Nastala chyba při přehrávání videa.
 • brando
  *****

  Stěží najdete atmosféru českého filmu. Ať už díky dynamice obrazu, parádním lokacích, viz vzdušné záběry na Jo´burgské slumy anebo samotnému tempu celého filmu. Skutečný příběh, který investigativní žurnalista Kmenta zaznamenal (zatím) do třech knih (jedna z nich se teprve píše) a spolupracoval i na scénáři, se dotýká jedné z nejznámějších kauz o projení soukromé sféry se špičkami české politiky, a který se nebojí konkrétně ukázat prstem. Pokud bychom chtěli srovnat, s předešlou Kmentovou zfilmovanou předlohou Příběh Kmotra, je nutno uznat značný progres. Zatímco Příběh kmotra s Vetchým byl jen velice nepřesný, povrchní a skutečnými reáliemi málo se držící slepenec, Gangster Ka funguje především jako celek, který ví co a jak to má předat. Velikou zásluhu na tom má samozřejmě ústřední osobnost. Její znázornění, včetně projevu hlavního představitele, zobrazení její autority, chtíče i krutosti, přičemž s výjimkou extrémních scén ji dokážete fandit, byl klíč k úspěchu. Řekl bych, že film se držel knihy a tedy více méně reálií, tak z 80i %. Zbytek byl upraven, nejspíš pro plynulost příběhu, některé události byly změněny (strejčka Cyrila například zastřelili dva členové gangu z motorek), některé události nebo charaktery vypuštěny nebo upozaděny (chyběl mi tam majitel Teazers). Celkově vzato se ale jedná z filmového hlediska o mimořádný počin a troufnu si říct, že jestli Česko vypustilo v podobě Radovana Krejčíra gangstera světového formátu, tak Pachl s Čermákem a spol. vypustili do světa krimi evropského střihu.(29.11.2015)

 • Happens
  *****

  Brilantní pokračování dokumentárního snímku o "Krejčířovi" po jeho útěku z ČR, přičemž jeho eskapády jsou tak epického rázu, že se z filmu stává místy akční snímek, který s trvalým nábojem neupouští z faktografického zachycování této etapy života Radovana. Nutno dodat, že Čermák skvěle nasál Krejčířův způsob vyjadřování.(17.11.2015)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Podruhé a v příběhu ucelenější, lépe to drží pohromadě a je tu méně na sebe nezávislých střípků. Ovšem problém je v tom, že scénárista se tu až moc rozjel a reálnost dostala na palici, což je prostě škoda, jelikož řemeslně se pořád jedná o velmi dobrou záležitost, kterou rámují výborní Čermák s Bjelacem. A nejsou tam žádná chapadla.(21.7.2016)

 • PauloZ
  ****

  Pachl s Čermákem zdolali milník dotažení se západu a natočili velice slušnou a světově vyhlížející kriminálku! Překvapení a spokojenost je na místě, protože je to velmi dobře zahrané (hlavně od Čermáka, který dal Káčka s naprostým gustem), dobře napsané a celé to podtrhávají lokace Seychel a JAR, které dodávají skvělý feeling filmu, takže necítíte žádnou uprdlost a trapnost. Afričan je svižnější a atraktivnější než jednička, která je zase o trošku tvrdší i díky pochmurným lokacím česka. Takže jsou oba díly fifty fifty a až na tu možná přílišnou spletitost je to na tuzemské poměry velmi dobré a "velké"! Palec hore za to, že se Pachl nedržel při zemi a vyrazil do světa.(1.4.2016)

 • nascendi
  ***

  Voľné pokračovanie Gangstra KA si dokázalo udržať úroveň prvej časti. Ukázalo nielen odlišnosti sveta zločinu v Česku a v exotickej cudzine, ale aj neskutočnú adaptibilitu Káčka. I keď mu celý život išla karta, v cudzine sa jeho kartové impérium začína rúcať a jeho metódy vabankovatia. A tak za jeho poslednú frajerinu považujem voľnú prechádzku v daždi pakistanských guliek. Minulosť ho dohnala a na priebeh svojho života bude mať stále menší vplyv(7.3.2017)

 • - Spoiler: Když stojí Káčko (Hynek Čermák) s kumpány nad hrobem německého obchodníka v buši v JAR a míří pistolí na Dagana (Predrag Bjelac), je v odraze jeho slunečních brýlí zřetelně vidět odraz mikrofonu zvukaře. (rakovnik)

 • - Novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta napsal o Radovanovi Krejčířovi knižní trilogii „Padrino Krejčíř“. Tato trilogie posloužila jako (velmi volná) předloha pro natočení filmů Gangster Ka (2015) a Gangster Ka: Afričan. Ve filmu Gangster Ka: Afričan si zahrál i Jaroslav Kmenta, a to dokonce dvojroli.  V první „roli“, kdy není vůbec vidět, alternoval za hlavního představitele Radima Kraviece (Hynek Čermák). Kmenta místo něj řídil černé Porsche Carrera a jezdil s ním v horských serpentinách. V druhém případě hrál Jaroslav Kmenta roli novináře, který přebírá od policisty (Filip Čapka) dokumenty. V titulcích není Jaroslav Kmenta uveden jak herec, protože na tom netrval. (Rollo_Tomasi)

 • - Děj se odehrává na Seychelách, kde se jezdí po silnicích vlevo. Ve filmu vidíme pravý opak. Ve skutečnosti se točilo na Kanárských ostrovech. (db78)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace