním o dosť spokojnejší. To platí aj o zobrazení gangstrov, ktorí pôsobia ako hajzli aj bez toho, aby museli neustále nadávať. Takže bližšie k tej kamere. Film má pomerne temnú, tmavomodrú atmosféru, pričom sme často v luxusných barákov a pozeráme sa na drahé autá. Napriek tomu to pôsobí veľmi chladne a necítime sa v takomto prostredí dobre. Čo je dobre. Lenže potom tu máme scenár, v ktorom som sa chcel zorientovať, ale prestalo ma to časom baviť a nakoniec mi to bolo jedno, úplne mi stačilo ku šťastiu, že Ká je vo väzení a potom už nie je. No a že sa to nedá hodnotiť ako celok, keďže je to iba polovica príbehu, tak aj to hodnotenie je iba zbežné.(4.3.2017)

Klobouk dolů za to, že to není ani chvilku trapné (ok, scéna s bazénem je na hraně, ale jsem ochotný jí přejít). Hynek Čermák jako Káčko výborný, Vlastina Svátková hollywoodským způsobem uhrančivá a atmosféra více než solidní. Zbytečným přešlapem je naprosto nedomyšlená role vypravěče, kterou tu tuším zastupují hned 4 postavy. V první půlce je díky tomu Gangster Ka díky tak trochu i rozhlasovou hrou. Jinak ale vlastně nemám proč remcat. Příběh mě bavil, herci dokázali prodat i velmi malé role a finále navnadilo na druhý díl. To je mnohem víc, než v co jsme vůbec mohli doufat.(13.10.2015)

• - Příjmení hlavní postavy Kraviec (Hynek Čermák), vybral režisér Jan Pachl podle vlastních slov proto, že jméno je odvozené od místa původu Radovana Krejčíře (Těšínsko), kde jsou zpolštěná jména poměrně častá. (zbyshek)

• - Zbraně použité ve filmu byly Vzor 58, Scorpion vz. 61, brokovnice Remington 870 a samopal MP 5. (K98)

• - Radim Kraviec (Hynek Čermák) jezdí vozem Porsche 911 Carrera S 2005. (TheDon)