První Píseň

Song One

Drama / Hudební

USA, 2014, 86 min

Indie film o indie muzice. Byly tam fajn písničky, ale pseudodokumentární podoba vyprávění mi nesedla, vadily mi některé prostřihy a herecké výkony mě nijak neoslnily, žádné emoční spojení s postavami nebo atmosférou se nedostavilo. Bylo to tak civilní a alternativní, až to možná bylo trochu amatérské. 50% s oběma očima přivřenýma.(18.3.2015)

• Olík

Z Anne Hathaway se nám v průběhu dekády z poníkové princezny stala na poměry celkem nadstandardní herečka....o tom žádná. Ale na tuhle utahanou písničku jsem zřejmě neměl potřebnou čajíčkovo-podzimní náladu. Úplně zbytečná civilní indie malomyslnost, která by potřebovala nakopnout asi jako náš hospodářský výsledek. Vyčerpané, placaté, bez elánu.....déšť za oknem, teplý nápoj na stole a v přehrávači album Animal Collective - neléčené romantičky zpozorněte!!!!!(18.11.2015)

John Carney, který je širokému diváctvu známý především díky úspěšnému snímku Once, se nedávno znovu ukázal na scéně příjemnou hudební romancí Love song. Příběh talentované písničkářky a vyhořelého hudebního agenta představil hlasové kvality Keiry Knightley. Odehrával se také v New Yorku a také nebyl nijak originální ani objevný. Anne Hathaway své hlasové přednosti prodala v úspěšných Bídnících, teď něco málo také zabrouká, hlavně ale přichází s rolí antropoložky, která kdesi v Maroku studuje nomádské kmeny a kterou zastihne zpráva o vážné nehodě bráchy-muzikanta. Oba snímky tahaly nahoru právě hlavní hvězdy. Zatímco Knightley do nadprůměru, Hathaway bohužel jen do průměrných čísel. Právě ona (a poměrně atmosférické chození po nočních vystoupeních) jsou tím hlavním, proč se nechat zlákat. Příběhově je to totiž nesmírně ploché (bratr, se kterým měsíce nemluvila, je v kómatu, zatímco ona se zamiluje do jeho oblíbeného muzikanta, do toho občas něco plácne její matka, nikam však příběh neposune), indie opar není nijak působivý a režisérka a scénáristka Kate Barker-Froyland ještě musí nasbírat nemálo zkušeností. Když se na to však podíváme trochu smířlivější optikou (těch současných 49% je skutečně hodně málo), výsledek místy navozuje příjemné pocity, je vizuálně působivý, hudební doprovod si své posluchače také najde a – ano, má Anne!!(2.2.2015)

• Aljak

Strašne slabé, či už po dejovej alebo hudobnej stránke. Dokonca by som povedal, že úplne zbytočný film. Vôbec sa to nechytalo nejakej indie atmosféry akú tomu zrejme chceli tvorcovia tohto filmu navodiť. A od Anne Hathaway v hlavnej úlohe som si tiež sľuboval určite niečo viac. Až som zostal zarazený, že tento film absolútne postrádal aspoň priemernú kvalitu.(28.1.2015)

Tu je zase raz režisér, ktorý nevie čo si počať s kvalitnými hercami. Námet tiež nebol najhorší i keď nie práve jeden z najoriginálnejších, ale obsadenie by to s prehľadom vyvážilo. Pýtam sa teda, prečo to bola taká nuda? Nie so filmový fanúšik, ktorý za každú cenu musí mať akčné scény, alebo citové výlevy. Drámy milujem, len táto ma vážne nedokázala nijako dostať. Nehľadiac na to, že hudby bolo zbytočne moc a takej, že som skoro fyzicky trpela. No, pre mňa nižší priemer.(7.8.2016)

• - Konkurzom na rolu Jamesa Forestera prešiel aj Scott Avett. (Hudakfilms)

• - Film sa natáčal na kamery typu Arri Alexa a Leica Summilux-C Prime Lenses. (Hudakfilms)