Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

sirien

well... čekal jsem víc, možná proto jsem výsledek sledoval spíš rozpačitě. Provedení není špatný, ale obsahově to je v podstatě amatérský fanfilm seskládaný z tradičních klišé a vtipů na ně... což... jakože... jako nebylo to vysloveně špatný, ale že bych to doporučil říct úplně nemůžu. ()

M.Myers

Tak tohle mě teda zrovna nějak nesedlo. Ty upíři jsou tady nějací trotlové nebo bukvice nebo já nevim co... Pokud je to komedie, tak by bylo dobré, abych se u toho alespoň trochu zasmál, asi nemám smysl pro humor. Vysoké hodnocení tohoto skvostu fakt nechápu. Ale třeba mi jen nesedí žánr horor/komedie, takže od shlédnutí rozhodně nechci nikoho odrazovat. Pro mne bohužel podprůměrné 2* . ()

Hapretor

Nuda a debilita. Dvě hvězdy za originální provedení - to jediné snad stojí za zmínku a taky dát méně by bylo nefér při srovnání kokotin třeba od Asylum. A abych nezapomněl - triky překvapivě velmi dobré. Ovšem vtipy? - Ani náhodou! ()

Evander

Konfrontace mých poměrně velkých očekávání s touto prasečinou nemohla dopadnout dobře. Hodnocení tedy vidím někde kolem 50%, možná ještě trochu méně. Obrovské zklamání! ()

Shitonit

Upíři... samostatná a docela málo točená populace. Mám je rád, pokud ovšem nejsou podaný jako parta debilně přiteplenejch zadkomrdů.. ne že bych měl něco proti debilně přiteplenejm zadkomrdům, to ne, ale tady to bylo takový nevtipný, skoro bych řekl že užvaněně trapný. A to píšu ne proto, aby někoho napadlo to stáhnout mi na truc a ztratit čas sledováním tohoto padíla, píšu to proto, aby jsem dal jasně najevo, že se mi to nelíbilo, něpáčilo, a nejen snad proto, že to je divný, přiteplený a užvaněný, ale hlavně proto, že je to fakt debilní ztráta času. ()

Hotride

Nechapu to hodnoceni, Dle me to vetsina musela videt v nejakem alkoholovem opojeni na tvrdych drogach. Uzavam, ze 2-3 momenty jsou zajimave a nikde nevidene, ale tohle cely film neutahne. Bohuzel, nebo spise bohudik? To je oc tu bezi mily divaku... ()

Mamlas

Ano, docela nápadité, zkraje, ale moc tomu chybělo k dokonalosti. Hlavně druhá půlka jen setrvačnost, nuda, zmatenina. ()

pekas

Celou dobu jsem měl pocit, že to je studentská práce žáka filmové akademie. A ne nějak zvlášť povedená. Dokoukal jsem do konce, ale jen z pocitu zvědavosti, "jestli druhá půlka bude stejně slabá, jako ta první". No, moc se to nezvedlo. To nadšení zde nechápu. Potenciál v nápadu sice možná byl, ale nepodařilo se ho využít. Slabota, skoro zbytečný film. 37% ()

Richie1

Zvláštní - tolik diváků se nad filmem rozplývá a hodnotí ho vysoko ... ale mě to vůbec nechytlo. Je to ptákovina, srandička - jenže já mám rád upíry opravdové, hororové. Tyhle srandičky me prostě neberou. ()

maxcold

Ne, že by to nebylo vtipné. Nápad to byl dobrý. Podle hodnocení a komentářů jsem se na to těšil dlouho. Nakonec to bylo zklamání bez smíchu, jen pár lehkých úsměvů... ()

wallax

Ja teda neviem, ale aj keď to nebolo zlé v jednotlivých častiach a dokonca tam bolo pár zaujimavých a aj humorných scén, nesadlo mi to. Možno by tomu pomohlo seriálové spracovanie, možno keby to bol len 45 minútový snímok, ale takto v 86 minútach som sa proste miestami dosť nudil až zaspával. Potenciál dobrý, no nevyužitý. ()

MorraEddie

Neskutečná nuda. Věřím,že spousta z nás děla v temnotách mnohem zábavnější věci než právě toto trio upírů. Vůbec nechápu zdejší hodnocení. Film mi připadl jako strašná sračka při které mě chytal epileptický záchvat. Na to,že se jednalo o komedií jsem žádný vtip nezaznamenal,kromě zdejšího hodnocení,to mi přišlo vtipné až až. ()

hony23

Po shlédnutí téměř celého jednoho Tvajlajtu jsem se zařekl, že jsem s upírama jednou provždy skončil. Bohužel jsem to nedodržel a nechal jsem se nalákat na tuto rádoby geniální upírskou parodii. Tedy tak stupidní, jako nejznámější upírská homosága to zas nebylo, pár gagů bylo i lehce vtipných, ale jako celek to byla neskutečná peatchovina... ()

kockodan

Taková banda humorná něco jako Genzer se Suchánkem u nás, ale na novozélandský způsob. Mělo to působit jako dokument, tedy protagonisté s kamerou namířenou neustále do ksichtu měli působit "autenticky živě" a snad i amatérsky, ale působilo to chvílemi opravdu trapně a opravdu amatérsky, až dětinsky pubertálně. Někdy se vtípek či gag povedl, někdy ne, a někdy to bylo dost na sílu a ochotnické, viz setkání s vlkodlaky. Žádná hlavní dějová linie, která by dodala záživnosti a gradovala by postupně tak, aby se vám u toho chtělo zůstat až do konce. Já jsem se z těch gagů a vtípků volně řazených za sebou začal brzo ztrácet a se mnou i zájem a soustředění. Nebylo se soustředit na co. Kdyby mi bylo 16, asi bych byl z tohohle úletu nadšený. To mi ale už dlouho není, takže 50%. ()

RavenSpector

Nenapadá mě jiné slovo, než konina. Není to až na dva momenty vůbec vtipné ani zábavné. Většinu času jsem se nudil a čekal co z toho vyleze. Ukázka kterou jsem před produkcí viděl obsáhla všechny koukatelné záběry z filmu a měla něco přes dvě minuty. Měl jsem zůstat jen u ní. Takhle jsem zabil 1,5hodiny života. Očekával jsem trošku víc. Radši se mrkněte na Cemetery Junction. Oproti tomuhle je to naprostý luxus. ()

skrob

Pár výborných vtípků a hromada nudy. Celé mi to připadá jako nějaký "studentský" film od Waititiho, který se tady zaučoval a pak teprve začal točit zábavné filmy. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny