První Píseň

Song One

Drama / Hudební

USA, 2014, 86 min

Někdy vám do života někdo přijde a zůstane do konce. No a jindy jen přijde a... Na Song One mi bohužel dost zásadně vadí jeho melancholická nota a la "jsem tvoje ségra, byla jsem naštvaná, tak jsem se nemrkla na tvoje videa a teď mě to mrzí" bůůů. Proč??! Proč není Anne trochu normální obyčejná holka/ségra/antropoložka/ženská/milenka. Takhle je taková rozpliznutá a její chování mi přijde trochu nelogický. Napřed obětuje výzkum a pak to všechno zase popře? No v každym případě bych svýho bráchu upozornila na to, že je dobře, že teď už umí anglicky, protože dát dohromady Spice girls bude jednou makačka :-)(20.2.2015)

• kaylin

Romantika, která je laděná jako dramatický příběh, kdy bratr Anne Hathaway, tedy samozřejmě ten filmový, je v kómatu, a ona si začíná uvědomovat, jak její život nikam nevede. A pak díky bratrovi v kómatu pozná svou osudovou lásku, a to všechno v neskutečně pomalém tempu, realistickém herectví a celkové nudě.(28.6.2015)

• Olík

Z Anne Hathaway se nám v průběhu dekády z poníkové princezny stala na poměry celkem nadstandardní herečka....o tom žádná. Ale na tuhle utahanou písničku jsem zřejmě neměl potřebnou čajíčkovo-podzimní náladu. Úplně zbytečná civilní indie malomyslnost, která by potřebovala nakopnout asi jako náš hospodářský výsledek. Vyčerpané, placaté, bez elánu.....déšť za oknem, teplý nápoj na stole a v přehrávači album Animal Collective - neléčené romantičky zpozorněte!!!!!(18.11.2015)

Indie filmeček o "ozdravné síle a emoční hloubce" indie muziky. V tom "nacházení se" v písničkových textech, jež promlouvají do duše, to možná přeháněl a samotná ústřední romance se táhla podobně, jako některé unylé songy, nicméně krásně přirozenou (i přirozeně krásnou) Anne Hathaway mi to ani za mák nezprotivilo.(16.11.2017)

• silentname

Asi som mal od tohto filmu príliš vysoké očakávania, a veľmi hlboko padli. Nebudem tu ani dlho rozpisovať, lebo najlepšie to človek vystihne ak povie, že je to nudné a nič sa dokopy počas celého filmu neudeje. A jediné na čo sa film sústredí je romanca medzi Franny a Jamesom, ktorá vôbec nie je zaujímavá. A všetko ostatné je akýmsi komparzom nudného príbehu, ktorý sa nikam celý čas neposúva a trvá dlhšie, než by človek chcel. Veľké sklamanie.(18.9.2015)

• - Film sa natáčal na kamery typu Arri Alexa a Leica Summilux-C Prime Lenses. (Hudakfilms)

• - Konkurzom na rolu Jamesa Forestera prešiel aj Scott Avett. (Hudakfilms)