Silné tři, slabé čtyři hvězdy. Některé motivace postav jsou mi poněkud vzdálené, což je možná dáno i tím, že jde o film primárně pro Němce (a Rakušany, možná i Poláky). Třeba některá jednání těch mladých mi nedávala smysl ani s retrospektivním pohledem, a je možná škoda, že pro neznalé a nezainteresované diváky tvůrci nepřipojili nějaké vodítko. Přesto jde o velmi silný příběh, který zaujme, je i velmi dobře natočený a uvízne v paměti.(13.10.2013)

Zajímavý námět bohužel není odpovídajícím způsobem zpracován - ať už jde o toporný scénář nebo televizní formu.(13.7.2002)

Příběh, jenž vás opravdu přinutí pochopit, jak se asi dodnes lidé, kteří za druhé světové trpěli, cítí a že problémy a traumata neskončily s posledním dnem války. Bohužel vizuálně chladný a nevynalézavý.(10.7.2002)

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(10.5.2007)

Pekný, hlboký, smutný príbeh. Ale obrazovo tak chladne a nezaujímavo natočený, ako ktorýkoľvek rakúsky (alebo nemecký) televízny seriál. Plýtvanie veľkým filmovým plátnom!(9.7.2002)