Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuax
  **

  Podobné, stejné, neli horší než první film a opět tak do ztracena. Tady mě víc držela atmosféra exotického prostředí, ačkoliv televize na v plážovém domku na Seychelách, kde mají naladěné české programy, to bylo na mě fakt moc. A pak ta Jihoafrická část, mi přišla celkově divnější, než ta česká v prvním díle. Pokud to tedy opravdu vychází a je propojené se životním osudem Krejčíře, tak jo, ale stejně mě tahle filmová adaptace neoslovila. Největší problém mám pořád s hlavním hercem. Smutný byl osud jeho souputníka, ačkoliv to nebyl taky žádný mílius, tak jedna z mála postav, které se v tomto příběhu dalo i fandit. A pak ten co hrál Lánského, to byl pro mě taky tragéd, vůbec mi nepřipadal jako herec, ten jeho projev byl strašný. Na celém dvojfilmu mi nevadí ani tak ta forma jako to, že většina těch situací, jednotlivých scén není o tom, že by tvůrci něco zahráli, ale že se snaží něco zahrát, připadaly mi ty jednotlivé scény pak moc umělé, nepřirozené a tenhle dojem jsem u toho měl víckrát než často. Navíc tomu chybí aspoň nějaká atmosféra a o záživnosti, si to může taky nechat zdát.(10.5.2017)

 • Tosim
  ****

  Vytříbenost zůstává, hlavní hrdina dochází svému konci, protože už nic než temnou stranu neuznává, tady je ten přesah, ale protože film se nepřiklání na žádnou stranu, není možná tak patrný. Druhá část by chtěla zkrátit, další a další Kraviecovy podvody podle podobného mustru už unavují. Co mě ve snímku nejvíce fascinovalo, byla dokonale padnoucí, stylová hudba Tadeáše Věrčáka. Radost poslouchat - světová úroveň. 70%.(2.5.2016)

 • castor
  ***

  Nadávání na poměry, které u nás panují, se stalo už jakýmsi folklórem. Rádi si zařveme, velmi rádi k „zaručené pravdě“ i něco přihodíme. Všichni jsme nejlepší fotbaloví trenéři, všichni víme, jaké pětky postavit na led, jak vyřešit vládní krizi. A na filmy jsme taky machři. Stále ještě „mladík“ Jan Pachl jím ale skutečně je. Rozvrátil pravdu, že politické thrillery u nás moc neumíme. On je umí. První setkání s Radimem Kraviecem bylo fajn, sice jsem lehce nadhodnotil, ale s tímhle osobitým hovádkem, které je buranské i inteligentní, jsem se bavil. Dvojka jede sice na nižší rychlost, ale na tuzemské poměry je pořád kvalitní. Afričan začíná tam, kde jednička skončila, je méně akčnější, má stejně vybroušený styl, jen slabší děj. Hlavní hrdina není jen egoman, ale vnímáme jeho celistvější obraz i zápal bojovníka, který se nechce vzdát. Samozřejmě nějaké zásadní psychologie nebo vývoje se nedočkáme, ale mně to stačilo. Necítil jsem se trapně, nebylo mi zle z dialogů, nekroutil jsem hlavou nad zvraty, což je na český biják pochvala. Trio Hynek Čermák, Predrag Bjelac a Filip Čapka výborné. Snad se režisér a scénárista Pachl nevyčerpal. Těším se příště.(22.5.2017)

 • Sevcik
  ****

  Po zhlédnutí tohoto filmu jsem měl naprosto úžasný pocit. Vrátila se mi víra v kvalitní českou kinematografii... První díl Gangster Ky jsem sice neviděl, ale nesouhlasím s těmi tvrzeními, že bez jedničky se to nedá pochopit. Není to pravda, po troše namáhání té velké hmoty, co máme v hlavě, se zhruba domáknete, kdo je kdo. Takže - srovnání s Gangster Kou sice nepřinesu, ale alespoň se vás pokusím nalákat do kina, neboť je to vážně skvělá podívaná. A víte co, začnu rovnou asi jediným negativem, které jsem vypátral. Trochu mi vadily ty dva voice-overy, které dovysvětlovaly, co se na plátně dělo. Občas mi to lezlo krkem, ale někdy jsem se díky tomu na druhou stránku více zorientoval. Každopádně skutečnost, že jsou v jednom filmu hned dva vypravěči, mi přijde přinejmenším zvláštní. Ale už přejdeme pouze k pozitivům, kterými film oplývá. Začal bych asi tím úplně nejpovedenějším - herecké obsazení. Hynek Čermák se v roli Káčka předváděl tak, jako by se pro tuhle roli zrodil. Ne, ani náhodou nepřeháním. Predrag Bjelac je také herecky slušný, jeho neobsadit do postavy gangstera by byl zločin. A i další představitelé vedlejších rolí se mi zdáli jako výborně vybraní (např. Filip Čapka mě příjemně překvapil). Další velké pozitivum je určitě technická stránka snímku, nevyjímaje excelentní kameru. Výměna filtrů mi například přišla jako skvělý nápad, protože se tím ještě více utvrdila celková atmosféra, přičemž mi vůbec nepřišlo rušivé, že Česko a Seychely&JAR mají jiné barvy. Tím lépe. Co se týče režiséra, tomu náleží můj obdiv, pustit se do tak velkého projektu (myšleno i spolu s Gangster Kou) s jeho nevelkými zkušenostmi. Jak jsem již naznačil na začátku, zdá se mi, že mladí čeští filmaři začínají být naštvaní na současný stav českého (i slovenského) a začínají s tím něco dělat. A Jan Pachl spolu se svým štábem dokázal, že i tady v Česku dokáže vzniknout film světové třídy. Už se těším na Českého lva, protože po dlouhé době nebude jasný vítěz (Hořící keř atd.)... Celkově mi to dává lepší čtyři hvězdy.(13.12.2015)

 • berny2468
  *****

  No, češi umí. Během posledních tří měsíců to je již třetí český film, kterému udělují pět hvězdiček. Tenhle film je daleko lepší než třeba nedávno v kinech promitany Black mass. Skvělé herecké vykony ať už od Čermáka nebo Bjelaca. Skvělá kamera a ještě lepší hudba. Je to vtipné, poučné a chvílemi i akční = prostě dokonalá Gangsterka. 85%.(28.12.2015)

 • - Děj se odehrává na Seychelách, kde se jezdí po silnicích vlevo. Ve filmu vidíme pravý opak. Ve skutečnosti se točilo na Kanárských ostrovech. (db78)

 • - Spoiler: Když stojí Káčko (Hynek Čermák) s kumpány nad hrobem německého obchodníka v buši v JAR a míří pistolí na Dagana (Predrag Bjelac), je v odraze jeho slunečních brýlí zřetelně vidět odraz mikrofonu zvukaře. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace