Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

Trailer

POMO

To isté čo jednotka, akurát v exotických lokalitách a vyhrotenejšie (zaťaté päste a vraždy). Škoda tých režijne odfláknutých miest (napr. scéna, kedy chce Káčko sex s manželkou v ôsmom mesiaci), ktoré to svojou neprirodzenosťou zhadzujú na úroveň lacnejšieho TV filmu. Mamon z produkcie HBO je paradoxne profesionálnejší a na rozdiel od Káčka sa dá brať vážne. ()

Tetsuo

Superprofi dělaný film, řemeslně téměř nerozeznatelný od americké či francouzské produkce. Problém je ve dvou věcech: scenáristické neobratnosti, kdy příběh vypráví někdo, kdo umře tak ve dvou třetinách filmu, a kdo se navíc zdánlivě ode všeho distancuje. A pak celému dílu chybí jakýkoli přesah kromě konstatování, že podobní lidé žijí mezi námi a mají moc. ()

Tosim

Vytříbenost zůstává, hlavní hrdina dochází svému konci, protože už nic než temnou stranu neuznává, tady je ten přesah, ale protože film se nepřiklání na žádnou stranu, není možná tak patrný. Druhá část by chtěla zkrátit, další a další Kraviecovy podvody podle podobného mustru už unavují. Co mě ve snímku nejvíce fascinovalo, byla dokonale padnoucí, stylová hudba Tadeáše Věrčáka. Radost poslouchat - světová úroveň. 70%. ()

Fr

„V JAR JE TO JINÝ. TAMNÍ POLICII NESTIHL JEŠTĚ ZKORUMPOVAT, TAKŽE VYLEZE Z LODI A SKONČÍ ROVNOU V KRIMINÁLU…“ /// …a tak nadešel den, kdy se strejček Radovan mohl podělit o svůj příběh se všemi občany – nejen Afriky. Očista jména se nedostaví, ale … ale díky týhle fikci je alespoň rehabilitovaná česká kinematografie. Sám „Káčko“ musí bejt rád za Čermáka, Bjelace, za Kmentovu předlohu a určitě i za Pachla. Nějak extra jsem životní etudy originálního Radovana K. nesledoval a myslím, že tohle k seznámení s kouzelníkem, kterej s prachama dokázal neuvěřitelný věci, bohatě stačí. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu Jaroslava Kmenty „Padrino Krejčíř“, kterou napsal v roce 2015, neznám. 2.) Při příjezdu do zahraničí okamžitě kopu hroby. 3.) Jsem v JAR a docházej mi chechtáky! /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Malarkey

Když v kině začaly běžet závěrečné titulky, říkal jsem si, že Afričan se povedl lépe, jak první díl, který mě do příběhu padrína Kraviece uvedl. Lepší to bylo ale hlavně v tom, že mě režisér Jan Pachl nadobro přesvědčil s tím, že jde český film natočit za relativně normální peníze tak, že si ho s radostí spletete s významnou evropskou tvorbou. Většina se totiž odehrává buď v Jihoafrické Republice nebo na Seychelech, což samo o sobě vypadá naprosto ultimátně a musím říct, že mi níže uvedené filtry podporující atmosféru vůbec nevadili. Naopak. Co se týče herců, hrají opět výborně, jako v prvním díle. Problém je sice v tom, že je třeba vidět první díl, abyste vnímali souvislosti a chápali, proč některé postavy dělají to, co dělají. Na druhou stranu ale nechápu, proč by někdo měl vidět tento film jako první a pak to zpětně dohánět, takže i tento argument by mi z huby kritika byl spíš k smíchu. Celkově si myslím, že si tento film vůbec nezaslouží negativní kritiku, protože mu v podstatě není moc co vytknout. Pan režisér se zvládl do české kinematografie uvést jako absolutní profesionál a já mu za to děkuji. Doufám, že film ještě podpoří a pořádně ho protáhne i různě na festivalech po světě. Rozhodně by si to zasloužil. ()

• Děj se odehrává na Seychelách, kde se jezdí po silnicích vlevo. Ve filmu vidíme pravý opak. Ve skutečnosti se točilo na Kanárských ostrovech. (db78)
  • Novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta napsal o Radovanovi Krejčířovi knižní trilogii „Padrino Krejčíř“. Tato trilogie posloužila jako (velmi volná) předloha pro natočení filmů Gangster Ka (2015) a Gangster Ka: Afričan. Ve filmu Gangster Ka: Afričan si zahrál i Jaroslav Kmenta, a to dokonce dvojroli.  V první „roli“, kdy není vůbec vidět, alternoval za hlavního představitele Radima Kraviece (Hynek Čermák). Kmenta místo něj řídil černé Porsche Carrera a jezdil s ním v horských serpentinách. V druhém případě hrál Jaroslav Kmenta roli novináře, který přebírá od policisty (Filip Čapka) dokumenty. V titulcích není Jaroslav Kmenta uveden jak herec, protože na tom netrval. (Rollo_Tomasi)
  • Výslech na johannesburské policejní stanici se ve skutečnosti natáčel v domě Radost na Žižkově. (Mara97)