Hangongjoo

Han Gong-ju (Woo-hee Chun) je stredoškoláčka z rozvrátenej rodiny, ktorá si prešla hrôzostrašnou skúsenosťou, následkom čoho musela opustiť školu a presťahovať sa do iného mesta, kde jej bývalý učiteľ pán Lee pomohol nájsť ubytovanie u jeho matky (Yeong-ran Lee). Tá sprvu mladé dievča kvôli predsudkom a striktným zásadám odmieta prijať. Hoci to, čím si Han Gong-ju musela prejsť, nijako realitu nezmení, pomáha jej zabudnúť, keď počuje melódiu nejakej piesne. Vtedy sa na okamih každý zvuk okolo nej akoby zmenil na hudobný nástroj. Či už je to zvuk dychu, alebo niekoho krokov, ba dokonca škrípanie dverí. Táto predstava jej pomáha na chvíľu zabudnúť na samotu a smútok. Hoci si v Incheone, v novom meste, kde žije, popri štúdiu nakoniec nájde i prácu, nových priateľov a začne úplne od začiatku, podarí sa jej uniknúť pred tým, čo ju prenasleduje z jej nepríjemnej minulosti? (sochoking)

PavelU

Napoprvé jsem to nedokoukal, protože mi unikala podstata vyprávění. Ale je možné, že to bylo i kvůli něčemu jinému. Naštěstí není dobré dát vždy jen na první dojem. V prvé řadě důkaz, jak je spravedlnost slepá, že ohleduplnost a morálku už dnešní společnost dávno ztratila. Můj názor na tu problematiku zde trefně komentuje jedna z postav, a je to zmíněno i v komentářích někým jiným. Že tento příběh napsal sám život, to mi též dochází. Ale obecně, bez znalosti kontextu a jakýchkoli souvislostí, je to z filmařského hlediska jinak nesmírně komplikovaná látka. I s ohledem na nebohého diváka, což korunovala jedna scéna ke konci, která jakoby byla zpomalená a jen tím podtrhla celkovou bezútěšnost většiny aktérů. Samotný závěr je opět neurčitý a mnohoznačný. Než ale zrak všech prohlédne, je to víceméně obyčejné drama, kde nějaká ta trocha radosti přeci jen je. Za potěšující považuji, že již mám snímek zkouknutý, že jedna z kamarádek ústřední postavy působila velmi zajímavě. Tím alespoň trochu dala zapomenout na útrapy hrdinky příběhu. ()

Aljak

Námetovo síce silné a podľa očakávania aj vysoko emocionálne vypäté. No ten koncept scenára sa mne osobne vôbec nepáčil. Nič proti retrospektíve, ale ak sa jedná o takýto príbeh, kde sa všetko odvíja od jednej jedinej udalosti, o ktorej sa dozvedáme až na úplnom konci, tak potom celé to sledovanie filmu príde dosť nepochopiteľné. Jediné čo je každému jasné, že sa jedná o nejakú traumu. Ale celý film sa tým pádom točí neustále okolo toho istého, teda neurčitého tajomstva ktoré v sebe Han Gong-ju ukrýva. Škoda, pretože z tohto námetu inšpirovaného skutočnými udalosťami by sa dal natočiť fakt vynikajúci film, ktorý by sa kvalitami mohol rovnať s inými vynikajúcimi kórejskými emocionálne vypätými drámami ako boli So-won alebo Dogani. ()

Ceres

Film, který vyvolal diskuzi v Koreji, jelikož se zakládá na skutečných událostech. Bohužel, přesně jak to říkal její opilý otec - "jsou to všechno svině, mají prachy a moc". Protože jak už bylo ve filmu nastíněno, děti smetánky, kteří jsou vládními úředníky (viz. kluk inspektora na policii, který byl jeden z pachateů), či na ně mají kontakty, to prostě opět zaváleli svým směrem. V Koreji, stejně jako tady, jde o kurevskou korupci. Ale zpět k filmu. Jde o citlivě zrežírované drama, které zachycuje život "po" a až vlastně po hodině, má člověk tak nějak nadhled, o co jde (pokud už do předu nevěděl, o čem tento film je:-)) Snímek vyniká v budování atmosféry a nekompromisního konce, a i když se zdá, že film působí chladně, tak díky tomu minimalizmu to působilo na mě přesně opačně. Jde o kvalitní snímek, ale kdyby se nic podobného nestávalo, tak bych byl mnohem radši. ()

solisoli

Citlivé téma o dievčati, ktorá prežije životnú traumu na úkor zazobancov. Pretože pochádza iba z obyčajnej rodiny, ak chce žiť ďalej, musí zmiznúť a zabudnúť. To sa jednoducho nedá. Škoda, že dramaturgia ,scenár a réžia nevyužil možnosť, príbeh posunúť tam kde si to žiadalo. Miesto výraznejších partii deja, strohé útržky práve tam, kde si žiadalo poriadne do toho zaťať. Niekoho by to zrejme zasiahlo a práve v tom je vždy problém, že práve tí vždy držia opraty. A práve tí majú obyčajných ľudí za hovno. Nepripomína nám to niečo ? Nie je nutné hľadať odpoveď až z Južnej Kórei. ()

sniper18

Je to celkom dobrá dráma. Má dosť dobrý príbeh o mladej stredoškoláčke, ktorá si prežila mimoriadne nepríjemnú skúsenosť a tak odchádza na novú školu, aby začala úplne nový život, pričom začne bývať u matky svojho bývalého učiteľa, keďže sama pochádza z rozvrátenej rodiny a vo svojich rodičoch nemá žiadnu podporu. Preto sa s tým musí vyrovnávať hlavne sama, no predsa len si nachádza nových priateľov a jej život sa o niečo vylepší, ale následkov z minulosti sa len tak nezbaví. Spracovanie je celkom slušné, ale stále sa to dalo podať aj lepšie. Síce dôvod traumy sa divák plnohodnotne dozvie až časom, čo by filmu mohlo skôr uškodiť, ale keďže inak je to úplne jasné už od začiatku, nemám s tým problém. Skôr mi to celé prišlo tak zvláštne prerozprávané, kvôli čomu som sa do toho nevedel úplne dostať, tu by klasický štýl rozhodne sadol viac, ale najviac ma mrzí, že dej obsahuje plno zaujímavých prvkov, ako bývanie u cudzej ženy, situácia v rodine, no hlavne problémy s rodičmi vinníkov, ale všetko mi to prišlo také nedotiahnuté a pritom niektoré mali veľký potenciál. Jedine to priateľstvo so spolužiačkami mi prišlo dostatočné, inak vôbec nič. Zase ani takto to určite nie je zlé, zápletka je silná, dej je zaujímavý, hlavná hrdinka je skvelá a navyše aj to prevedenie pôsobí kvalitne, ale potenciál bol predsa len väčší. Herecké obsadenie nie je zlé, výborná Chun Woo-Hee v hlavnej úlohe, sadla mi jej nová najlepšia priateľka a aj zvyšné vedľajšie postavy sú pre potreby žánru úplne ideálne. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, vizuálna stránka a atmosféra sú kvalitné, ale nanešťastie som aj napriek silnej zápletke vôbec necítil emócie, čo ma dosť prekvapuje a mrzí. Takže Han Gong-Ju rozhodne nie je zlý film, páčilo sa mi to, dráma je to kvalitná, takže o dobrom hodnotení nepochybujem, ale predsa len ma to v niektorých ohľadoch sklamalo a navyše v poslednej dobe vzniklo niekoľko filmov s touto tématikou a tie sa vydarili lepšie. 71% ()