The Trip to Italy

Komedie / Drama

Velká Británie / Itálie, 2014, 115 min

Ta Itálie je zde krásně ztvárněna a dívat se na to jídlo, to je prostě skvělé, jenže na to se můžu dívat i v jiných filmech, nejlépe přímo zaměřených na vaření. Jsou zde místy krásné scény, ale samotní protagonisté mě tak moc nedostali. Snad kdybych viděl seriál, měl bych k nim vztah, ale takhle... Nesmál jsem se, i když některé imitace rozhodně nebyly špatné. Hlavně Michael Caine se mi líbil.(26.12.2014)

Komedie, drama? Já bych řekla, že spíš road-movie, protože co všechno ti dva kluci, Steve a Rob projeli, či propluli, to bylo sakra hodně kiláků. Tady to byla hodně velká konkurence. Já se kochala hned zkraje jejich podáváním gastronomických lahůdek, které se linulo celým filmem a o čem se nám tady může tak akorát jenom zdát, ale v prvé řadě to byla úžasná reklama na okamžitý odjezd do Itálie. Takovou vizuální podívanou jsem už dlouho neviděla. Nádhera, nádhera, nádhera ! Po té konverzační stránce to nebude pro všechny asi to pravé ořechové, ale pár suprových hlášek tam zaznělo a také spoustu zajímavostí. Kluci byli jste dnes večer pro mě moc příjemnými společníky se vším všudy, Díky.(19.9.2015)

• Aljak

Oh my fucking God! To čo bolo? Trápnejší vyhráva? No potom má tento "skvost" asi až dvoch víťazov (aj keď Brydon išiel na nervy o kus viac ako umiernený Coogan). Podľa popisu to vyzeralo na zaujímavý film z môjho milovaného Talianska, no napokon to bola naťahovaná konverzačka plná trápnych dialógov a otravných imitácií. Spočiatku som si myslel, že Brydon má nejakú poruchu osobnosti, keď mal za potreby všetko vyjadrovať imitovanými hláškami slávnych osobností. Ale ako sa neskôr ukázalo, nebola to žiadna porucha, ale len číra extroverzia a snaha o výstrednosť. Jediné čo bolo na tomto filme dobré boli tie zábery na talianske scenérie a ešte aj tie zábery tajov talianskej gastronómie. Ale to som si rovno mohol pozrieť nejaký pekný gastro-dokumnent...(15.3.2015)

• ondrula

Tohle je přesně ten typ komedií, který asi na papíře zapůsobí na producenta jako geniální nápad, nicméně v reálu se jedná o podivnou konverzačku, která se rozplizne do nekonečného žvanění. Ona ta neustálá imitace ostatních herců v podání těch obou "komiků" totiž většinou není moc povedená a vtipně na mě nepůsobila už vůbec. Zatímco Steve Coogen je docela v pohodě, ten druhej prcek se může přetrhnout vejpůl, ale není mu to moc platný. Myšlenku filmu naprosto postrádám. Coby prostředí byla zvolena bella Italia, ale má to zase jeden háček; oba kašpaři navštěvují zjevně předražené snobské taverny pro turisty, kde je přístup personálu v podobě: "Blbej Američane, tady máš papáníčko za 100 EUR, koukej to sežrat, zahulákej si, pokochej se vyhlídkou, ale hlavně brzy táhni do prdele". Něco podobnýho jako když si Japonec dá v Praze guláš za pětikilo. Jednu * dám navíc za kratičkou scénu z Kmotra v italštině, to mě pobavilo.(10.4.2015)

• GodComplex

Parecek britskych strejdu, kteri si mysli, ze jsou vtipni na vylete do Italie. Jako komedie to nefunguje vubec, oba zucastneni jsou spis trapni, nez vtipni a vetsina jejich pokusu o impersonations konci naprosto zoufale. Kde to ale naopak funguje uzasne jsou sightseeing zabery napric Italii a nejzajimavejsi slozka celeho filmu je pozorovani obsahu taliru v jednotlivych restauracich, kde nechybi ani zabery primo z kuchyne. V tomhle smeru je ten film i pomerne unikatni a snad kvuli tomu i stoji za videni, ale oba herci by to meli vazne zabalit. 3/10(24.1.2015)

• - Steve Coogan, ktorý vo filme stvárňuje sám seba, nosí hodinky značky Blancpain Aqua Lung Grande Date. (dyfur)