Song One

Drama / Hudební

USA, 2014, 86 min

Indie filmeček o "ozdravné síle a emoční hloubce" indie muziky. V tom "nacházení se" v písničkových textech, jež promlouvají do duše, to možná přeháněl a samotná ústřední romance se táhla podobně, jako některé unylé songy, nicméně krásně přirozenou (i přirozeně krásnou) Anne Hathaway mi to ani za mák nezprotivilo.(16.11.2017)

Indie film o indie muzice. Byly tam fajn písničky, ale pseudodokumentární podoba vyprávění mi nesedla, vadily mi některé prostřihy a herecké výkony mě nijak neoslnily, žádné emoční spojení s postavami nebo atmosférou se nedostavilo. Bylo to tak civilní a alternativní, až to možná bylo trochu amatérské. 50% s oběma očima přivřenýma.(18.3.2015)

Strašne krásny film to mohol byť... ale netrebalo tak sekať s kamerou a skákať z deja do deja. Herci padli, aj keď som si nebola istá tou iskrou medzi nimi. No jednoznačne sa pokazila najočakavanejšia chvíľa vo filme - prvá pusa. Bolo to odfláknuté. No keďže režisérka nemá čo to veľa že sebou (myslím teda), nie je to až také "neodpustiteľné". Príbeh bol zaujímavý (ešte som sa s nim nestretla) a koniec vynahradil tých pár nedostatkov. A s úsmevom na tvári, nevediac čo bude s nimi ďalej, môžem ísť ďalej.(15.5.2015)

Tu je zase raz režisér, ktorý nevie čo si počať s kvalitnými hercami. Námet tiež nebol najhorší i keď nie práve jeden z najoriginálnejších, ale obsadenie by to s prehľadom vyvážilo. Pýtam sa teda, prečo to bola taká nuda? Nie so filmový fanúšik, ktorý za každú cenu musí mať akčné scény, alebo citové výlevy. Drámy milujem, len táto ma vážne nedokázala nijako dostať. Nehľadiac na to, že hudby bolo zbytočne moc a takej, že som skoro fyzicky trpela. No, pre mňa nižší priemer.(7.8.2016)

Někdy vám do života někdo přijde a zůstane do konce. No a jindy jen přijde a... Na Song One mi bohužel dost zásadně vadí jeho melancholická nota a la "jsem tvoje ségra, byla jsem naštvaná, tak jsem se nemrkla na tvoje videa a teď mě to mrzí" bůůů. Proč??! Proč není Anne trochu normální obyčejná holka/ségra/antropoložka/ženská/milenka. Takhle je taková rozpliznutá a její chování mi přijde trochu nelogický. Napřed obětuje výzkum a pak to všechno zase popře? No v každym případě bych svýho bráchu upozornila na to, že je dobře, že teď už umí anglicky, protože dát dohromady Spice girls bude jednou makačka :-)(20.2.2015)

• - Konkurzom na rolu Jamesa Forestera prešiel aj Scott Avett. (Hudakfilms)

• - Film sa natáčal na kamery typu Arri Alexa a Leica Summilux-C Prime Lenses. (Hudakfilms)