PornoStar

• Japonsko Poruno sutâ (více)

JFL

Stejně jako byly na konci milénia pro mnohé nepochopitelné kontrasty mezi násilnými činy a jemnou psychikou reálné mládeže, střetává se mnohdy i Tojodovo přepínání z (anti)žánrového filmu do emotivní vizuální koláže s nepochopením a zmatením. Jako způsob přenesení nálady doby a postav na diváka je to pozoruhodná metoda, ale nedostatečná dramaturgie nedává konceptu vyznít. Pornostar se většinu času tváří jako žánrový film a tak i mnohým divákům utkví v paměti. Tojoda přitom chtěl v prvé řadě natočit výpověď o době svého dospívání. ___ Více v recenzi na Rejže.cz. ()

molotov

Stejné neduhy a klady jako Blue spring, ale o něco méně zabavné. Ve filmu není nikdo normální, o nikom se téměř nic nedozvíme a scénář asi těžko někoho uchvátí, takže nezbývá než si užít těch několik úžasných scén, ať už těch videoklipových (na které by si Toyoda mohl dát patent) a nebo těch, ve kterých vystupují v hlavních rolích nože. ()

Lhurgoyf

S tými yakuzáckými pobudami by už mal niekto niečo urobiť. Mladý muž v zelenej bunde - Arano, psychicky nie tak úplne v poriadku, ich k smrti nenávidí. Bez mrknutia oka je schopný akéhokoľvek bezdôvodne zabiť. Preto nie je divu, že ho do partie zoberie skupinka gangsterov, ktorí majú previesť záťah na nepriateľského yakuzáckeho bossa. Arano je ale veľmi nepredvídateľný a čoskoro začne byť nebezpečný aj pre svojich spolugangsterov... Nie nebojte sa, Pornostar nemá so svojim názvom nič spoločného. Je to pomalý, surový, takmer až undergroundovo natočený yakuza film. Režisér Toshiaki Toyoda má svoj štýl, jeho hrdinovia sú väčšinou vyvrheli spoločnosti, ktorí bezcieľne blúdia odosobnenými ulicami industriálneho Tokya. Jeho filmy sú kritikou sociálneho a spoločenského života, v ktorom sa hlavnou zbraňou stáva násilie. Pornostar síce nedosahuje kvalít výborného Blue Spring, alebo ešte lepšieho 9 Souls, hlavne svojou pomalosťou by mohol veľa ľudí odradiť, svoje miesto ale v skupine kvalitných gangster movies určite má. ()

Rudovous

Par skvelich momentu, az skoro genialnich s opravdu hodne zajimavou atmosferou. Take hodne dobry rockovy soundtrack, ale do takovyhle posahancu se jen tezko vziva... proste klasicky Toyoda. ()

kaylin

Tenhle film má v sobě tu zvláštní temnou/násilnou japonskou poetik, která se mi na jejich filmech líbí. Jako kdyby to byl jen chaos, ale on je zde přitom příběh. Hlavní postava, jako kdyby se jen vláčela jednotlivými scénami, ale přitom je nesmírně charismatická a zajímavá. Není to dechberoucí, jako jiné, podobně laděné japonské filmy, ale i tak mě to zaujalo. ()

dezorz

Sledovat starsie indie filmy z odstupom casu nemusi byt nutne zle. Minimalne clovek zisti, kolko sa za tych 10 rokov zmenilo. Technika pokrocila hlavne v low budget tvorbe milovymi krokmi a dnesne indie filmy uz nemusia nutne byt o vyblutych farbacha roztrasenej rucnej kamere. Pornostar vsak taky este je. Debut, ktory dava tusit, ze z T. Toyody moze nieco byt, ale este fakt nie je mozne vediet, ze T. Toyoda bude patrit medzi prvu ligu. Netypicka brutalna gangsterka, ktoru casto kvoli japonskym korenom a netypickej gangsterskosti prirovnavaju ku kitanovi, co je omyl, je skor pokusom novacika o zumelecknutie gore zanru. ()

darm

Pro začátek - komedie v "oficiálním" žánru je podle mě dost matoucí, zrovna moc jsem se nenasmál.. Ale rozhodně to nebylo špatně..! Ze začátku, dokud se trochu neujasnily role jsem se mírně ztrácel, ale okolo takové dvacáté minuty už mě to chytlo víc a asi tak po půl hodině filmu jsem se začal hlavního hrdiny docela bát.. Potemnělý obličej, zelená šusťáková bunda s kapucí.. a tak málo slov.. Uaa.. Místy mě zaujala docela zvláštní kamera - hlavně při snímání jízdy na skejtu po městě - přesně takovouhle akční kameru mám rád.. A taky mě zaujala hudba. Mockrát se sice ve filmu nerozjela, ale když ano, tak to stálo za to a svou nářezovostí jen přidala na gradaci některých scén.. Konec filmu je parádně vygradovaný a nejasný, hodně, hodně povedený.. I když bych v Pornostar našel asi pár míst u kterých jsem se mírně nudil a kdy film svou pomalost trochu přeháněl, tak je to film, který rozhodně má něco do sebe a obsahuje několik scén, které mi v paměti ještě určitě nějakou tu chvíli zůstanou.. (Už jednou zmiňovaný konec a taky scéna, kde hlavní roli hrálo 6 nožů.. Opravdu síla.) 85%. ()

Radiq

Skoro dokonalej film. Teda až na scénu, kdy tam prší a klasicky nemají ten déšť rovnoměrnej po celé ploše. Ale jinak paráda - žádné zbytečné prodlužování děje, hustej pošahanej hlavní hrdina s trochu sebevražednými sklony a zálibou v nožích. Akorát nevím, proč je to pojmenovaný Pornostar. ()

Cedr

Už ve své prvotině Toshiaki Toyoda na férovku vyložil své trumfy, které se později staly poznávacím znamením jeho režijního rukopisu. Konkrétně jde o za prvé: podkreslení mnoha scén vynikající (rockovou) hudbou. Za druhé: zpracování melancholicky depresivních příběhů hlavních (ne)hrdinů. Za třetí: použití originálních a netradičních záběrů. To jsou asi hlavní přednosti jeho dramatů. Pornostar je opět pro normálního diváka trochu hůře stravitelným příběhem "lehce" vyšinutého mladíka, který nemá rád členy Yakuzy, moc toho nenamluví a rád používá nože. Mimochodem... proč se film jmenuje Pornostar? Režisér na tutu otázku prý během jednoho festivalu odpověděl. Prý díky stylu jakým hlavní hrdina používá nože - dovnitř a ven... dovnitř a ven... ehm :))) ()

bloodvomit

Ační? Ne. Dobré dialogy? Ne. Film má spád? Ne. Na to jak je to nudný a nesmyslný je to až moc dlouhý. Hlavní hrdina je podle mě dement a příběh rozhodně nepovažuju za kvalitní. Zdá se mi, že jde o přeceněnou blbinu. ()

mortymer

Toyodov debut, ktorý svojou nekompromisnou „raw“ atmosférou ukazuje život hlavného hrdinu, ktorý je ako vystrihnutý z obdobia stratenej generácie. „V špinavom meste stratený, unavený a zničený, ulicou šlapem a na nič nečakám.“ Aj tento refrén od Slobodnej Európy dokáže viac než výstižne opísať tento skvelý film. Pre mnohých to zrejme nebude prvý film, ktorý mali od Toyodu možnosť vidieť, ale aj retrospektívne sa dá vidieť ako sa jeho filmy postupne vyvíjali. Skvelý hudobný podklad a časté „videoklipové“ melancholické scény sa zrodili zrovna tu a ja nemôžem nič iné než toto zaujímavé dielo odporúčiť. ()