poster

První Píseň

 • USA

  Song One

Drama / Hudební

USA, 2014, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aljak
  *

  Strašne slabé, či už po dejovej alebo hudobnej stránke. Dokonca by som povedal, že úplne zbytočný film. Vôbec sa to nechytalo nejakej indie atmosféry akú tomu zrejme chceli tvorcovia tohto filmu navodiť. A od Anne Hathaway v hlavnej úlohe som si tiež sľuboval určite niečo viac. Až som zostal zarazený, že tento film absolútne postrádal aspoň priemernú kvalitu.(28.1.2015)

 • castor
  ***

  John Carney, který je širokému diváctvu známý především díky úspěšnému snímku Once, se nedávno znovu ukázal na scéně příjemnou hudební romancí Love song. Příběh talentované písničkářky a vyhořelého hudebního agenta představil hlasové kvality Keiry Knightley. Odehrával se také v New Yorku a také nebyl nijak originální ani objevný. Anne Hathaway své hlasové přednosti prodala v úspěšných Bídnících, teď něco málo také zabrouká, hlavně ale přichází s rolí antropoložky, která kdesi v Maroku studuje nomádské kmeny a kterou zastihne zpráva o vážné nehodě bráchy-muzikanta. Oba snímky tahaly nahoru právě hlavní hvězdy. Zatímco Knightley do nadprůměru, Hathaway bohužel jen do průměrných čísel. Právě ona (a poměrně atmosférické chození po nočních vystoupeních) jsou tím hlavním, proč se nechat zlákat. Příběhově je to totiž nesmírně ploché (bratr, se kterým měsíce nemluvila, je v kómatu, zatímco ona se zamiluje do jeho oblíbeného muzikanta, do toho občas něco plácne její matka, nikam však příběh neposune), indie opar není nijak působivý a režisérka a scénáristka Kate Barker-Froyland ještě musí nasbírat nemálo zkušeností. Když se na to však podíváme trochu smířlivější optikou (těch současných 49% je skutečně hodně málo), výsledek místy navozuje příjemné pocity, je vizuálně působivý, hudební doprovod si své posluchače také najde a – ano, má Anne!!(2.2.2015)

 • V.Silver
  ***

  Indie film o indie muzice. Byly tam fajn písničky, ale pseudodokumentární podoba vyprávění mi nesedla, vadily mi některé prostřihy a herecké výkony mě nijak neoslnily, žádné emoční spojení s postavami nebo atmosférou se nedostavilo. Bylo to tak civilní a alternativní, až to možná bylo trochu amatérské. 50% s oběma očima přivřenýma.(18.3.2015)

 • VanTom
  ***

  Indie filmeček o "ozdravné síle a emoční hloubce" indie muziky. V tom "nacházení se" v písničkových textech, jež promlouvají do duše, to možná přeháněl a samotná ústřední romance se táhla podobně, jako některé unylé songy, nicméně krásně přirozenou (i přirozeně krásnou) Anne Hathaway mi to ani za mák nezprotivilo.(16.11.2017)

 • hous.enka
  ***

  Někdy vám do života někdo přijde a zůstane do konce. No a jindy jen přijde a... Na Song One mi bohužel dost zásadně vadí jeho melancholická nota a la "jsem tvoje ségra, byla jsem naštvaná, tak jsem se nemrkla na tvoje videa a teď mě to mrzí" bůůů. Proč??! Proč není Anne trochu normální obyčejná holka/ségra/antropoložka/ženská/milenka. Takhle je taková rozpliznutá a její chování mi přijde trochu nelogický. Napřed obětuje výzkum a pak to všechno zase popře? No v každym případě bych svýho bráchu upozornila na to, že je dobře, že teď už umí anglicky, protože dát dohromady Spice girls bude jednou makačka :-)(20.2.2015)

 • - Film sa natáčal na kamery typu Arri Alexa a Leica Summilux-C Prime Lenses. (Hudakfilms)

 • - Konkurzom na rolu Jamesa Forestera prešiel aj Scott Avett. (Hudakfilms)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace