Extant (TV seriál)

Extant

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2014, 26x42 min

Halle Berry, Goran Višnjić, Pierce Gagnon, Camryn Manheim, Hirojuki Sanada, Tyler Hilton, Grace Gummer, Carl Ciarfalio, Tessa Ferrer, Kathryn Zenna, Aline Elasmar, Eric Martsolf, Olivia Sanabia, Louis Gossett Jr., Michael O'Neill, Brad Beyer, Charlie Bewley, Annie Wersching, Cleo Anthony, Enver Gjokaj, Jimmy Jean-Louis, Owain Yeoman, Eme Ikwuakor, Tami Roman, JoBeth Williams, Mark Adair-Rios, Jeffrey Dean Morgan, Arlen Escarpeta, Joshua Malina, Kirk B.R. Woller, Anne Ramsay, Lee Garlington, Larisa Oleynik, Lyndon Smith, Ann Hu, Billy 'Sly' Williams, James Earl, Kiersey Clemons, Doug Simpson, Shree Crooks, Tehmina Sunny, Maury Sterling, Shannon Brown, Glen Mac, Ryan Deal, Richard T. Jones, Michael Gladis, Patrick Johnson, Scott Vance, Anzu Lawson, Stephen Anthony Bailey, Michael Dempsey, Rebecca Kessler, Esther Scott, Alexandra Breckenridge, Sergio Harford, Carly Steel, Aria Lyric Leabu, Raymond Mamrak

Podle mého názoru je tento sci-fi seriál, zde na ČSFD, hluboce podhodnocen. Je fakt, že Extant míchá různé nápady a koncepty odjinud (AI, Solaris aj.). To nutně nemusí být zápor, pokud vzniklý útvar vypadá opravdu dobře. Halle Berry vyrostla v ucházející herečku a celkově jsou zde podávány spíše dobré herecké výkony. Nižší hodnocení je možná dáno poněkud pozvolnějším rozjezdem a řekněme, ehm, rodinným balením. To se ale postupně mění a napětí každou epizodou roste. Za klad považuji minimum pseudovědeckých blábolů, které pouze posouvají děj, což je u sf seriálů poměrně častý nešvar. Děj běží prakticky bez zaškobrtnutí. Což signalizuje, že scénáristé odvedli slušnou práci. Rovněž oceňuji, když se někdo pokusí ztvárnit mimozemské entity jinak, než jako mužíčky s velkou hlavou, hmyz, sliz a podobně a zkusí na to jít odjinud. __________ Po shlédnutí několika dílů 2. série jsem zvýšil na 5*, ale po dokoukání všech epizod zase vrátil zpátky na 4. Přece jenom nemusím nadržovat až tak okatě. A závěr 2 sezóny byl takový, ehm, opět rodinný.(20.9.2014)

Musím se přiklonit k těm lépe hodnotícím, seriál je zajímavý, děj napínavý a Halle Berry opět nezklamala. Líbí se mi vývoj děje na dvě strany, kdy nevíte, co se děje s jejich robotickým dítětem a co bude dál s mimoněm, kterého si Molly dovezla z vesmíru. Také jsou v seriálu správní hajzlíci, takže se zase nasírám na ty hnusný amíky, co lidem zasahují do života.(30.4.2017)

Začátek bavil, ale čím více dílů mám za sebou, tím více nechci vidět druhou řadu(kdyby měla být). Vše se zatraceně natahuje a z chytré sci-fi je jen ukecaná a uřvaná Halle Berry co chce být maminkou mimozemskýho haranta a manžílek co chce mít děcko robota. Nadšení, které bohužel zmizelo. 5/10 Ten spešl kosmickej oblek na konci neskutečně komickej, ostatně to víc věcí v tomhle seriálu, akorát SkyNet překvapil... :) Nedívejte se na to(15.9.2014)

• Vykuk

Nuda k uzoufání, hmm to už kartonoví strážci vesmíru byli zábavnější:) Neskutečně táhlý balast. Blah blah blah...jakože nemusím tam mít zrovna mutanty, nemusí to být nabito akcí (tady teda není žádná:), ale nemůžu u každého dílu zaspat a to se mi stává sakra málokdy. Z tohoto mám fakt špatný pocit, jako bych se napil skyslého mléka..(14.8.2014)

Potenciál jak hovado, snad to nevyšumí, jako u ostatních Spielbergovo serošů. Edit: Nevyšumělo. Dvě dějové linky, které se vzájemně ovlivňují, i když spolu v zásadě nemají nic společného. Jedna o mimozemšťanech, druhá o robotech, která se zjevně inspirovala u další Spielbergoviny A.I. Umělá inteligence, což vůbec není na škodu. Naopak to nabízí zajímavá témata. Zároveň jsou obě dějové linky svým způsobem trošku úchylné (můžeme milovat robota/můžeme milovat představu?). A závěr byl vůbec hodně povedený a silný. Stejně jako bylo vcelku povedená vize technologií blízké budoucnosti. A kluk hrající robota Ethana to dal naprosto božsky. Zatím tedy dávám hodně silné 4*, kvůli občasné roztahanosti, kdy by se to vešlo určitě do méně dílů. Ale pokud nezkazí další řadu, tak možná dám i pátou.(24.7.2014)