poster

Extant (TV seriál)

 • USA

  Extant

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2014, 26x42 min

Hrají:

Halle Berry, Goran Višnjić, Pierce Gagnon, Camryn Manheim, Hirojuki Sanada, Tyler Hilton, Grace Gummer, Carl Ciarfalio, Tessa Ferrer, Kathryn Zenna, Aline Elasmar, Eric Martsolf, Olivia Sanabia, Louis Gossett Jr., Michael O'Neill, Brad Beyer, Charlie Bewley, Annie Wersching, Cleo Anthony, Enver Gjokaj, Jimmy Jean-Louis, Owain Yeoman, Eme Ikwuakor, Tami Roman, JoBeth Williams, Mark Adair-Rios, Jeffrey Dean Morgan, Arlen Escarpeta, Joshua Malina, Kirk B.R. Woller, Anne Ramsay, Lee Garlington, Larisa Oleynik, Lyndon Smith, Ann Hu, Billy 'Sly' Williams, James Earl, Kiersey Clemons, Doug Simpson, Shree Crooks, Tehmina Sunny, Maury Sterling, Shannon Brown, Glen Mac, Ryan Deal, Richard T. Jones, Michael Gladis, Patrick Johnson, Scott Vance, Anzu Lawson, Stephen Anthony Bailey, Michael Dempsey, Rebecca Kessler, Esther Scott, Alexandra Breckenridge, Sergio Harford, Carly Steel, Aria Lyric Leabu, Raymond Mamrak, Sydelle Noel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • erased
  **

  Další z produkčních přešlapů pana Spielberga. Stejně jako jeho Under the Dome je i Extant hlavně nafouklou bublinou, jejíž klady leží hlavně v lákavém námětu, v tomto případě tedy spíš námětech, protože se věnuje umělé inteligenci, mimozemšťanům i konspiracím. A samozřejmě rodinným dramatům. Extant tak nakonec není ani ryba ani rak a paradoxně se mu daří málo rozpracovávat dílčí témata a přitom zbytečně roztahuje celkový děj, který už ale na rozdíl od nich patří do šedivého průměru. Jediné, co takový průměr dokáže často zachránit je pak obsazení, jenže ani to zde nestojí za řeč: s výjimkou malého Ethana jsou všechny postavy k uzoufání nudné a nesympatické. I přes tu kritiku ale nemůžu říct, že by ve mě právě některá ta témata nevzbuzovala dost často zvědavost, takže jsem se alespoň nemusel do žádné další epizody křečovitě nutit. Předpokládám ale, že druhá série na tom v tomto ohledu bude mnohem hůř. Ta jde ovšem v překombinovanosti ještě o míli dál, což sice nevede k nepřehlednosti, ale děj po časovém skoku posunul všechny dosavadní motivy do až příliš vyhrocené polohy. Mimozemšťani jsou tedy nelidští, umělá inteligence je protilidská, a lidská vláda to má se všemi svými konspiracemi na háku. V jejich středu tak nakonec Molly, Ethan a nově příchozí JD působí jako videoherní postavičky, které představují jediný možný kompromis a zbytečně hrbolatá a papírem šustící cesta k vysněnému soužití vysaje ze zajímavého tématu jakékoliv kouzlo, takže je po této únavné štrece konec série jen trpkým oddechnutím. A ani přes pár ucházejících momentů si takto zábavný a poutavý seriál nepředstavuju.(30.9.2014)

 • KevSpa
  ***

  Nový sci-fi seriál z produkce Stevena Spielberga má slušný rozjezd. Do děje mě první díl vtáhl vcelku rychle, ale zatím si netroufám odhadovat, jak si povede, až se začne všechno víc zamotávat. Doufejme, že to nebude jen další nafouklá bublina. Pilot - 80% Bohužel se mé obavy naplnily a druhá půlka řady už byla překombinovaná až hrůza. Rodinné drama se dere do popředí na úkor nějakého smysluplnějšího příběhu a je to s každým dílem větší nuda. Halle Berry navíc nikdy moc neslušely hysterické scény, takže tady je v nich spíše k smíchu. Ke konci už to bohužel neodkáže zachránit ani sympaťák z Pohotovosti Goran Visnjic. 1. série - 60% Na druhou řadu jsem se rozhodla po tom předchozím zklamání podívat jen proto, že hlavní mužskou postavu tentokrát ztvárnil Jeffrey Dean Morgan. A k mému překvapení se kvalita seriálu o třídu zvedla a ani na okamžik nenudila. Přesně takhle měl seriál vypadat i v první sezóně. Slušné tempo, minimum sentimentálních scén a děj, který zaujme. Zakončené je to podle mě slušně, takže mi ani nevadí, že touto řadou seriál končí. 2. série - 80%(11.7.2014)

 • mirra66
  ****

  Hodnotím čerstvě po zhlédnutí první série. Nevím, proč je zde seriál hodnocen tak nízko. Mně osobně to bavilo fakt hodně, je to moderní sci-fi (umělá inteligence, jiná životní forma, člověk a jeho slabosti i silné stránky). Osobně doporučuji k podívání, nenechte se odradit nízkým hodnocením. Těším se na druhou řadu a tu první hodnotím vysoko, dávám silných 80%.(10.6.2017)

 • M.i.k.e
  ***

  první díl tak napůl.Scény z vesmíru mají opravdu velmi dobrou hutnou atmosféru,ale ve scénách na Zemi to zatím trošku drhne.Dám šanci ještě jednomu dílu a uvidíme kudy se bude ubírat...60%...po 5 dílech je z Extantu slušná sci-fi jednohubka,které nechybí atmosféra i přesto,že není zrovna originální a míchá v sobě prvky s Já,Robot,A.I. umělé inteligence,Sunshine a kdo ví z čeho ještě.Hvězda nahoru...80%...po 11 díle : pomalu ale jistě se ze slibného nápadu stává standardní zbytečně natahovaný prefabrikát.10 dílů by tomu slušelo víc...60%(13.8.2014)

 • iXtr3m3
  ***

  Dobré obsadenie hlavných postáv aj v prvej aj v druhej sérii. Napriek otázniku na konci pre ďalšiu neuskutočnenú sériu seriózne a postačujúce zakončenie. Len by to chcelo byť viac svojský, pretože inak to bola kombinácia všetkého so všetkým od Ja Robot a Terminátor cez telenovely až po Invázia zlodejov tiel a Vládcov bábik. Ale dalo sa. Hlavne druhá séria bola super, to jednoducho poznať, keď na pôde seriálu vystupujú áčkové hviezdy.(22.10.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace