ZOH 2014 Soči: Slavnostní zahájení (TV pořad)

• Rusko

Sochi 2014 Olympic Opening Ceremony

ZOH 2014 Soči: Otvárací ceremoniál

Sportovní / Dokumentární

Rusko, 2014, 180 min

Rusofóbia je asi nejaká choroba, lebo aby niekto odsudzoval otvárací ceremoniál Olympíjskych hier tým, že mali ukázať vraždy a negatíva a chcel by politizovať šport, súčasné kapitalistické Rusko prirovnáva k socialistickému, tak to je skôr na návštevu doktora, ale čo sa divím, keď toľko ľudí čerpá informácie len z hlavného prúdu masmédií. Vždy to bolo o zábave, o pozitívnych momentoch z histórie, o inšpirácii, o tom dobrom, čo by sme si mali pripomínať a na tom stavať, o relaxe, o stretnutí sa ľudí z celého sveta, o mieri a porozumení. Takéto podujatia súvisia aj s veľkými výdavkami a to že do zvyšku sveta sa neinvestuje je hanba, no nemalo by to spolu súvisieť, iste prehnané pompéznosti sú možno zlé, aj keď som už počul aj také myšlienky, že do chudobného sveta nezasahovať, nielen že nekolonizovať a nedrancovať, ale ani nedotovať niečo, čo by sa rozkradlo a nedovoľuje postaviť sa takým krajinám takzvane na vlastné nohy, aj keď ja som za to, aby sa podporovali aspoň verejné statky, nemocnice, či školy, takže mi to príde ako schválne rýpnutie si do Rusov a keci o Putinovi si niektorí nechajte pre seba, vaša osobná nenávisť sem nepatrí. Až na tu jednu chybičku to bolo famózne vizuálne a hudobné divadlo, ja som celkom spokojný. Osobnosti histórie a súčasnosti s veľmi pekným zapálením olympíjskeho ohňa na záver vyrobili veľmi príjemnú atmosféru, na hry sa teším.(7.2.2014)

Podle mého vcelku povedené zahájení Her. Sice britské se mi stále líbí o něco víc, částečně i proto, že toto místy mělo trochu slabší momenty, které mě trochu nudily. Jako představení pořadatelské země rozhodně výborné. Paradoxně, přes tu ruskou tendenci k monstrozitě, to relativně prosté zapálení ohně mě celkem příjemně překvapilo.(9.2.2014)

Хоpоший церемониал ( + ) úvodní azbuka, většina projekcí, české, francouzské, u.s. kombinézy, medvěd levhart zajíc ( - ) pouťové barvičky v pasáži s Chrámem Vasila Blaženého, německé nanukové kombinézy, irské IRA kombinézy, to s gulagy Černobyly Staliny a Spilbergy jakože sranda ale mínusko i pro vás(7.2.2014)

• lillien

Velkohubost velké země zůstává, hajzli nesplachují, voda teče jen studená a ještě rezatá, řidítka na erárních kolech v olympijské vesnici nedrží. No ne, že bychom na to u vás nebyli zvyklí, soudruzi. Zahajovací ceremoniál až na malé výjimky rozvleklá nuda za miliardu. Píčoviny máme za sebou, tak honem narvat EPO do žil a hrňte to do nás. Dál, více, rychleji. To zas bude dojebaných kolen..(8.2.2014)

Vážený Vláďo Vláďoviči, milá zvířátka. Dnes jsem se rozhodl postupovat poněkud neobvykle. Nejprve bych ze sebe rád vyndal své tužby a očekávání, abych pak s nimi následnou maškarádu po jejím ukončení nekompromisně konfrontoval. Jsem známý rusofil a na zahajovajdu se těším více, než plazivý Meresjev na sáňky, tedy je jasné, že soudruhům nepřeji nic zlého. Doufám, že do vzduchu vylétne pouze několik bumajzlí, rachejtliček a nějaký ten podvyživený racek, na poslední chvilku namaskovaný na holuba, neboť plánovači z ÚVé nemohou myslet na všechno. Jediní aktivní homosechcuální gejisté či lesbicidní zednice, které předstoupí před Tvé zraky, ó Ládínku velkomožný, nechť jsou prověřené hvězdy Bukšou tyjátru. Sice se nám situace poslední dobou trošičku vyhrotila zasahováním Tvých tajných služeb do životů či smrtí nějakých ukrajinských hypíků, to však ony západní rusofoby nerozhodí zdaleka tak, jako odstřel psího masa. Nechápou, jak má vznikat správný šašlik, mekdonaldi! Přesto, aby nebyla zbytečná ostuda, vyjadřuji naději, že jediný utracený buldok při zahajovacím ceremoniálu bude slintavý Hadamczik. Jo, a Půťo, jak jsme se dohodli - narvi tam co nejvíc Tolstého, ať jezina vomdlí! === Tak zahajlování máme za sebou a Vladan to zase dokázal! Pro samého Tolstolobika nebylo kam flusnout, jezinka se musela s úsměvem na rtech překotit i se židličkou. Ze psa nikde ani noha, zatímco všichni v hledišti až spokojeně napucnutí, to je ta pravá ruská pohostinnost. Spektákl hezký, barevný, drobné nedodělky v podobě jednoho bloudícího člena ruské ,,Vlajky" či olympijského kruhu, který svéhlavě odmítal ztopořit, odnesl čas. Pěkné. Jen ten zatrolený devátý předseda Mezinárodního olympijského výboru přišel s čuňačinkou. Nejprve (dle dohody) nastoupal jeho Putinovstvu až do tenkého střeva, aby však k závěru plácl takovou zhovadilost, že jako prý ,,se máme tolerovat bez rozdílu čehokoliv", čímž nejspíše myslel i sexuální orientaci. A ještě pak nechal pětivteřinovou pauzu na tichý jásot všech po gulazích integrovaných bukvic, hajzl! Herr Thomas Bach, vzpomněl jste si snad na dávná léta, kdy jste si s klucima šermovali svými fleurety?? No - každopádně touché a smekám.(7.2.2014)

• - Vlajkonosičom slovenskej výpravy bol hokejista Zdeno Chára. (GTS_PUNK)

• - Jedna z velkých vloček, které se měly ve vzduchu spojit do svítících olympijských kruhů, se nerozevřela. Úvod ceremoniálu se tak odehrál pouze pod čtyřmi kruhy bez toho, který symbolizuje Ameriku. (Kmotr76)

• - Vlajku České republiky nesla lyžařka Šárka Strachová. (Kmotr76)