První Píseň

Song One

Drama / Hudební

USA, 2014, 86 min

• ludovit14

Ja som toto dielo po 45 minútach vzdal, veľmi sucho podaný príbeh od babráčky Kate Barker-Froyland - je síce fakt že tiež príbeh nestal za veľa, ale určite to išlo lepšie podať, keďže mala k dispozícii skvelú herečku - Anne Hathaway! Ona sa síce snažila ale túto nudnú záležitosť zachrániť nedokázala a vôbec sa jej čudujem že sa do tejto kraviny pustila! Strašne slabé, či už po dejovej alebo hudobnej stránke. HOD:20%.PS: Veľká škoda času! (14.9.2015)

• Aljak

Strašne slabé, či už po dejovej alebo hudobnej stránke. Dokonca by som povedal, že úplne zbytočný film. Vôbec sa to nechytalo nejakej indie atmosféry akú tomu zrejme chceli tvorcovia tohto filmu navodiť. A od Anne Hathaway v hlavnej úlohe som si tiež sľuboval určite niečo viac. Až som zostal zarazený, že tento film absolútne postrádal aspoň priemernú kvalitu.(28.1.2015)

Tu je zase raz režisér, ktorý nevie čo si počať s kvalitnými hercami. Námet tiež nebol najhorší i keď nie práve jeden z najoriginálnejších, ale obsadenie by to s prehľadom vyvážilo. Pýtam sa teda, prečo to bola taká nuda? Nie so filmový fanúšik, ktorý za každú cenu musí mať akčné scény, alebo citové výlevy. Drámy milujem, len táto ma vážne nedokázala nijako dostať. Nehľadiac na to, že hudby bolo zbytočne moc a takej, že som skoro fyzicky trpela. No, pre mňa nižší priemer.(7.8.2016)

Indie film o indie muzice. Byly tam fajn písničky, ale pseudodokumentární podoba vyprávění mi nesedla, vadily mi některé prostřihy a herecké výkony mě nijak neoslnily, žádné emoční spojení s postavami nebo atmosférou se nedostavilo. Bylo to tak civilní a alternativní, až to možná bylo trochu amatérské. 50% s oběma očima přivřenýma.(18.3.2015)

Někdy vám do života někdo přijde a zůstane do konce. No a jindy jen přijde a... Na Song One mi bohužel dost zásadně vadí jeho melancholická nota a la "jsem tvoje ségra, byla jsem naštvaná, tak jsem se nemrkla na tvoje videa a teď mě to mrzí" bůůů. Proč??! Proč není Anne trochu normální obyčejná holka/ségra/antropoložka/ženská/milenka. Takhle je taková rozpliznutá a její chování mi přijde trochu nelogický. Napřed obětuje výzkum a pak to všechno zase popře? No v každym případě bych svýho bráchu upozornila na to, že je dobře, že teď už umí anglicky, protože dát dohromady Spice girls bude jednou makačka :-)(20.2.2015)

• - Film sa natáčal na kamery typu Arri Alexa a Leica Summilux-C Prime Lenses. (Hudakfilms)

• - Konkurzom na rolu Jamesa Forestera prešiel aj Scott Avett. (Hudakfilms)