Extant (TV seriál)

Extant

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2014–2015, 17 h 59 min (Minutáž: 39–44 min)

Tvůrci:

Mickey Fisher

Halle Berry, Pierce Gagnon, Grace Gummer, Tyler Hilton, Goran Višnjič, Camryn Manheim, Hirojuki Sanada, Carl Ciarfalio, Tessa Ferrer, Kathryn Zenna, Aline Elasmar, Eric Martsolf, Olivia Sanabia, Louis Gossett Jr., Michael O'Neill, Brad Beyer, Charlie Bewley, Annie Wersching, Cleo Anthony, Enver Gjokaj, Jimmy Jean-Louis, Owain Yeoman, Eme Ikwuakor, Tami Roman, JoBeth Williams, Mark Adair-Rios, Jeffrey Dean Morgan, Arlen Escarpeta, Joshua Malina, Kirk B.R. Woller, Anne Ramsay, Lee Garlington, Larisa Oleynik, Lyndon Smith, Ann Hu, Billy 'Sly' Williams, James Earl, Kiersey Clemons, Doug Simpson, Shree Crooks, Tehmina Sunny, Maury Sterling, Shannon Brown, Glen Mac, Ryan Deal, Richard T. Jones, Michael Gladis, Patrick Johnson, Scott Vance, Anzu Lawson, Stephen Anthony Bailey, Michael Dempsey, Rebecca Kessler, Esther Scott, Alexandra Breckenridge, Sergio Harford, Carly Steel, Aria Lyric Leabu, Raymond Mamrak, Sydelle Noel, Costa Ronin, Alisha Boe, Sara Amini, Yaani King Mondschein, McKenna Roberts, Christine Donlon, Sam Golzari, Phillip DeVona, David Morrissey, Omar Gooding, Barry Shabaka Henley, Christina Chang, Greg Vaughan, Hilarie Burton, Necar Zadegan, John Billingsley, David Clayton Rogers, James Ferris, Joe Sabatino, Michael Spellman, Kate Burton, Kim Rhodes, Melina Kanakaredes, Melissa Tang, Matt Malloy, Keith David, Shelley Robertson, Briana Lane, Rushi Kota, Billy Malone, Robert Loftin, Kurt Ela, Eric Pumphrey, Henderson Wade, Casey Adams, David Douglas, Teresa Huang, Bianca Lopez, Danny Vasquez, Jeannetta Arnette, Stacie Greenwell, Genneya Walton

Pilot: Obrovské překvapení! To co z trailerů vypadalo, jako žánrový výplach se po hodině čiré zábavy vybarvilo v originální sci-fi drama tančící na hraně mezi vztahovým thrillerem a mysteriózním scífkem, jež na televizních obrazovkách nevídáte každý den. Halle po dlouhé době předvádí solidní herecký výkon a tempo pilotu sympaticky odsýpá. Teď jen, aby nám to nesklouzlo k průměrné vztahovce. 80%(22.7.2014)

V první sérii rodinné drama s mysteriozními prvky, v řadě druhé již čistokrevné sci-fi. Obě série jsou trochu odlišné, ale obě mají jedno společně: nikdy to nedupne pořádně na plyn. Příběh mixuje tematicky vícero různých sci-fi dohromady. Výsledný mišmaš je ok, zejména díky sympatickým postavám, kterým v druhé řadě dominuje především Jeffrey Dean Morgan. Je to ale mišmaš, který nepřináší vůbec nic nového a koncepčně to především v druhé řadě nedrží po kupě. Postavy často mění strany i motivace. skáče se od tématu k tématu a dějová linka na mě jednoduše působila dojmem, že tvůrci píšou scénář za pochodu, což v dnešní době plné režijně i dramaturgicky precizních seriálů s minimem vaty působí poněkud zastarale a béčkově. Extant neurazí, ale kvůli výše zmíněnému ani zcela neuspokojí.(24.3.2020)

Další sterilní sci-fi, kterou produkuje Steven Spilberg. A tak z osobních zkušeností jsem nečekala nic světoborného a nebyla jsem tak zbytečně zklamaná (viz Falling skies, Terra Nova, Under the dome...). Jde tedy o standardní podívanou z blízké budoucnosti, u které mi je celkem jedno, jaká bude. A nic na tom nemění, že v tom hraje Halle Berry.(15.11.2014)

• joudas

Taková ztráta času… Skutečně. Pilot ještě ušel, nabídnul poměrně zajímavou zápletku, ukázal lehce futuristický svět, blýsknul se pár CGI momenty, ale pak už to šlo od desíti k pěti. Nezajímavé a nesympatické postavy (všechny!), šnečí tempo, stupidní děj, hloupé chování všech lidí i jiných entit, akční scény na úrovni akčních scén z Ordinace v růžové zahradě (kdyby se o to pokoušeli), logické díry a takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho. Zkrátka to na mě působilo jako nějaký céčkový seriál a ne jako něco, pod čím je mimo jiné podepsán také Steven Spielberg (viděl to vůbec?). A já vůl to sledoval úplně celé, protože jsem nejprve čekal zlepšení a pak už jsem to nějak ze setrvačnosti proklikal do konce (poslední díl kupodivu zas taková hrůza nebyla). Dokonce to vypadá na druhou řadu, tu už já ale rozhodně neuvidím.(24.9.2014)

Pokud překousnete několik nudných a nezáživných počátečních dílů, dostane se vám živé a docela akční podívané, zejména ve druhé řadě. 1) Spoiler! Koncepce dvou nelidských entit, které budou bojovat proti sobě, mi přijde docela osvěžující. Lidmi vytvoření humanikové a na druhé straně do lidí vtělení vesmírní příchozí hybridé tvoří zajímavý protiklad a mohli být zdrojem daleko zajímavějšího vývoje, než prvoplánové seriálové podívané. Ale tvůrcům očividně nešlo nic víc, než o jednoduchý pokrm uzpůsobený amarouny zkažené chuti mainstreamové televizní (počítačové, filmové) populace. A tento pokrm při všech výhradách se docela povedl. 2) Z herců mě zaujali 33letý Charlie Bewley (anarchista Odin James) a 31letý štíhloučký zpěvák a autor několika alb Tyler Hilton (programátor projektu Humanich Charlie Arthurs).(16.12.2017)