Dear White People

Komedie / Drama

USA, 2014, 100 min

Tohle je film, který má zajímavé scény, ale nesednul mi jako celek. Je to takové, že jsem měl pořád pocit, že to jsou vlastně černoši, kdo chce být jiný, nejen barvou pleti, ale prostě se distancovat od bílých. Tohle by mi nevadilo, jejich věc, ale spíš mi vadí to, že to jsou takové epizodky, které mi sedí lépe samostatně.(16.1.2015)

Skvěle natočený a sympatický film odkrývající stále aktuální téma. Důležitost a aktuálnost tohoto tématu mohou připomenout i zde přítomné komentáře. Divák by ale při jeho sledování měl skutečně vnímat a snažit se ho pochopit. Třeba to někomu otevře oči nebo dokonce i srdce (důležitá je nejspíš také znalost kontextu a historie ;))(30.1.2018)

Zajímavé. Zvláštně natočené.(25.1.2015)

• Aljak

Trápna "rasistická" satira, ktorá bola síce miestami celkom zaujímavá, ale ako celok mi to prišlo nekonzistentné a veľmi podivné. Ale malo to čosi do seba, aspoň ten náhľad, že rasizmom sa dá v podstate oháňať na každom kroku - a niekedy je to fakt úplne nezmyselné a tendenčné. Rovnako ako celý tento film... A to zozačiatku vyzeralo ako celkom nádejná spoločenská satira.(9.2.2015)

75% ...Vtipné zobrazenie belošského a afro-amerického spolunažívania, stereotypov a predsudkov na jednej univerzite. No ani jedna strana nie je úplne čistá.(18.3.2016)