Reklama

Reklama

Druhá slečna Oh

(seriál)
  • Jižní Korea Tto ohaeyeong (více)

Epizody(18)

Mistr zvuku, který najednou začne mít vize o něčí budoucnosti, se zaplete do životů dvou žen, které se shodou okolností jmenují stejně. (Netflix)

Recenze (12)

Zíza 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál už jsem viděla asi třikrát (poprvé bez přeskakování některých scén, následně už ano). On má totiž v sobě něco, na co mám občas chvílema chuť. Je to správná porce utrpení. Hrdinka v tomhle seriálu skvěle trpí. Tak akorát hrozně, aby to nebylo přehnané... Navíc hlavní hrdinka je vlastně skvělá; prdlá, trpící, veselá, zamilovaná: jde si za tím, čím chce. Dopadne na dno a pak se odrazí, při čemž ji její rodina dokáže podepřít. Ostatně její máma byla taky super. No pak je tu hlavní hrdina, co má problém s vyjadřováním vlastních citů. Abych se přiznala, víc se mi Eric líbí, když se nesměje. Tady obzvlášť. To je tak asi vše, co bych k hlavnímu hrdinovi mohla napsat, on je vlastně nemastný neslaný, jeho rodina a kamarádi jsou mnohem zajímavější a zábavnější. Seriál je poměrně dobře vyvážen – chvíli se trpí, aby další postava udělala nějakou pytlovinku. Pro mě strašně příjemná trpící oddechovka. Už jsem říkala, že v tom seriálu pěkně trpí?! ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Vážně bych pro jednou nemohla dostat možnost dát šestou hvězdičku? Vážně ne? Když on si ji Eric a všichni, co na seriálu makali tolik zaslouží. Tam nebylo nic, prostě nic, co by mi nesedělo. Všechno bylo přesně tak, jak má. Vtipné, romantické, bláznivé, šílené, milostné scény... všechny tak božsky bezprostřední. Jako sama hlavní hrdinka. Ji a její šílené rodiče nejde nemilovat. To samé platí pro všechny spolubydlící a pracovníky Do Kyunga. Ti perlili téměř v každém záběru. K tomu má seriál fantastickou kameru a střih. Flashbacky jsou tady taky krásně udělané. Díky různým detailům jsou opravdu záživné a ani trochu nemáte pocit, že jimi tvůrci jen natahují epizody. No a třešničkou na dortu je Ericův nejkrásnější hlas. Ten bych mohla poslouchat pořád. 100%... ne 89%, celých 100%! ()

Reklama

Vavča 

všechny recenze uživatele

Mistr zvuku Park Do-Kyung (Eric) má vidiny ženy, kterou nezná, Oh Hae Young (Seo Hyun Jin),. Seriál může být pro někoho na začátku nezáživný, některé charaktery a jejich chování příliš nadsazené, ale v žádném případě mě to neodradilo. Je tady nesmírně cool Eric Moon, který mě fakt baví, perfektní charisma, nízko posazený hluboký hlas, žádný přeslazený hezoun, prostě chlap, kterému nejde nefandit v jeho souboji s osudnými vizemi. Navíc je tady perfektní výkon Seo Hyun-Jin v roli Oh Hae-Young, která je velice sympatická a vřelá, tržená, lehce naivní a živelná, působí úžasně proti barbie looku a moc chtěné dokonalosti Jeon Hye-bin (rovněž Oh Hae Young). Seriál má lehce premisu povídky P.K. Dicka Golden Man (film Next 2007), rovněž mi svojí atmosférou a námětem připomněl korejskou pecku Some (2004). Vztahové drama hlavních hrdinů je prokládáno menšími roličkami a charaktery z rodin hlavní dvojice. Uvidíte velice vřelou romantiku, občas ujetý humor, pravda občas vedlejší linie příběhu moc nebaví (ale to jen ke konci sestra hlavního hrdiny, dal bych jí jinou příběhovou linku). Přesto uvidíte moc zajímavý námět, prostředí produkce filmových zvuk. Cítíte autentickou atmosféru vztahů postav, budování vztahu v celkem originálním podání. Výborné herecké výkony Eric i Seo (podívám se jejich filmografiím na zoubek více. A filmografii režiséra rozhodně projdu, ten člověk umí pracovat s obrazem a zvukem velmi profesionálně, nejen se scénářem, postavami).Příjemná hudba i některé písně, navzdory 2 přidaným dílům proti plánu, téměř dokonalá série, která neumírá na krásu ani kulhavý konec, má svůj smysl až do konce. Přes lehký sci-fi motiv to působilo velmi dospěle a uvěřitelně. Seriál přinesl typ lehce realistické a dospělejší romantiky, nepůsobí to vůbec povrchně, prvoplánově, nebo lacině. Navíc opět jeden z mála seriálů, kde jsou umně udělané flashbacky. Velice atmosferický seriálek, který si Vás získá a bude stát za to se k němu vrátit. Pro mě zatím korejská série roku a nejlepší herecká dvojka k tomu. Pokud nejde jen o záblesky budoucnosti, tak hlavní dvojka má ceny jisté za svůj výkon. Prostě k pěti hvězdám bylo proklatě blízko. S odstupem času, je těch 5 hvězd zasloužených, tolik repríz jsem žádnému seriálu dlouho nedal, má pořád kvalitu. ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Slíbila jsem si, že nebudu tak nekritická a budu se snažit na všem najít mouchy. Jenže okolo Oh Hae Young je nějaká mucholapka nebo co. Nenašla jsem ani jednu. Příběh sám o sobě je skvěle napsaný. Když už už se mi zdálo, že zabředne do patosu, tak přišlo něco, co mě naprosto odbouralo. Je vidět, že si kvality scénáře, režie i kamery byli herci vědomi a bavilo je hrát. A mě zase bavili všichni včetně máti hlavního hrdiny, která byla na pár facek. Ústřední pár byl skvělý a nedivím se, že se začaly objevovat fámy, že je mezi nimi něco víc i v civilu. Prostě to tam bylo. Moc se mi líbila hlavní hrdinka, která prostě byla živá a velmi, velmi sympatická. K Ericovi snad ani není potřeba se rozepisovat. Znovu dokázal, že je škoda, že svým talentem tak šetří a diváky nechává na své role poměrně dlouho čekat. Měla jsem plnou hlavu toho, co napíšu, ale teď to nejde. Ten seriál je tak jiný, tak originální, tak dospělý a tak uvěřitelný, až mám pocit, že podobně skvělý romcom hned tak neuvidím. Pro mě momentálně žánrová jednička. ()

Mkqp 

všechny recenze uživatele

Tento seriál asi neadekvátně zkritizuji. Korejci, mistři psychického teroru se opět vyznamenali. Pomalu každá postava tu na někoho musí "plivat", neboli se vysmívat, ponižovat, řvát a nějakým způsobem ubližovat. První díly u mě žádný úspěch neslavily a vytvářely pouze velkou zeď v podobě hloupě se chovajících a otravných postav. Předpokládám, že tento druh komedie je asi v Koreji populární a oblíbený, jelikož šíleně se chovající postavy najdeme téměř v každém seriálu. Bohužel zde se nachází ve vysoké koncentraci. Mnoho lidí zaujal Eric, který byl bezpochyby skvělý a příjemně se na něj koukalo, nicméně Seo Hyeon-jin ztvárňující Oh Hae-Young jej svým hereckým výkonem absolutně zastínila. Jen díky ní jsem zhlédl Another Miss Oh celý. K jejímu zmíněnému výkonu mohu napsat jen wow wow wow a ještě jednou wow. Tato osůbka mě nesmírně bavila. Její hlas, mimika, gesta, a jednoduše vše od verbálního po neverbální projev mě fascinovalo, díky čemuž jsem od ní nemohl odtrhnout oči. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama