RWBY (TV seriál)

Monty Oum

Monty Oum

Koen Wooten

Daniel Fabelo

Řekl bych, že většině lidí bude chvíli trvat aklimatizace do tohoto stylu animace. Z počátku mi přišla opravdu divná a skoro jsem to i kvůli tomu úplně vzdal. Doporučuju ale nenechat se odradit jen tímhle. Má to dechberoucí příběh? Ani ne. Co postavy? Většina z nich jsou dospívající slečny, které se až na pár vyjímek chovají v podstatě dospěle. Jestli to dotáhnete do konce první série, asi už si nějakou oblíbíte. Co je ale ze všeho nejlepší? Hudba! Po tom, co jsem slyšel Casey Lee Williams zpívat, musel jsem si obstarat alba obou dvou sérií (v době psaní komentáře je se zpožděním plánována třetí).(25.9.2015)

Komplet tři série i s českými titulky: https://www.youtube.com/playlist?list=PLUBVPK8x-XMhCW2fW7ZYlD9MHjvmT8IGK Určitě stojí za to zvyknout si na tenhle styl animace. Doufám, že po Montyho smrti se dočkáme stejně kvalitního pokračování.(2.6.2016)

Vřele doporučuji - boží souboje (jedny z nejlepších vůbec), úžasný soundtrack, vtipný humor a dobře napsané postavy. Příběh je klasika která neurazí. Od legendárního autora Montyho Oumy (budiž mu země lehká) doporučuji shlédnout i jeho starší dílko - Death Fantasy. 81% Trailer: Zde(29.1.2017)

Video 1: Red Trailer Video 2: V1C8 Players and Pieces Video 3: V2C1 Best Day Ever Líbilo se Vám? Tak se připravte na zklamání od třetí řady dále, kde společně s tvůrcem, režisérem, dabérem a vším možným dalším Monty Oumem umřela i všechna ta krása těchto bojových sekvencí. S delší stopáží na sérii/volume/řadu přibyly hlavně dialogy, občas jdoucí špatností do teritoria pozdního Walking Dead. Naopak soubojů ubylo a zároveň u nich pokleslo ono kouzlo z těch videí, které jsem uvedl na začátku, kdy všechny pohyby jsou akrobatické, plné salt a otoček, odporují fyzikálním zákonům a celkově jedou na Rule of Cool a ne na logice. Ale pořád je to dobrá podívaná, ať už přímo na obrazovce nebo mimo ni v lavině fanartů, cosplayů a memů. Abych tento text nějak uzavřel, vhodně po vzoru Yang a dabérky Yang - Rozhodně si kvůli tomuhle seriálu CMYK tiskárnu měnit na RWBY nebudu, ale občas jsem k tomu měl blízko. A jestli se Vám videa nelíbila? Tak co tu ještě děláte?(17.3.2018)

Pravděpodobně jeden z nejkvalitnějších animovaných seriálů vůbec protože 1.Skvěle napsaný příběh 2.Skvěle napsané a nadabované postavy 3.Skvělé souboje jediné co bych možná vytknula a po všech 4 sériích ta kvalita prostě dolů nejde občas i emocionálně trefené a navíc skvěle poskládané a občas vtipné .... přesně tak jak má být(24.9.2017)

• - 1. února 2015 zemřel hlavní scenárista a tvůrce seriálu Monty Oum v důsledku alergické reakce vyvolanou léky. Monty však před svou smrtí stihl napsat příběh na přibližně 10 sérií. (Artorias42)

• - Jako animační program byl použit Smith Micro Poser software. Od 4. série tvůrci přestali používat k tvorbě program Poser a začali používat program Maya. (KennySp)

• - Seriál RWBY je pojmenovaný po stejnojmenném týmu, který vznikl složením iniciálů hlavních postav Ruby, Weiss, Blake a Yang. Jejich zbarvení vlasů zase ve stejném pořadí přesně odpovídá anglickým překladům barvev: červená (Red), bílá (White), černá (Black) a žlutá (Yellow). (Saraph)