Reklama

Reklama

Extant

(seriál)
Trailer 2
Drama / Sci-Fi / Thriller
USA, (2014–2015), 17 h 59 min (Minutáž: 39–44 min)

Tvůrci:

Mickey Fisher

Hrají:

Halle Berry, Pierce Gagnon, Grace Gummer, Tyler Hilton, Goran Višnjič, Camryn Manheim, Hirojuki Sanada, Carl Ciarfalio, Tessa Ferrer (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(26)

Astronautka Molly se po třinácti měsících, které strávila sama ve vesmírném prostoru, vrací na Zem k rodině a pokouší se znovu zapojit do normálního života. Čeká ji ale velké překvapení... (TV Prima)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (70)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Pilot, ačkoliv nebyl ničím převratným, docela navnadil a Spielbergovo jméno ve spojení se solidním obsazením dávalo naději, že se bude jednat o nadprůměrný počin. Ale bohužel. Od prvního dílu šla úroveň postupně dolů. Sám koncept nebyl úplně špatný, ale Spielberg se ve svých sci-fi filmech většinou pyšnil spoustou nápadů, které vyšperkovávaly špičkové triky a nebo nabušenou akcí. Tady nebylo ani jedno z toho. Jen spousta nic neříkajících dialogů, které byly díl od dílu únavnější a protivnější. A k unylým projevům sklouzli i herci. Halle Berry je tady naprosto nevýrazná a Goran Visnjic v roli jejího manžela jí v tom zdatně sekunduje. Hirojuki Sanada zase ukazuje, že bez katany či vesmírné lodi to není ono. Jeho obsazení považuji za největší úlet. Po čtvrtém díle končím a doporučil bych Spielbergovi, aby udělal totéž. Už mu prostě nejde ani ta produkce. 30% ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Žádná sláva. Trikově to nemá na Defying Gravity, herecky taky ne, a vztahy jsou tady tak rodinné, až to ubíjí celou sci-fi linku a jakékoliv zajímavé vyjádření/zvrat/námět/myšlenku. Do toho ta mixnutá linie s konspirací, a ještě navíc roboti jako lidé... V podstatě nic objevného a zajímavého, co už bychom neviděli, neslyšeli v jiných filmech a seriálech. Dokonce to postrádá i napětí, atmosféru, nedrží to celé pohromadě, je to takové rozsekané, jak se skáče z tématu na téma. A když začnou nabývat vrch ty rodinné linie a rozhovory, je to peklo. ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

V první sérii rodinné drama s mysteriozními prvky, v řadě druhé již čistokrevné sci-fi. Obě série jsou trochu odlišné, ale obě mají jedno společně: nikdy to nedupne pořádně na plyn. Příběh mixuje tematicky vícero různých sci-fi dohromady. Výsledný mišmaš je ok, zejména díky sympatickým postavám, kterým v druhé řadě dominuje především Jeffrey Dean Morgan. Je to ale mišmaš, který nepřináší vůbec nic nového a koncepčně to především v druhé řadě nedrží po kupě. Postavy často mění strany i motivace. skáče se od tématu k tématu a dějová linka na mě jednoduše působila dojmem, že tvůrci píšou scénář za pochodu, což v dnešní době plné režijně i dramaturgicky precizních seriálů s minimem vaty působí poněkud zastarale a béčkově. Extant neurazí, ale kvůli výše zmíněnému ani zcela neuspokojí. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Nový sci-fi seriál z produkce Stevena Spielberga s Halle Berry v hlavní roli. Děj se odehrává v nepříliš vzdálené budoucnosti. Molly Woods se po 13-ti měsíční sólové misi ve vesmíru vrací zpátky na Zem. Po chvíli je ale překvapena tím, že je těhotná. I když byla ve vesmíru sama a ani předtím se jí s manželem nedařilo otěhotnět. Na vesmírné stanici Seraphim ji totiž navštíví duch jejích bývalého přítele Marcuse, (který je mimozemšťan). A ten ji oplodní. Její manžel John vyrábí robotické prototypy dětí. Jejich syn Ethan je vlastně první. Postupně kolem dítěte začnou být problémy. ještě před narozením jí ho vezmou. To ale netuší, co všechno dovede. Během seriálu dojde k mnoha zvratům a některé postavy i zemřou. Takže už nechci dál nic prozrazovat. Každopádně Halle Berry vypadá na svůj věk úžasně. :) Ve 2. sérii se bojuje nejdřív proti hybridům a pak proti humanichům. Stane se tam toho opravdu hodně a přibývají nové postavy. Končí to trochu otevřeně.. "Napodobuju tanec mých předků." :D ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Nový sci-fi seriál z produkce Stevena Spielberga má slušný rozjezd. Do děje mě první díl vtáhl vcelku rychle, ale zatím si netroufám odhadovat, jak si povede, až se začne všechno víc zamotávat. Doufejme, že to nebude jen další nafouklá bublina. Pilot - 80% Bohužel se mé obavy naplnily a druhá půlka řady už byla překombinovaná až hrůza. Rodinné drama se dere do popředí na úkor nějakého smysluplnějšího příběhu a je to s každým dílem větší nuda. Halle Berry navíc nikdy moc neslušely hysterické scény, takže tady je v nich spíše k smíchu. Ke konci už to bohužel neodkáže zachránit ani sympaťák z Pohotovosti Goran Visnjic. 1. série - 60% Na druhou řadu jsem se rozhodla po tom předchozím zklamání podívat jen proto, že hlavní mužskou postavu tentokrát ztvárnil Jeffrey Dean Morgan. A k mému překvapení se kvalita seriálu o třídu zvedla a ani na okamžik nenudila. Přesně takhle měl seriál vypadat i v první sezóně. Slušné tempo, minimum sentimentálních scén a děj, který zaujme. Zakončené je to podle mě slušně, takže mi ani nevadí, že touto řadou seriál končí. 2. série - 80% ()

Galerie (265)

Reklama

Reklama