Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (300)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Podruhé a v příběhu ucelenější, lépe to drží pohromadě a je tu méně na sebe nezávislých střípků. Ovšem problém je v tom, že scénárista se tu až moc rozjel a reálnost dostala na palici, což je prostě škoda, jelikož řemeslně se pořád jedná o velmi dobrou záležitost, kterou rámují výborní Čermák s Bjelacem. A nejsou tam žádná chapadla. ()

heyda 

všechny recenze uživatele

První díl byl skvělý, na české poměry nevídaný, byl poutavý a krásně vyprávěný od začátku až do konce. Bohužel Afričan už není takové terno. Zpracování je sice úplně stejné, ale například ta hudba už mi tam lezla na nervy. Navíc nechápu to zvučení, proč se při spuštění hudby automaticky o několik úrovní sníží hlasitost mluveného slova? Také mě už trochu nudilo, že je to furt dokola, podvod za podvodem, už tam nebylo tolik překvapivých momentů, za což ale tvůrci až tak nemůžou - snaží se držet předlohy postupů skutečného Krejčíře. Byl bych ale nerad, aby tento koment vyzněl příliš kriticky. Je super vidět konečně kvalitní kameramanskou práci, někdy se dokonce trefí i s hudbou (ale jen někdy), ale hlavně je to film postavený na světových hereckých výkonech a množství zajímavých charakterových postav. Škoda jen, že Pachl neuchopil vypravěčsky toto pokračování lépe. Určitě by si s tím šlo vyhrát lépe ---- viz konec! 60% ()

Reklama

ivishka 

všechny recenze uživatele

Smutně se dokola opakující zápletky akorát s jediným rozdílem - v místě natáčení. Těžko říct, jestli se dá uvěřit něčemu tak zapeklitému, jako je Kraviec a jeho levárny. Říkala jsem si, že je to celkem zajímavé téma a určitě si v tomto filmu přijdu na své - ale spíše jsem se ocitla v kině se spoustou dalších párů, z kterých žena udělala kompromis a i když by raději šla na tu romantickou komedii, tak ji partner vytáhl na tohle. Jediné co mě nějak zaujalo byla verva s kterou Kraviec dokázal zpeněžit naprosto jednoduchý nápad (viz toaletní papír). Tato část komentáře může obsahovat lehké stopy po SPOILERech --> Docela mě ovšem znechutila zápletka, ve které Káčko si i před zraky své manželky užíval s "milenkami"... Přesně takové tipy chlapů nenávidím - i když si uvědomuji, že k těmto znuděným bohatým gangsterům to asi patří mě to tam nějak nesedělo... ()

PauloZ 

všechny recenze uživatele

Pachl s Čermákem zdolali milník dotažení se západu a natočili velice slušnou a světově vyhlížející kriminálku! Překvapení a spokojenost je na místě, protože je to velmi dobře zahrané (hlavně od Čermáka, který dal Káčka s naprostým gustem), dobře napsané a celé to podtrhávají lokace Seychel a JAR, které dodávají skvělý feeling filmu, takže necítíte žádnou uprdlost a trapnost. Afričan je svižnější a atraktivnější než jednička, která je zase o trošku tvrdší i díky pochmurným lokacím česka. Takže jsou oba díly fifty fifty a až na tu možná přílišnou spletitost je to na tuzemské poměry velmi dobré a "velké"! Palec hore za to, že se Pachl nedržel při zemi a vyrazil do světa. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

To isté čo jednotka, akurát v exotických lokalitách a vyhrotenejšie (zaťaté päste a vraždy). Škoda tých režijne odfláknutých miest (napr. scéna, kedy chce Káčko sex s manželkou v ôsmom mesiaci), ktoré to svojou neprirodzenosťou zhadzujú na úroveň lacnejšieho TV filmu. Mamon z produkcie HBO je paradoxne profesionálnejší a na rozdiel od Káčka sa dá brať vážne. ()

Galerie (67)

Zajímavosti (6)

  • Výslech na johannesburské policejní stanici se ve skutečnosti natáčel v domě Radost na Žižkově. (Mara97)
  • Děj se odehrává na Seychelách, kde se jezdí po silnicích vlevo. Ve filmu vidíme pravý opak. Ve skutečnosti se točilo na Kanárských ostrovech. (db78)
  • Novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta napsal o Radovanovi Krejčířovi knižní trilogii „Padrino Krejčíř“. Tato trilogie posloužila jako (velmi volná) předloha pro natočení filmů Gangster Ka (2015) a Gangster Ka: Afričan. Ve filmu Gangster Ka: Afričan si zahrál i Jaroslav Kmenta, a to dokonce dvojroli.  V první „roli“, kdy není vůbec vidět, alternoval za hlavního představitele Radima Kraviece (Hynek Čermák). Kmenta místo něj řídil černé Porsche Carrera a jezdil s ním v horských serpentinách. V druhém případě hrál Jaroslav Kmenta roli novináře, který přebírá od policisty (Filip Čapka) dokumenty. V titulcích není Jaroslav Kmenta uveden jak herec, protože na tom netrval. (Rollo_Tomasi)

Reklama

Reklama