Přímý přenos z 56. předávání nejprestižnějších hudebních cen světa v Los Angeles. Nejvíce zlatých gramofonků může letos získat rapper Jay Z, který je nominovaný hned v devíti kategoriích z celkových více než osmdesáti. Jako obvykle ale nepůjde v noci z neděle na pondělí jen o ocenění těch nejlepších z nejlepších. Na pódiu ve Staples Center v Los Angeles se totiž bude hlavně hrát a zpívat. Obzvláště pikantní číslo chystá elektronické duo Daft Punk (letos pět nominací), které si ke svému vystoupení přizve Stevieho Wondera. Diváci se mohou těšit také na Kendricka Lamara (sedm nominací), Pink nebo na „special Grammy moment", kdy se mají na pódiu setkat Merle Haggard, Kris Kristofferson, Willie Nelson a Blake Shelton. Česká televize nepřerušila tradici přímých přenosů z této velkolepé show už deset let – a letos načneme druhou dekádu. Tlumočí D. Hábová, komentuje J. Rejžek. (Česká televize)

bart_

Ročník, který si pro sebe bezkonkurenčně ukradli a bezprecedentně ovládli Daft Punk bez jakýkoliv evidentní konkurence - tak jim prosím nemějte za zlý to, že byli opěvováni za svůj celoživotní kulturní přínos a dílo - a to zcela legitimně.... Při momentu, kdy se Tommy a Manny přátelsky objímají na znamení věcných díků a vzájemnýho kamarádství, se mi vždycky do očí nahrnou nezadržitelný vodopády slaný vody. ()

GodComplex

Neveril bych, ze neco takoveho napisu, ale me se tento rocnik Grammy Awards vazne libil, spousta vybornych vystoupeni - od skvelych mainstream pecek jako "Royals", pres tanecni party "Get Lucky", nebo dedky z Metallicy vzdavajici hold Lou Reedovi svym 100 let starym flakem One az po zakonceni Nine Inch Nails/Queens of the Stone Age, tento rok navic take prekvapive minimum hiphopu, kterym byly predchozi rocniky dost prolezle, nejzasadnejsi oceneni zaslouzene pro Daft Punk a jejich vyborne album Random Access Memories, kompilacni soundtrack pro Davea Grohla a jeho Sound City, achievement oceneni pro electro bohy Kraftwerk a dokonce i nejlepsi videoklip pro Davida Finchera, i kdyz zrovna k tak strasnemu songu. Kazdopadne v ramci moznosti zabavna hudebni party. 7/10 ()

..Lucas..

Wow, skvělé! Téměř každé vystoupení bylo dechberoucí, opravdu zážitek. Ať už mladí talenti jako Hunter Hayes, Taylor Swift a Lorde a nebo Paul McCartney, Stevie Wonder a další. LL Cool J jako moderátor už klasika. ()

Splasher

Kde jsou ty doby, kdy se kvůli Grammy vyplácelo zůstat vzhůru. No to je samozřejmě vtip, protože takové doby nikdy nebyly. ()

coffee...

Začnu tím povedeným. Ll Cool J je příjemně nekontroverzní moderátor a když už vtipkuje, tak to nevyzní trapně. Pharrell je pohodovej týpek a jeho děkovná řeč stojí za to. Jeho vystopení s Daft Punk a Steviem Wonderem jako jedno z mála vypadalo, že si ho opravdu užívají a pohoda tryskala z obrazovky. Nakonec pro mně tím nejlepším byla kombinace Imagine Dragons a Kendricka Lamara. Tak energické, že jsem si ho pak musela pustit ještě několikrát. Teď k těm záporům. Proč na hudebních cenách na pozadí promítal Hunter Hayes proslov Johnnyho Deppa jsem nepochopila a z té trapnosti jsem chtěla utéct z místnosti. Když naběhnul (respektive se doplazil) na pódium Robin Thicke a Chicago, tak jsem málem usla a posledních, konečně za něco stojících, 10 vteřin to moc nezachránilo. Pink opakuje akrobacii ve vzduchu dva roky po sobě, což je škoda, protože kdyby zůstala jenom u toho tance na pódiu, ke kterému pak sestoupila, klanila bych se před ní. Beatles jsou legendy, ale rvát je tam pomalu každých 5 minut je i na ně otravný. Krásné, sentimentální vystoupení Macklemora, Ryana Lewise a Mary Lambert naprosto zprnznilo absolutně nepochopitelné vetření Madonny. A nakonec utnutí závěrečného rockového vystoupení byla asi největší neúcta ze strany pořadatelů jaké jsem snad za ta léta viděla. Hodnotím průměrně, letošní Grammy byli jako podzimní počasí. V jednu chvíli skáčete nadšením, abyste vzápětí nejradši někam zalezli. ()

rekkky

56. předávání nejprestižnějších hudebních cen světa v Los Angeles se nese v duchu srdceryvných děkovných řečí, nikdy nekončící reklamy a spoustu více či méně známých osob z různých oborů a profesí, které buď vyhlašují jednotlivé výherce nebo uvádějí velké množství vystoupení interpretů. Vystoupení od Pink, Daft Punk, Lorde a Robin Thicke opravdu stála za to. ()

Velocci

Třirkát Grammy pro Daft Punk jednoznačně a zaslouženě! Dále Lorde-Royals pro mě nečekaným dvojitým výhercem cen! Za Macklemore and Ryan Lewis jsem taky velmi rád. Celkem kvalitní ročník! ()