Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

Pythonator

Představte si Rok Ďábla, akorát ne o nějakých českých muzikantech, ale o opravdových upírech. A vypadalo by to asi jako tahle novozélandská prča. Živí mrtví to sice nejsou, ale prdel je to místy řádná. Dal bych i za pět, jenže občas se to vezlo v takovém nudném tempu a byla tam hluchá místa, která bych radši vyplnil nějakým tím ujetým humorem. Ty frky, co tu jsou, ovšem stojí za to. Perfektní parodie takové té tradiční britské dokumentaristiky. ()

Chaospunx

Rozhodně plnej počet!!! Geniální záležitost. Je vidět, že to není od amíků a na nějakou politickou korektnost autoři defekují jak Bílej Tesák na placatej kámen. Svět se vymyká z kloubů a toto se vymyká z dnešního PC světa. Proč má smysl film vidět: Humor***** Akce*** Negři, Teplouši, Lesby* ;-) ()

mmajjkii

Je to jiné, je to zvláštní, je to potrhlé. Tento počin nebude pro každého. Film v podobě interview s potrhlými upíry se nevidí každý den, ale kupodivu jsem se bavil, a po všech těch (z velké části už nudných) komiksových adaptacích kam se člověk podívá oceňuji něco nového a originálního. A to i přes to, že tento typ humory není vždy mým šálkem čaje, 4*, IMDb 7/10. ()

stromtrupr13

Dlouhou jsem se u filmu nesmál nahlas, ale tady se to prostě jinak nedalo. Naprosto skvělá komedia, která si dělá srandu nejen z upírů, ale i ostatních nemrvých a legendárních bytostí. Vtipně napsané dialogy a postavy, přičemž všechny herecké výkonny pobavily. Hlavně samotný Taika Waititi, u kterého mě rozasmáli jen jeho samotné výrazy. Točené jako dokument o životě upírů, kteří jsou zároveň spolubydlící, byl zajímavý námět a rozhodně se to povedlo. Promluvy do kamery a občasné pop kulturní reference byly zábavné. Film je navíc pouze 86 minut dlouhý, takže se to rychle a příjemně sleduje. Při žádné části filmu jsem neměl pocit, že by film ztrácel gradaci nebo vtip. Za mě vskutku perla mezi úpířimi filmy a zároveň originální a povedená komedie. ()

coulismoulis

Dohromady to sice uplne na 100% nedrzi, ale samotny napad a nektere epizody jsou hodne zabavne a/nebo absurdni, takze celkove jde o nadprumerny pocin nejen novozelandske kinematografie. ()

Miroslav.Zac

Správňácký fiktivní dokument plný humoru, ironie, sarkasmu a sem tam nějakého toho vysátého chudáka, o partě čtyř upírů, prožívajících své "obyčejné životy". Nechápu, jak mě tohle mohlo minout, protože je to geniální! ()

maestrum

ehm...někdo téma upírů má rád ve vážném pojetí, druhý v odlehčené. Já se ke druhé skupině neřadím, obzvlášť, když to už hraničí s infantilností. ()

vrch07256732

Reportáž o každodenných starostiach a radostiach upírov žijúcich v našej dobe. Konečne po čase inteligentný humor spoza veľkej mláky. Dlho som sa tak dobre nepobavil. Zvyšok popísaný v komentároch nižšie. ()

eyeskiller

Ohromne podarená satira na tematiku upírov. Krásne reflektuje niektorými odkazmi na Twilignt. Odporúčam pozrieť. Herecké výkony absolútne skvelé. :) ()

dienow

Přestože zde někteří komentátoři daný film sledovali v overalovém pyžamu s delfíny a trenýrkách little pony, já jej sledoval v posilovně v triku AlpinePro, trenkách Carrera a spodkách od nějákého milého indonéského chlapečka, který si při jejich zhotovení přišil ruku ke švu od gumy, aby seděly. Samozřejmě nemusím dodávat, že jsem byl značně upocený a smradlavý, nicméně to nerozptylovalo mou pozornost od filmu. Už jsem viděl mnoho filmů s upíry, pseudoupíry a nebo s těmi, co jsou prostě jen gothic, ale něco takto dobrého jsem dlouho neviděl. Způsob natáčení je velmi podobný Záhadě Blairwitch, ovšem nápady film jenom hýří. Diskuse tří upírů, kteří společně bydlí v jednom domě, o tom, že jeden z nich už 5 let neumyl nádobí, které je celé od krve a měl by ho umývat je prostě brilantní. Odpověď taky - "We're vampires, we do not wash dishes". Také rozervaná duše hraběte Drákuly, který byl neuprosně poražen Bestií (neprozradím, kdo to je, ale vypovídá to za vše) a od té doby již "není ve své kůži" je prostě k pokukání. Rovněž konverzace o tom, jak by mohli upíři kolem svých obětí nejdříve rozprostřít ručníky, aby nenadělali takový svinčík je dalším hřebíčkem do rakve neotřelé, mírně morbidní, komediální a vtipné zábavě, která vás prostě nepřestane bavit až do samotného konce filmu. Naprosto epochální je přítomnost jejich společného kamaráda - prostého člověka, jehož tváře jsou tak růžové, že je prostě k nakousnutí. Daný ještě nemrtvý, ovšem také nikoliv upíří, kamarád party upírů je natolik divným prvkem v celém panoptiku ostatních banalit a magorů, kteří se ve filmu mihnou, že tento film prostě musíte vidět. ()

d3arts.cz

Je to výborný. Pro náročnější diváky a milovníky dokumentární kamery komedie k pokpukání. Skvělý nápad jak rozbít hororové téma a celé jeho schéma a převést je do praktických/realných zkušeností upírských zoufalců. Tenthle koktejl reálna a nadpřirozena dělá slušnou výbušnou směs smíchu. Hvězda navíc za neotřelý nápad. ()

lineker

Milý komediální horůrek, který v samotném nápadu skýtal velký potenciál, který se podle mně ne zcela podařilo ve všech ohledech naplnit. Chvílemi nudné, chvílemi k pousmání a chvílemi jsem myslel že mně praskne pupek např. jsem vůbec netušil co se může stát když sní upír omylem hranolku. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny