Love Will Tear Us Apart

• Čína Wo xiang he ni hao hao de (více)

Vavča

Tento film trochu klame tělem, troufal bych si tvrdit, že kromě výše uvedených žánrů spadá částečně pod psychologické drama podobné zápletkou a dusnou atmosférou titulu http://www.csfd.cz/film/212975-wo-ai-ni/ Úspěšný reklamní pracovník (William Feng), potká začínající herečku (Ni Ni), která prchá před bohatým a rozmazleným přítelem. Režisér Li Wei-Ran (Welcome To Shamatown) si rozhodně nevzal lehkou látku na zpracování. Studie rozpadu vztahu vlivem nadměrné žárlivosti totiž vyžaduje skutečně drobnokresbu, detailní profilaci charakterů. Obojí se povedlo. William Feng, který mě kromě titulu Soudce Ti a mořské monstrum nijak nepřesvěčil o svých hereckých schopnostech hraje trpělivého pohodáře, který je lehkomyslný i soucitný vůči své partnerce, která zjevně studovala klasický titul Foucaulta Dohlížet a trestat:) Ni Ni je začínající herečka a paradoxně táhne svým výkonem film ještě více, než William, má toho na krku totiž skutečně více, co se hereckého rejstříku týče. Film stíhá balancovat mezi pohodovými, romantickými, humornými momenty, psychologickým drama s lehkostí provazochodce. K tomu si připočtěte dokonalý audiovizuální háv. Film je to však celkově spíše depresivní a melancholický. Pravda, abych jen nechválil, občas je film na některé události, příčiny, zkratkovitý, úsečný, ale rozhodně na mě zapůsobil. Bylo by škoda nechat si tento titul ujít. ()