Případ pro exorcistu

• Česko Detektivové od Nejsvětější Trojice (neoficiální název) (více)

Epizody(3)

Komisařka Výrová s kolegy vyšetřuje vraždu spojenou s rituálem vymítání ďábla... Série se pokouší o naplnění detektivního žánru inspirovaného britskou literární a filmovou tradicí. Režie první série se ujal Jan Hřebejk. Autoři přivádějí na televizní obrazovky neschematické a plastické postavy hlavních detektivů: majorky Výrové, nadporučíka Mráze a jejich kontroverzního šéfa plukovníka Vitouše... Případ pro exorcistu je nápaditě vyprávěný detektivní příběh se záhadou, rámovaný autentickým a realistickým vykreslením práce kriminalistů a okořeněný jemným humorem a ironií. „Případ pro Exorcistu mě zajímal hlavně proto, že jsem dosud žádnou detektivku nerežíroval. V současné době se jich točí opravdu hodně a laťka je nastavená vysoko, primárně zahraničními vzory. Jsem zvědavý, co se nám s tímto tématem podaří udělat, protože s výjimkou Nevinnosti jsme se s Petrem Jarchovským něčeho podobného ještě nedotkli," říká režisér Jan Hřebejk. (Česká televize)

Recenze uživatele Segrestor k tomuto seriálu (1)

Případ pro exorcistu (2015)

Nejsem zrovna horlivým divákem české televizní tvorby, ovšem sledovat osiřelou českou kriminálku po všech těch amerických dortících, bylo vskutku interesantní. A skvělá podívaná. Neustále jsem to srovnával s tím, co by zrovna udělal americký detektiv, jak by na to reagovala FBI, DEA, šerifové apod. Co dál musím pochválit, tak jakás přirozená výzdoba do retro stylu. Ať už oděvy protagonistů, zařízení používané policisty při výsleších, tak i jejich soukromé vozy. Chvíli jsem si snad ani nebyl jist, v jaké době se to vlastně odehrává. Skvělá byla i zápletka, opravdu jsem netušil, kdo je killerem a bavilo mě hádat. Poslední špatný úsudek jsem měl na konci druhého dílu, pak už mi to bylo celkem jasné. Každopádně jsem byl velmi spokojen a díky tomuto počinu začnu nejspíš sledovat české kriminálky. Skvělý byl samozřejmě pan Krobot, zachytil jsem sice jen polovinu jeho hlášek, ale o to byly vydatnější. ()