Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (304)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Hynek Čermák je coby Káčko výborný, role mu pasuje na míru. Jakoby jednoho z nejznámějších českých bossů podsvětí a gangsterů ani nehrál, on prostě JE Radim Kraviec:) Zároveň však po herecké stránce již nemá čím překvapit. Herecky mě zde nejvíce zaujal Filip Čapka, jehož jsem dosud znala coby dabingový hlas. Ztvárnil přesně takový ten typ policisty, který je pro spravedlnost ochoten obětovat vše, na čem mu záleží. Pak však jeho volby přinesou kruté následky. Všichni ostatní herci jsou také skvělí. Vlastina Svátková mě překvapila, že kromě toho, že je to žena krásné tváře, dokáže i hrát. Obsahově však snímek trochu strádá. Zhruba od poloviny se příběh jakoby zastaví na místě a nemá se už kam vyvíjet. Spousta scén se pořád opakuje dokola, jako rutina. Vážně Krejčíř obchodoval s toaleťákem?:) "Když dítě ukradne v obchodě žvýkačku, kdo za to může? Káčko. Když feťák ukradne autorádio, zase ho poslal Káčko. Kdyby to tady teď celý třeba vyletělo do vzduchu, tak kdo za to může? Zase já." :) ()

Gwaihir 

všechny recenze uživatele

Zpracování zámořské Káčkovy anabáze má stále dvě tváře, které jsou si však tentokrát vzájemně bližší a provázanější, díky čemuž působí celý snímek ucelenějším dojmem. Komentáře nadále srší černým humorem, který ale v tomto případě sedí k ději o něco lépe než v prvním filmu, takže mě opustil i můj trochu rozporuplný pocit a dobře jsem se bavil. Přesto z toho příběhu občas notně zamrazí, a to i díky vynikajícím výkonům Hynka Čermáka a Predraga Bjelace, a znovu také skvělé hudbě Tadeáše Věrčáka. 85 % ()

Reklama

kocik1 

všechny recenze uživatele

Jestli mi jednička přišla zkratkovitá, tak dvojka mi už přišla naprosto o ničem. Děj se táhnul jako nuda v Brně a i když děje tu bylo víc než dost, tak se děl tak nějak sám od sebe a neměl žádnou hloubku. Jediným pozitivem obou dílů pak nakonec vidím Hynka Čermáka, který se pro roli Krajčíře snad narodil a jedna hvězdička je jeho.. ()

ivishka 

všechny recenze uživatele

Smutně se dokola opakující zápletky akorát s jediným rozdílem - v místě natáčení. Těžko říct, jestli se dá uvěřit něčemu tak zapeklitému, jako je Kraviec a jeho levárny. Říkala jsem si, že je to celkem zajímavé téma a určitě si v tomto filmu přijdu na své - ale spíše jsem se ocitla v kině se spoustou dalších párů, z kterých žena udělala kompromis a i když by raději šla na tu romantickou komedii, tak ji partner vytáhl na tohle. Jediné co mě nějak zaujalo byla verva s kterou Kraviec dokázal zpeněžit naprosto jednoduchý nápad (viz toaletní papír). Tato část komentáře může obsahovat lehké stopy po SPOILERech --> Docela mě ovšem znechutila zápletka, ve které Káčko si i před zraky své manželky užíval s "milenkami"... Přesně takové tipy chlapů nenávidím - i když si uvědomuji, že k těmto znuděným bohatým gangsterům to asi patří mě to tam nějak nesedělo... ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Zahraniční lupiči - ako doma: popiči. Kšefty, chlast a baby holé - prachy sem, zbabelci dole. Kuchára Káčko objedná z Česka - aby varil mu perník v Afrike dneska. Vymrdaných hajzlov veľa-márna sláva - Káčko besnie, zradcov v jamách zakopáva. Načo toto sledovať- akú radosť z toho mať? Možno, to že žije odkaz Jaroslava Foglara - to sa krimi gangsterke veľmi často nestáva. ()

Galerie (67)

Zajímavosti (6)

  • Výslech na johannesburské policejní stanici se ve skutečnosti natáčel v domě Radost na Žižkově. (Mara97)
  • Ve filmu dva „agenti“ deklarují, že pracují pro BIS. To ale neodpovídá realitě, protože BIS je zpravodajská služba s vnitřním polem působnosti, nemůže tedy působit na Seychelách. (gecko)
  • Děj se odehrává na Seychelách, kde se jezdí po silnicích vlevo. Ve filmu vidíme pravý opak. Ve skutečnosti se točilo na Kanárských ostrovech. (db78)

Reklama

Reklama