poster

Život Rogera Eberta (festivalový název)

 • USA

  Life Itself

Dokumentární / Životopisný

USA, 2014, 115 min

Režie:

Steve James

Kamera:

Dana Kupper

Hudba:

Joshua Abrams

Producenti:

Steve James

Střih:

Steve James
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ****

  Zvykl jsem si často hledat právě názor Rogera Eberta poté, co zhlédnu některý ze starších filmů, takže jsem byl rád, že můžu tímto dohnat nějaký ten kontext a jeho životní story. Snad nevyzní zle, že bych se klidně obešel bez tolika stopáže jeho nesnází s rakovinou na konci života, i tak ale pěkný portrét věhlasného filmového kritika. Jehož recenze jsou nadále skvělý a cenný čtení.(17.9.2018)

 • xxmartinxx
  ****

  Čekal jsem něco vyčnívajícího, což bylo asi přehnané. Ale kvalitní pocta a obsáhlý vhled do jednoho zajímavého života to nepochybně je, i když využívá především všechny osvědčené postupy.(19.7.2014)

 • Jhershaw
  *****

  Dokument o významném, zajímavém člověku, který umírá.. to se musí točit samo, řeklo by se. A možná ano, možná než sesbírat zajímavé životní zkušenosti Rogera Eberta bylo těžší je proškrtat, aby film netrval mnoho hodin; ale tahle dvouhodinová stopáž je ideální. Místy vtipný, místy hřejivě dojemný, místy bez příkras a bez uhnutí kamery mrazivý.. velmi poutavý dokument.(9.7.2014)

 • Slarque
  *****

  Dokument - pomník sice není mým oblíbeným žánrem, ale tento je prostě výborný. Jsou tu citáty z knih, rozhovory, ukázky z filmů, o kterých se mluvilo, nahrávky z televizního pořadu (včetně nepovedených scén) a další. Je tu všechno od závislosti na alkoholu přes vztah s Genem Siskelem až po boj s rakovinou. Citát na závěr: „Budeme ve filmech stále hledat nové, úžasné věci. Nejsou tam, ale my je stejně najdeme.“(15.7.2014)

 • kajas
  ***

  Povolání filmového kritika mě přitahuje už delší dobu, smutnou pravdou ale je, že o osobnosti pana Eberta jsem do zhlédnutí tohoto dokumentu nevěděla téměř nic. Možná jsem až příliš prudérní, ale nijak neoceňuji natáčení nemocného člověka doslova na jeho smrtelné posteli (i když s tímto postupem souhlasil). Výtku bych měla také k přehnané stopáži, spory s televizním kolegou jistě nemusely získat takový prostor. Jediný filmový kritik, který obdržel Pulitzerovu cenu, si ale celovečerní rozloučení rozhodně zasloužil.(26.5.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace