Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sugihara rozhodně nemá jednoduchý osud. Narodil se korejským rodičům v Japonsku a zde navštěvoval speciální školu pro korejské imigranty. Stále ho provází krize identity, stále se sám sebe ptá, kdo vlastně je a kam patří. Jeho pochyby nepřehluší ani úspěšný vstup na čistě japonskou střední školu. Díky svým sportovním schopnostem září a stává se oblíbeným spolužákem. Za své sportovní umění může poděkovat především tvrdé průpravě svého otce, bývalého profesionálního boxera. Jeho vnitřní pochybnosti však naplno propuknou, když se při náhodném setkání na party zamiluje do japonské dívky. Ta jeho nemotorné první namlouvání přijme a jeho náklonnost opětuje. Sugihara se však děsí toho, že by jí měl říci o svém korejském původu. Obává se, ať už oprávněně, či neoprávněně, že by to jejich vztah zničilo. Vše se změní, když jedné noci Sugiharovi zavolá jeho dávný přítel. Telefonát má pro rozjitřeného mladíka nečekané důsledky

Cena FIPRESCI na MFF v Palm Springs 2002. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

balone 

všechny recenze uživatele

Tak jak jsem viděl už v Baramui Fighter, život korejců v Japonsku nebyl vůbec lehký, brali je jako špínu. Zde to pojetí je však malinko jiné, v hlavní roli jsou předsudky. Film se mi líbil, občas malinko zdlouhavý, ale určitě nelituji, že jsem na něj byl upozorněn. Hodně kladná je komediální stránka, která lehkým humorem odlehčuje celý film a člověk se pak necítí jako by mu někdo klečl na bedrech. 75% ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Teenager, který se narodil Korejcům v Japonsku. Teenager se ztrátou identity, který se snaží zařadit do společnosti, najít přátele, pochopení a lásku. Film ukazující problém intergace pro Korejského chlapce v Japonském prostředí. Drama jak má být . . film, který vyhrál 41 ocenění (Award of the Japanese Academy a další) & byl 5 nominovám na cenu. Vtipné a zároveň vážné. 90 % ()

Reklama

Adrian 

všechny recenze uživatele

Tak ako formou dravá a divoká expozícia časom prejde do subtílneho radenia scén plných krehkosti a nevypovedanej jemnosti, tak sa aj nálada vo vašom vnútri počas sledovania bude meniť. Tento film vás dokožáže udržať v napätí, aby vo vás v nasledujúcej chvíli vykúzlil úsmev a krátko na to aj nevtieravou, veľmi jemnou poetikou stihol potešiť i vaše srdce. Tak ako zaujímavo dokáže podať vzťah medzi otcom a synom, dokáže aj vážne predostierať otázky rasovej segregácie a z toho plynúcich etnických problémov ruka v ruke s nachádzaním "seba samého" v dospievajúcom veku. Film, ktorý je všeličím a pritom zostáva tým najhlavnejším -> slovami hlavného hrdinu "This is my lovestory". ()

stub 

všechny recenze uživatele

Asi tak prvních pět min. (akční scénka v tělocvičně + masivní záběr na Sugiharovo, tušim, botky a fusky Nike) jsem si říkal: "Tak tohle bude největší s***ka Eiga-Sai, možná ani nedokoukám". A ono to potom už bylo celou dobu jen dobré. Téma těžkého údělu přistěhovalců nedostalo (zaplaťbůh) více prostoru, než je třeba a do filmu se vešlo překvapivé množství obsahu. Nás, obyvatele postsocialistického sektoru, navíc potěší scénky ze školy v SK:) ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Tento film sice rozobera znamy konflikt korejskeho a japonskeho naroda, ktory ma korene v historii, no ako celok je to vlastne drama o dospievani znazornujuca situacie, ktorymi si presli, ci prechadzaju aj mnohi z nas. Preto je velmi lahke si najst sympatie ku hlavnemu hrdinovi a jeho zazitky (laska, odcudzenie, hladanie miesta v spolocnosti) s nim prezivat. Zo zaciatku sa moze zdat ze snimok sa nesie v odlahcenej, nadsadenej atmosfere, no z omylu vas rychlo vyvedu sceny, ktore vas prekvapia svojou drsnostou. Takze nie, toto nieje ziadna oddychova zabava, ale posobiva drama plna emocii. (9/10) ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama