Odborníci na domy v korunách stromů (TV pořad)

Treehouse Masters

Reality-TV

USA, 2013, 42 min

T.J. Shanks

Účinkují:

CeeLo Green

Sam Wasserman

Já chci od nich taky stromovej dům :D(12.10.2015)

Super dokument s prijemnym humornym komentarom hlavneho predstavitela ktory sa venuje stavbe domov v korunach stromov. Super boli specialy z roznych krajin ako Brazilia, Nemecko. Chybaju mi tam trosku detalnejsie technicke riesenia, stavieb ale je to celkom zaujimave.(17.11.2018)

Viděl jsem pár dílů a co na to říct? Domy v korunách stromů to je spíše něco pro permakulturní komunitu lidí, nežli pro mě. Svou práci však tým ze seriálu odváděl vždy bravůrně.(4.3.2016)

Pete Nelson je úžasne kreatívny a zapálený človek, ktorý okrem toho miluje ľudí a stromy - takže mu aj verím, že ich nepoškodí, keď do nich vyvrtáva diery, aby ich mohol ovešať najrozličnejšími obydliami svojich klientov... - a noví obyvatelia nielen že budú mať veľkú radosť, ale aj bližšie k prírode. Vďaka skutočne ľudskému a prírodnému prístupu mi ani tak nevadí obvyklý neduh podobných show, kde ľudia musia dostať kompletne hotový produkt aj so zariadením rovno pod nos - či už dom, záhradu alebo životného partnera. Prečo nestačí, že postavia fantastický dom - musia ho ešte aj zariaďovať ? Nevedia si to tí ľudia urobiť sami - podľa vlastného vkusu a chuti ? Ale späť k Nelsonovi, ktorý je so svojimi úžasne romantickými výtvormi skutočnou - a mimoriadne sympatickou - hviezdou tejto show. Podľa vlastných slov sa o to nikdy nesnažil, televízna sláva prišla až s ponukou TV stanice Animal Planet - predovšetkým vďaka tomu, že bol dlhodobo jediný, kto so svojou firmou niečo takého robil. A ktorý podnikateľ by si nechal ujsť hodinovú reklamu na svoj podnik, za ktorú mu navyše platia ? Napriek tomu, že taký dom na strome nie je vôbec lacný špás (ceny najmenej okolo 250 000 dolárov, čo je cena 10-násobne rozľahlejšieho rodinného domu), počas prvých sezón nijako nezbohatol - práve naopak - kvôli poplatkom, povoleniam, logistike a cestovaniu po polovici USA sa občas dokonca ukázalo, že bol stratový. A pritom tlak - keďže zmluva ho zaväzovala postaviť 18 stromodomov ročne. Na každý má pritom iba 3 týždne - čo už samo osebe, s ohľadom na výsledky, je neuveriteľný výkon. Ale reklama je reklama a vášeň je vášeň - a tak v súčasnosti (2017), kedy sa vysiela 7. séria už je to inak, a biznis utešene rastie, pričom láska zostáva. A to je to hlavné, ak hlavným motorom tohoto človeka a jeho tímu je to, že proste vášnivo radi stavajú originálne domy na stromoch!(19.12.2017)