Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

FanKalEl

Náhodou je to celkom good feeling movie, s haluznými scénami a so super atmosférou v podaní zaujímavému art štýlu domu a found footage. Filmová udalosť kde sa majú možnosť stretnúť upíri, vlkolaci a zombíci. (70%) ()

SamanthaM.M

Neviem, co na Novom Zelande pridavaju do vody, ze sa im tam rodia taki skveli reziseri, ale Taika je vyborny! Svieza a neotrepana komedia, ktora si robi prdel zo vsetkych zauzivanych stereotypov o upiroch/vlkolakoch ()

PEZ

Veľmi originálna a miestami fakt vtipná záležitosť. Očividne sú Jemaine Clement a Taika Waititi dobrí parťáci. :) Tvorcovia nakoniec natočili neuveriteľných 109 hodín materiálu, prevažne improvizovaného, ktorý následne zostrihali do tej hodinky a pol. A síce aj napriek tomu sa našlo pár hluchých miest, nebolo ich veľa a film fakt slušne pobavil. Ten mockumentary štýl je top! A ľudom sa to očividne páčilo, keďže vznikli už dva seriálové spin-offy -> Wellington Paranormal a rovnomenný What we do in the shadows. Prvý nie je úplne zlý, ale ten druhý je priam geniálny a ešte lepší ako film. Naozaj odporúčam! Mimochodom, film sa stal nakoniec festivalovou senzáciou - vyhral cenu divákov na festivaloch v Toronte (Midnight Madness), Varšave, Budapešti, Tallinne, Sitges festivale v Katalánsku, v Neuchâtel vo Švajčiarsku, a na Hawaii. Dosť slušná zbierka! ()

tereez

Originální námět, nepředvídatelný konec a hodně rychle ubíhajících 86 minut, prostě super. Výborně dotažený detaily typu upíří oblékání bez zrcadla, stříbrný medailonek od životní lásky, buzení v 6 hodin a další. Ráda uvidím znovu, určitě mi pár detailů a inside jokes uniklo. Což mi připomíná, že bych měla jít umýt to bloody dishes.. ()

Kotsour

Já tleskám! Geniální humor parodující upírské filmy, jak jsme na ně zvyklí, zastaralí roztomilí upírci sledující svítání skrze médium zvané notebook, nespočet skvělých detailů, narážek, hlášek a především výborně vybraní herci - to je jen málo z toho, co dělá tenhle film výjimečným. Královsky jsem se bavil a je jen trochu škoda té zbytečné zápletky s Bestií, jako dokument to bylo dokonalé. Jako přídavek zde poznáme trochu blíže i kulturu moderních zombíků, čarodějnic a další havěti a možná se je naučíme mít i trochu rádi... Po dlouhé době velmi originální skvělá parodie. ()

haWranka

Naprosto geniální záležitost, u které se skvěle pobavíte. A ještě mnohem víc, pokud jste viděli filmy jako Nosferatu nebo Stmívání (vztah mezi upíry a vlkodlaky je prostě boží). Smála jsem se od začátku do konce a pak jsem se jen divila, jak rychle to uteklo! ()

Miagy

Celkom slušná zábava, príjemná komédia mapujúca pohľad na život upírov medzi bežnými ľuďmi. Množstvo "reálnych" východísk a vtipných situácií . Ja som sa bavil, od filmu som nič nečakal a bol som veľmi milo prekvapený. ()

stan87

Povedená parodie na hororové snímky, zajímavý styl filmu probíhající formou pohledu kamer dokumentaristů na život upírů v jednom společném domě na Novém Zélandu... Velká pochvala mladým neokoukaným herců za skvělé výkony! ()

Majzlík

Vynikající antidepresivum! Deacon erotic dance si můžu pouštět furt dokola a směju se jak blbej. Geniální dílko od začátku do konce. ()

Knor

Po dlouhý době jsem viděl hororovou komedii, která je originální a nepůsobí lacině a trapně. Dokumentární forma je skvělej nápad, upíří hážou hlášky nepřetržitě a černýho humoru je hromada. Skvělý !!!!! ()

denulik

Nečakane zábavná blbina o upíroch na Novom Zélande. Niektoré scénky lepšie, niektoré priemer, ale celkovo veľmi svieže poňatie témy. A navyše mám slabosť pre tento druh "dokumentárnych" filmov. ()

Terminer

Upírský film, který si z upírů ale dělá srandu! Na minimalistický projekt dobře natočené, napsané i zahrané. Po třetím Thorovi mi Taika Waititi opět dokázal, že jeho tvorba, i když se jedná především o Novozélandské nezávislé filmy, stojí za shlédnutí. Postavy Deacona, Viaga a Vladislava byly sympatické a správně ujeté a scéna, kde nahání Nicka je opravdu děsivá a nepříjemná. Za mě spokojenost a relax. ()

Zombiepod

Nový Zéland je krajina filmových unikátov. Toto nenápadné, a pomerne krátke dielko je akousi polodokumentátnou upírskou bejkovinou, po ktorej sa na vampírov už nikdy nebudete dívať ako predtým. Mimo toho, že to zachraňuje povesť žánru ako sa len dá, je to ohromná sranda s kopou výborných gagov a excentrických postáv, a zároveň miestami slušná mäsiarina. Upíri, vlkodlaci, čarodejnice, zombíci, výročný ples v štýle houseparty, a Peter! Až na pár hluchých scén to bola poctivá temná zábava, ktorú si viem hravo predstaviť aj s dlhšou stopážou. ()

kymla

Nečekala jsem, že se budu tolik bavit. Pro mě velice humorný snímek. Už od prvního buzení upírů k popukání. Ke konci to bylo trochu přehnané, proto jen 4 hvězdy. Jen víc takových komediálních filmů na festivalu. :) ()

Maw

Je to jiný, svěží, zábavný, zajímavý a každopádně hodně vtipný, dlouho jsem váhal, jestli nedám 5*, ale nakonec jsem se rozhodl takto... ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny