Extant (TV seriál)

Extant

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2014 - 2015, 17 h 59 min (Minutáž: 26x39–44 min)

Tvůrci:

Mickey Fisher

Halle Berry, Pierce Gagnon, Grace Gummer, Tyler Hilton, Goran Višnjić, Camryn Manheim, Hirojuki Sanada, Carl Ciarfalio, Tessa Ferrer, Kathryn Zenna, Aline Elasmar, Eric Martsolf, Olivia Sanabia, Louis Gossett Jr., Michael O'Neill, Brad Beyer, Charlie Bewley, Annie Wersching, Cleo Anthony, Enver Gjokaj, Jimmy Jean-Louis, Owain Yeoman, Eme Ikwuakor, Tami Roman, JoBeth Williams, Mark Adair-Rios, Jeffrey Dean Morgan, Arlen Escarpeta, Joshua Malina, Kirk B.R. Woller, Anne Ramsay, Lee Garlington, Larisa Oleynik, Lyndon Smith, Ann Hu, Billy 'Sly' Williams, James Earl, Kiersey Clemons, Doug Simpson, Shree Crooks, Tehmina Sunny, Maury Sterling, Shannon Brown, Glen Mac, Ryan Deal, Richard T. Jones, Michael Gladis, Patrick Johnson, Scott Vance, Anzu Lawson, Stephen Anthony Bailey, Michael Dempsey, Rebecca Kessler, Esther Scott, Alexandra Breckenridge, Sergio Harford, Carly Steel, Aria Lyric Leabu, Raymond Mamrak, Sydelle Noel, Costa Ronin, Alisha Boe, Sara Amini, Yaani King Mondschein, McKenna Roberts, Christine Donlon, Sam Golzari, Phillip DeVona, David Morrissey, Omar Gooding, Barry Shabaka Henley, Christina Chang, Greg Vaughan, Hilarie Burton, Necar Zadegan, John Billingsley, David Clayton Rogers, James Ferris, Joe Sabatino, Michael Spellman, Kate Burton, Kim Rhodes, Melina Kanakaredes, Melissa Tang, Matt Malloy, Keith David, Shelley Robertson, Briana Lane, Rushi Kota, Billy Malone, Robert Loftin
  • Morholt

Pilot, ačkoliv nebyl ničím převratným, docela navnadil a Spielbergovo jméno ve spojení se solidním obsazením dávalo naději, že se bude jednat o nadprůměrný počin. Ale bohužel. Od prvního dílu šla úroveň postupně dolů. Sám koncept nebyl úplně špatný, ale Spielberg se ve svých sci-fi filmech většinou pyšnil spoustou nápadů, které vyšperkovávaly špičkové triky a nebo nabušenou akcí. Tady nebylo ani jedno z toho. Jen spousta nic neříkajících dialogů, které byly díl od dílu únavnější a protivnější. A k unylým projevům sklouzli i herci. Halle Berry je tady naprosto nevýrazná a Goran Visnjic v roli jejího manžela jí v tom zdatně sekunduje. Hirojuki Sanada zase ukazuje, že bez katany či vesmírné lodi to není ono. Jeho obsazení považuji za největší úlet. Po čtvrtém díle končím a doporučil bych Spielbergovi, aby udělal totéž. Už mu prostě nejde ani ta produkce. 30%(11.8.2014)

• Lavinia

Celá idea s robotickými "lidmi" mi přijde tak praštěná, že nevěřím vlastním uším. Proč by někdo chtěl místo skutečných dětí malé robotíky, kteří snad rostou a vyvíjejí se sami pomalu, proč by někdo stál o koexistenci s roboty vůbec? Proč by se vyráběli za jiným účelem než aby pracovali za nás? A proč by měli tyto stroje chodit do školy? Prostě cvokhauz. - Druhá linie mimozemská je typu "hodně levný nápad" - zjevují se nám emzáci v podobě bývalých přátel či příbuzných, no to jsme ušetřili jak ideově, tak finančně. Moje trpělivost je bohužel příliš krátká na to, abych seriál sledovala dále než do druhé epizody, nic se neděje, vedou se dialogy jak vystřižené z dallasu a podobných perel, díky, stačilo. Nedoporočuji.(5.6.2015)

první díl tak napůl.Scény z vesmíru mají opravdu velmi dobrou hutnou atmosféru,ale ve scénách na Zemi to zatím trošku drhne.Dám šanci ještě jednomu dílu a uvidíme kudy se bude ubírat...60%...po 5 dílech je z Extantu slušná sci-fi jednohubka,které nechybí atmosféra i přesto,že není zrovna originální a míchá v sobě prvky s Já,Robot,A.I. umělé inteligence,Sunshine a kdo ví z čeho ještě.Hvězda nahoru...80%...po 11 díle : pomalu ale jistě se ze slibného nápadu stává standardní zbytečně natahovaný prefabrikát.10 dílů by tomu slušelo víc...60%(13.8.2014)

Potenciál jak hovado, snad to nevyšumí, jako u ostatních Spielbergovo serošů. Edit: Nevyšumělo. Dvě dějové linky, které se vzájemně ovlivňují, i když spolu v zásadě nemají nic společného. Jedna o mimozemšťanech, druhá o robotech, která se zjevně inspirovala u další Spielbergoviny A.I. Umělá inteligence, což vůbec není na škodu. Naopak to nabízí zajímavá témata. Zároveň jsou obě dějové linky svým způsobem trošku úchylné (můžeme milovat robota/můžeme milovat představu?). A závěr byl vůbec hodně povedený a silný. Stejně jako bylo vcelku povedená vize technologií blízké budoucnosti. A kluk hrající robota Ethana to dal naprosto božsky. Zatím tedy dávám hodně silné 4*, kvůli občasné roztahanosti, kdy by se to vešlo určitě do méně dílů. Ale pokud nezkazí další řadu, tak možná dám i pátou.(24.7.2014)

Podle mého názoru je tento sci-fi seriál, zde na ČSFD, hluboce podhodnocen. Je fakt, že Extant míchá různé nápady a koncepty odjinud (AI, Solaris aj.). To nutně nemusí být zápor, pokud vzniklý útvar vypadá opravdu dobře. Halle Berry vyrostla v ucházející herečku a celkově jsou zde podávány spíše dobré herecké výkony. Nižší hodnocení je možná dáno poněkud pozvolnějším rozjezdem a řekněme, ehm, rodinným balením. To se ale postupně mění a napětí každou epizodou roste. Za klad považuji minimum pseudovědeckých blábolů, které pouze posouvají děj, což je u sf seriálů poměrně častý nešvar. Děj běží prakticky bez zaškobrtnutí. Což signalizuje, že scénáristé odvedli slušnou práci. Rovněž oceňuji, když se někdo pokusí ztvárnit mimozemské entity jinak, než jako mužíčky s velkou hlavou, hmyz, sliz a podobně a zkusí na to jít odjinud. __________ Po shlédnutí několika dílů 2. série jsem zvýšil na 5*, ale po dokoukání všech epizod zase vrátil zpátky na 4. Přece jenom nemusím nadržovat až tak okatě. A závěr 2 sezóny byl takový, ehm, opět rodinný.(20.9.2014)