poster

Tto ohaeyeong (TV seriál)

 • Jižní Korea

  또 오해영

 • angličtina

  Misunderstood

 • angličtina

  Another Miss Oh

 • angličtina

  Oh Hae Young Again

 • angličtina

  Another Oh Hae Young

Romantický / Komedie / Fantasy

Jižní Korea, 2016, 20 h 35 min (Minutáž: 64–77 min)

 • Pethushka
  *****

  Vážně bych pro jednou nemohla dostat možnost dát šestou hvězdičku? Vážně ne? Když on si ji Eric a všichni, co na seriálu makali tolik zaslouží. Tam nebylo nic, prostě nic, co by mi nesedělo. Všechno bylo přesně tak, jak má. Vtipné, romantické, bláznivé, šílené, milostné scény... všechny tak božsky bezprostřední. Jako sama hlavní hrdinka. Ji a její šílené rodiče nejde nemilovat. To samé platí pro všechny spolubydlící a pracovníky Do Kyunga. Ti perlili téměř v každém záběru. K tomu má seriál fantastickou kameru a střih. Flashbacky jsou tady taky krásně udělané. Díky různým detailům jsou opravdu záživné a ani trochu nemáte pocit, že jimi tvůrci jen natahují epizody. No a třešničkou na dortu je Ericův nejkrásnější hlas. Ten bych mohla poslouchat pořád. 100%... ne 89%, celých 100%!(31.7.2016)

 • Ivuse
  *****

  Myslím, že se mi při psaní komentáře zavaří mozek! Nevím, kde začít, co vyzdvihnout, co okomentovat jako první, s čím se podělit a ještě to udělat tak, aby to dávalo smysl... je toho tolik, že vám nebude stačit jen přečíst pár řádků od těch, kdo to viděli - tohle, TOHLE se prostě musí vidět. Ne, opravdu musí, myslím to naprosto vážně! Seriál se vymyká snad všemu, co jsem doposud viděla. Všechno sedí tak jak má a přesto divák při sledování neodhadne, jak se seriál bude vyvíjet, s jakýmikoliv předpoklady se můžete rozloučit. Uchvácená jsem ze všeho, ano, opravdu ze všeho. Seriál ani po pár dílech neupadá do klasických útrpných dílů, "musíme je přece nechat pořádně trpět" - ne, zde se komediální prvky drží až do posledního záběru. Dějovou linku prolíná tak úžasný smysl pro humor, že nestačíte vycházet z údivu. Obsazení nemá chybu, ani jednoho herce bych nevyměnila. Neřízená střela v podobě Oh Hae Young vám vtrhne do života se stejnou zuřivostí jako hlavnímu hrdinovi a vy se zamilujete, hluboce a upřímně! Zamilujete se vlastně do každé postavy a na ten fantastický koncert hereckých dovedností všech herců budete zírat s otevřenou pusou. Herci si to užívali a to do jednoho, což je jasné z každého záběru. Nemůžu se více rozepisovat nebo bych tady napsala celou esej, takže už raději končím. Jen ještě vyzdvihnu kameru a střih - dokonalé, dokonalé, dokonalé! Jo a ještě samozřejmě soundtrack.(1.8.2016)

 • Vavča
  *****

  Mistr zvuku Park Do-Kyung (Eric) má vidiny ženy, kterou nezná, Oh Hae Young (Seo Hyun Jin),. Seriál může být pro někoho na začátku nezáživný, některé charaktery a jejich chování příliš nadsazené, ale v žádném případě mě to neodradilo. Je tady nesmírně cool Eric Moon, který mě fakt baví, perfektní charisma, nízko posazený hluboký hlas, žádný přeslazený hezoun, prostě chlap, kterému nejde nefandit v jeho souboji s osudnými vizemi. Navíc je tady perfektní výkon Seo Hyun-Jin v roli Oh Hae-Young, která je velice sympatická a vřelá, tržená, lehce naivní a živelná, působí úžasně proti barbie looku a moc chtěné dokonalosti Jeon Hye-bin (rovněž Oh Hae Young). Seriál má lehce premisu povídky P.K. Dicka Golden Man (film Next 2007), rovněž mi svojí atmosférou a námětem připomněl korejskou pecku Some (2004). Vztahové drama hlavních hrdinů je prokládáno menšími roličkami a charaktery z rodin hlavní dvojice. Uvidíte velice vřelou romantiku, občas ujetý humor, pravda občas vedlejší linie příběhu moc nebaví (ale to jen ke konci sestra hlavního hrdiny, dal bych jí jinou příběhovou linku). Přesto uvidíte moc zajímavý námět, prostředí produkce filmových zvuk. Cítíte autentickou atmosféru vztahů postav, budování vztahu v celkem originálním podání. Výborné herecké výkony Eric i Seo (podívám se jejich filmografiím na zoubek více. A filmografii režiséra rozhodně projdu, ten člověk umí pracovat s obrazem a zvukem velmi profesionálně, nejen se scénářem, postavami).Příjemná hudba i některé písně, navzdory 2 přidaným dílům proti plánu, téměř dokonalá série, která neumírá na krásu ani kulhavý konec, má svůj smysl až do konce. Přes lehký sci-fi motiv to působilo velmi dospěle a uvěřitelně. Seriál přinesl typ lehce realistické a dospělejší romantiky, nepůsobí to vůbec povrchně, prvoplánově, nebo lacině. Navíc opět jeden z mála seriálů, kde jsou umně udělané flashbacky. Velice atmosferický seriálek, který si Vás získá a bude stát za to se k němu vrátit. Pro mě zatím korejská série roku a nejlepší herecká dvojka k tomu. Pokud nejde jen o záblesky budoucnosti, tak hlavní dvojka má ceny jisté za svůj výkon. Prostě k pěti hvězdám bylo proklatě blízko. S odstupem času, je těch 5 hvězd zasloužených, tolik repríz jsem žádnému seriálu dlouho nedal, má pořád kvalitu.(11.7.2016)

 • Pedross800
  ****

  Tož nechal jsem se ukecat ainny a šel do toho. Dokonce jsem od ní dostal varovaní v tom pravém korejském duchu, at si ani nedovolím si to neoblíbit, jinak jsem mrtvej :-))) což vzhledem k tomu, že je dvorní překladatelkou mé milované Božské se nedalo brát na lehkou váhu! O to víc, že první díl se mně krutě ale vážně krutě nelíbil, děj tak nějak divnej a hlavní představitelka ouha jeeeje, ta šedá myška se mně vůbec nezalíbila, ani trošku. Několik dnů jsem pak dumal co já si počnu a co s tím udělám a ke konci seriálu jsem se krutě smál při scénách toho váhání a zděšení mladíčka co nevěděl co si počít s nečekaným a nechtěným těhotenstvím, tak nějak jsem si připadal v ty dny já :-)))) Situace byla vážná, tož ale dodal jsem si kuráž pár skleničkami soju a s mrazením v zádech jsem si pustil druhý díl.....a světe div se, hned po tom třetí i čtvrtý a bylo to tam!! Chytlo mě to a co víc, já se pomaloučku začínal do té šedé myšky Oh Hae-Young zamilovávat, protože ta její živelnost, bezprostřednost, ztřeštěnost, naivita a vřelost byly tak odzbrojující, že z ní udělali v mých očích naprosto neodolatelnou ženskou, které jsem úplně podlehl :-) už jen kvůli ní a jejímu skvělému herectví to stojí za vidění! Jinak její vztah s hlavním hrdinou byl umně a dokonale vykreslený, fakt se jim ty jejich emoce daly věřit. Vedlejší linky občas skvělé šílené, občas nudné a trapné, ale tak už to v těch jejich seriálech bývá. Suma sumárum, viděl jsem už pár lepších sérií, ale nelituju jediné minuty strávené ve společnosti té druhé Oh Hae-Young.(21.8.2016)

 • Andrea1717
  *****

  Vynikajúca zápletka, herci, hudba.... ten stáleprítomný pocit tajomna a fatálneho konca dáva tomuto seriálu úžasnú iskru, je proste skvelý, Eric svoju postavu zahral absolútne dokonale a s Hyeon-jin Seo tvorili úžasný pár, nedalo sa proste netúžiť po dokonalom konci. U dobrých filmov a seriálov mi je vždy ľúto, že skončili a u tohto je to dvojnásobný pocit. Krásna hudba a texty piesní, tento album budem dlho počúvať.(5.3.2020)